Жорсткість - один з найважливіших показників якості води. Якщо жорсткість води підвищена, то для споживачів це є неабиякою проблемою. Вона не тільки здатна псувати поверхню сантехніки і цілісність побутової техніки, а й негативно впливати на здоров'я тих, хто її вживає.
Якщо ви стикалися з поняттям підвищеної жорсткості води, то повинні знати, що в ній міститься більше норми солей лужноземельних металів, а саме магнію і кальцію. Їх ще також називають солями жорсткості. Як вони потрапляють у великій кількості в воду? Це відбувається в результаті природного вимивання природних гірських порід (вапняку, гіпсу і доломіту) водою. Так вони стають ключовим джерелом солей жорсткості.
Вода з підвищеним рівнем жорсткості найчастіше надходить з артезіанських свердловин. Це багато в чому пояснюється тим, що до водопровідної води висуваються певні вимоги щодо якості та фільтрації. У той же час в приватний будинок або котедж вода надходить безпосередньо з незалежних джерел. Тому якщо ви зіткнулися з проблемою і наслідками використання жорсткої води, можна встановити фільтри для пом'якшення води. Вони дозволять знизити показник жорсткості до оптимального рівня і тим самим підвищити якість що надходить в будинок води. Вартість їх буде залежати від продуктивності і комплектації.
Чим небезпечна жорстка вода
У води з підвищеною жорсткістю є ряд недоліків:
- Негативний вплив на організм. Якщо тривалий час вживати таку воду, то це з часом здатне негативно позначитися на стані здоров'я. Справа в тому, що солі жорсткості мають властивість накопичуватися, в результаті чого згодом можуть з'явитися камені в нирках і сечовому міхурі, проблеми з серцем, сухості та стягнутості шкіри, ламкість і сухість волосся. Саме тому пом'якшення води - це необхідність, яка дозволить зберігати гарне самопочуття всіх, хто проживає в будинку.
- Освіта накипу. На нагрівальних елементах побутових приладів утворюються тверді відкладення, що здатне вивести їх з ладу значно раніше заявленого терміну експлуатації. Пральна і посудомийна машини, електрочайники, праски, бойлери - всі вони під загрозою. Також страждають системи опалення. Через накипу всередині радіаторів знижується тепловіддача. Як результат - серйозний перевитрата енергоносія.
- Відчуття дискомфорту під час використання жорсткої води (при прийнятті водних процедур, умовно). Якщо довгий час користуватися такою водою, це може негативно вплинути на стан волосся і шкіри.
- Підвищений витрата миючих засобів. У жорсткій воді набагато гірше розчиняється пральний порошок, мило та інші миючі засоби, через що їх використовують в більшому обсязі. Крім того, потрібно більше води для полоскання.
З огляду на всіх зазначених проблем, викликаних використанням жорсткої води, варто визнати, що необхідно вжити заходів.
Як боротися з високою жорсткістю води
Вирішити проблеми підвищеної жорсткості води можна, використовуючи системи пом'якшення. Вони являють собою пристрої, що складаються з:
- балона, виготовленого з міцного композиційного протикорозійного матеріалу і оснащеного фільтрує завантаженням;
- бака-розчинника;
- системи для управління в автоматичному режимі.
В баку-розчиннику зберігається таблетована сіль. Він також призначений для приготування регенеруючого (промивного) розчину. Регенерація фільтруючого завантаження сприяє відновленню її первинних властивостей.
Фільтри зм'якшування води і принцип їх роботи
Принцип роботи пом'якшувачів води можна описати таким чином. Неочищена вода проходить через фільтруючу завантаження. Зниження жорсткості відбувається в результаті іонного обміну - так званого катионирования. Функцію фільтруючого завантаження виконує іонообмінна смола. Гранули катионита сприяють поглинанню іонів солей жорсткості та їх заміщення на іони натрію, що є безпечними. За рахунок цього відбувається нормалізація жорсткості води.
Змягчувачі води вирішують ряд завдань:
- позбавляють від негативного впливу солей жорсткості на організм;
- запобігають утворенню накипу, захищають побутову техніку та сантехніку;
- усувають дискомфорт, який раніше з'являвся під час прийняття водних процедур;
- підтримують здоров'я шкіри і волосся, багато в чому залежить від якості води;
- спрощують процес миття посуду, прання і інших процедур, пов'язаних з використанням води;
- економлять витрату миючих засобів;
- дозволяють отримувати пухнасту піну під час купання.
Жорсткість води в межах допустимої норми - відсутність багатьох проблем.
Як вибрати пом'якшувач води - основні моменти
Вибираючи системи пом'якшення води, споживачі можуть зіткнутися з проблемою: на що потрібно звертати першорядну роль. Ключовими є наступні критерії вибору:
- Форм-фактор. Системи можуть проводитися як з окремим сольовим баком, так і з баком в корпусі, який називають «кабінет». Другий варіант є більш компактним, тому часто використовуються для установки в квартирах, приватних будинках і офісах.
- Продуктивність. Цей критерій залежить від кількості фільтруючого завантаження. Тобто, чим більший об'єм іонообмінної смоли, тим більша продуктивність системи.
- Клапан керування. Від його моделі залежить, наскільки зручно і просто обслуговувати фільтр. Автоматика оснащується енергонезалежною пам'яттю, багатомовним меню, підсвічуванням дисплея. Все що потрібно - це вчасно заповнювати запас солі для промивання.
Ви зможете придбати фільтри пом'якшення води у нас - в ТОВ «ІВІК Формула води». Ми допоможемо підібрати вам найоптимальніший варіант, виходячи з характеристик вашої води, а також бюджету. Звертайтеся!