22 березня славиться у світі як Всесвітній день водних ресурсів (World Water Day). У 1992 році в Ріо-де-Жанейро на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку (ЮНСЕД) вперше була озвучена ідея створення такого дня.
Вода необхідна як людині, так і будь-якій живій істоті. Земна поверхня вкрита водою на 70%, але 97,5% - солона вода. Прісна вода займає всього 2,5%, з неї замерзла вода льодовиків і крижаних шапок 68,7%. Разом, в розпорядженні людини знаходиться тільки 1% від усього загального обсягу водних ресурсів. З кожним роком використання води збільшується в кілька разів. 30% запасів прісної води втрачаються через витоки в розвинених країнах, а у великих містах цифра доходить до 70%.
22 березня 1993 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй, прийняла резолюцію 47/193 і назвала цей день Всесвітнім днем водних ресурсів. Офіційно цей день почали відзначати з 1993 року за рекомендаціями Конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку.
Всі країни були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і реалізації конкретних дій на світовому рівні. 22 березня є ще одним днем, який нагадує кожному з нас про надзвичайну важливість водних ресурсів для нашого навколишнього середовища і розвитку суспільства.
До основних завдань з проведення Всесвітнього дня водних ресурсів відносять:
- Розв'язання проблеми населення - нестача питної води у світі;
- Донести кожній людині, що охорона і збереження ресурсів прісної води є важливим пріоритетом в нашому житті;
- Показати урядам, міжнародним агентствам, неурядовим організаціям і приватним секторам, що Всесвітній день водних ресурсів несе глибокий сенс для людства.
Всесвітній день водних ресурсів підкреслює значення води в нашому житті. Не можна забувати, що тіло людини складається на дві третини з води. Вода - це один з найцінніших природних ресурсів Землі. Постійне зростання населення і розвиток промислового виробництва збільшують значення води та загострюють проблему необхідності її екологічного захисту.