Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: вихідні

Вугільні фільтри

Вугільні фільтри

Багато хто чув про низьку якість водопровідної води, що надходить у наші квартири та приватні будинки. Причина такої тенденції - застарілі очисні станції, які не справляються з видаленням усіх шкідливих домішок з постачаємої рідини. В результаті цього з кранів багатьох людей йде вода з неприємним запахом, кольором та низькими смаковими якостями. Крім того, така рідина може приховувати різні небезпеки: шкідливі мікроорганізми, бактерії і різну органіку.

Вирішити цю проблему можна встановленням додаткових систем або приладів, призначених для очищення води. Прикладом такого обладнання є вугільні фільтри – вони поєднують у собі простий принцип роботи та високу ефективність застосування. Робочим компонентом виступає активоване вугілля різної фракції, що видобувається з деревини або кокосової шкаралупи. Через пропускання води крізь такі фільтри з рідини відсіваються шкідливі домішки – вугілля адсорбує у себе небажані елементи (хлор, органіку, пестициди та інші.).

Які функції виконують вугільні фільтри?

Встановлення такого обладнання може бути актуальним як для мешканців звичайних квартир та приватних будинків, так і для медичних закладів, освітніх центрів, дитсадків, офісів, підприємств, великих станцій обслуговування, тощо.

Найчастіше вугільна система фільтрації встановлюється із такою метою:

  1. Усунення неприємного запаху води, дивного присмаку, кольору. У процесі проходження через вугільні фракції вода втрачає неприродний жовтуватий відтінок, стає прозорою та чистою.

  2. Відсіювання органічних домішок. У водопровідній воді можуть залишатися кислоти ґрунтів, спирти, ПАР, феноли, сліди каналізаційних стоків, рослинні сполуки та багато інших. ін. Імунітет здорового людського організму справляється з переробкою цих речовин, проте вони можуть становити небезпеку для хворих, пенсіонерів та людей з проблемами ШКТ.

  3. Затримка неорганічних речовин. Вугільна фільтрація дозволяє очистити воду від важких металів та солей, що становлять велику небезпеку для людського організму.

  4. Видалення слідів хлору. Під час очищення води держ. станції часто використовують токсичні дезінфікуючі сполуки, які можуть погіршувати смакові властивості води. Вугільна фільтрація ефективно позбавляє рідину від цього неприємного запаху.

Отже, придбання та встановлення вугільного фільтра може значно вплинути на якість життя та комфорт побуту будь-якої людини.

Принцип сорбційного очищення води.

Процес очищення води від різних домішок проводиться шляхом пропускання рідини через шар сорбенту, у ролі якого виступає активоване вугілля різного походження. Висока вугільна пористість збільшує контактну поверхню матеріалу, підвищуючи ефективність процесу. Для фільтрів використовується порошкове або гранульоване вугілля (розмір гранул варіюється в проміжку від 0,018 до 0,7 см, при цьому порошкові частинки не перевищують 0,18 мм). Для підвищення продуктивності сорбенту використовується хім. доповнення – гідрофільний полімер, який спікається із попередньо спресованою вугільною складовою. Така технологія значно підвищує ефективність сорбційного очищення, змінюючи структуру активованого вугілля на краще.

Пористість вугільних фільтрів дозволяє затримувати не лише органічні та хімічні сполуки (хлор, солі, важкі метали), а й різні суспензії. Оптимальна температура води для процесу сорбційного очищення - від 20 до 50 С°.

Як вибрати вугільний фільтр?

Перед покупкою кожен споживач стикається з великою різноманітністю продукції цієї категорії – розберемося, на що варто звертати увагу під час вибору фільтра.

Якісна робота системи залежить від таких характеристик вугілля:

  1. Пористість фракцій. Висока вугільна пористість підвищує контактну поверхню матеріалу. Таким чином, що менше мікропори, то чистішим буде підсумковий продукт.

  2. Розмір фракцій. Невеликі гранули є найкращим варіантом для отримання чистої води, адже таким чином у фільтрі міститься значно більша кількість сорбенту.

  3. Хімічна твердість. Чим вище цей показник, тим менше вугілля буде вимиватися з фільтра в процесі очищення.

Сфера застосування сорбційних фільтрів.

Завдяки універсальності такі системи широко використовуються в різних галузях промисловості, встановлюються у приватних приміщеннях та квартирах для повсякденного очищення водопровідної води.

Повний список сфер застосування цього виробу включає:

  • підготовку технічної води;

  • домашнє та промислове очищення питної води;

  • очищення рідин від барвників;

  • очищення зливових вод;

  • знезараження стічних вод;

  • видалення з рідини електролітів та неелектролітів;

  • звільнення води від домішок у сфері фармакології.

Якщо ви задумуєтеся про купівлю якісних вугільних фільтрів – зверніть увагу на асортимент нашого магазину ТОВ «ІВІК Формула Води». Представлені у нас фільтри дозволять вам отримувати корисну питну воду, очищену від усіляких шкідливих домішок, неприємного смаку та запаху.