Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: вихідні

Фільтри для питної води

Кожен із нас тією чи іншою мірою користується звичайною водою з-під крана: деякі люди обмежуються виключно побутовим використанням, інші ж спокійно застосовують воду для приготування їжі та повсякденного пиття. Причиною масового хвилювання стали численні дослідження, які свідчать про невідповідність вітчизняної водопровідної води основним міжнародним стандартам.

Наскільки велика небезпека споживання проточної води? Давайте розберемося.

Чи замислювалися ви колись, як саме вода потрапляє до наших квартир, приватних будинків та комерційних установ? Для забезпечення цього процесу функціонує два види спеціалізованих систем:

  • Централізовані системи водопостачання (доступні для міських жителів).

  • Підземні свердловини (розташовуються у приміських зонах).

Обидва джерела мають свої недоліки, зумовлені надзвичайною зношеністю та низькою продуктивністю роботи систем. Таким чином водопровідна вода часто має домішки у вигляді іржі, солей жорсткості, важких металів, органіки та небезпечних бактерій, алюмінію, нітратів, фенолу та ін. У свою чергу, вода зі свердловин відрізняється підвищеною жорсткістю, розчиненим залізом, неприємним запахом та вмістом механічних частинок.

Шкідливість для організму

Проблема вживання води з-під крана полягає у вмісті деяких видів домішок – саме вони негативно впливають на організм людини.

Які типи забруднень води найнебезпечніші для людини:

  1. Важкі метали. При тривалому вживанні забрудненої важкими металами води відбувається їхнє активне накопичення в організмі. Найбільшу небезпеку подібний процес становить для стану печінки та нирок – у результаті відбувається сильне порушення їх фільтраційних здібностей.

  2. Хлор. При зовнішньому впливі ця речовина позбавляє шкіру її природної жирової оболонки, сушить, викликає свербіж та передчасне старіння. У разі тривалого вживання хлорована вода руйнує нервову та серцево-судинну систему людини.

  3. Іржа. Частинки цього окисленого заліза активно осідають у внутрішніх органах людини, призводячи до порушень гормонального фону, погіршення стану зубів, виникнення алергічних реакцій та випадання волосся.

  4. Солі кальцію та магнію. Вживання жорсткої води часто стає причиною утворення каменів у печінці та нирках, а також на зубній емалі та у суглобах. Крім того, надмірна кількість солі магнію в організмі має руйнівний вплив на стан нервової системи.

  5. Органіка. При попаданні в організм продукти розкладання органіки порушують багато важливих природних процесів життєдіяльності і призводять до серйозних отруєнь.

  6. Нітрати. Сполуки азотистої кислоти викликають зниження рівня гемоглобіну, що стає причиною непритомності, кисневого голодування, хвороб серцево-судинної системи. Також регулярне вживання води з нітратами веде до формування в організмі потенційних канцерогенів.

  7. Фтор. Надлишок цієї речовини призводить до руйнування зубної емалі, зниження щільності кісток та розвитку серйозних захворювань щитовидної залози.

  8. Бактерії. У питній воді може жити величезна кількість різних видів бактерій і вірусів - більшість з них може стати причиною розладів шлунково-кишкового тракту, сильних отруєнь, формування хронічних захворювань та багато інших. 

Як довести проточну воду до придатного стану?

Сьогодні існує чимало способів водоочищення – найпоширенішим є встановлення якісних фільтрів для питної води. Ці системи видаляють забруднення з рідини шляхом її проціджування, яке може відбуватися у різний спосіб.

Методи очищення питної води

Для відсіювання певного типу забруднень із водопровідної води потрібен певний спосіб очищення – таким чином споживач отримує можливість зібрати фільтраційну систему для будь-якого індивідуального випадку.

  • механічне очищення – застосовується для видалення з рідини нерозчинних домішок (окалини, частинок бруду, глини, іржі, органіки);

  • сорбційне очищення – сорбент ефективно очищає воду від хлорних сполук, розчинених органічних та неорганічних речовин;

  • іонообмінне очищення – видаляє із рідини солі кальцію, магнію, марганцю, заліза та інших металів, органічні домішки;

  • мембранне очищення – дозволяє видаляти із води різні дрібні розчинені забруднення на молекулярному рівні;

  • електрохімічне очищення – за допомогою пропускання крізь воду електричних розрядів знищує віруси та бактерії, видаляє розчинені у воді мінеральні сполуки;

  • ультрафіолетове очищення – найбезпечніший метод знищення вірусів, бактерій, грибків та інших патогенів.

Як вибрати підходящий метод очищення води?

Для вибору окремого фільтра або очисної системи необхідно ґрунтуватися на індивідуальному ступені забруднення води. Для цього зразок рідини з-під крана варто відправити до лабораторії, яка за короткий проміжок часу надасть висновок про результати дослідження.

Нерозчинні тверді частинки (пісок, глина, іржа)

Потрібен механічний фільтр

Підвищена кислотність, хімічний хлорний запах

Потрібен сорбційний фільтр

Підвищений вміст солей

Потрібен іонообмінний фільтр

Підвищений вміст патогенних мікроорганізмів

Потрібен ультрафіолетовий знезаражувач

Є сліди нафтопродуктів, фенолів або метану.

Потрібна система зворотного осмосу

Підвищена жорсткість, корозійно-активна вода

Потрібна система зворотного осмосу + іонообмінний фільтр

Присутні хлор, органіка та сліди сірководню

Потрібен сорбційний фільтр + ультрафіолетове очищення

Види систем фільтрів для питної води

1. Проточна – принцип роботи системи полягає у тому, що вода проходить крізь фільтри у природному напрямку під впливом власної сили тяжкості чи водопровідного тиску. Функціональне призначення такої системи може полягати в механічному очищенні, пом'якшенні, знезалізненні або знезаражуванні води – залежить від комплектації фільтрувальних модулів.

Переваги проточної системи фільтрації:

  • шляхом встановлення декількох картриджів досягається високий рівень очищення питної води;

  • система має високу продуктивність та великий робочий ресурс;

  • розташовується переважно під мийкою, завдяки чому не займає робочий простір.

Недоліки проточної системи фільтрації:

  • досить складно встановлюється, необхідна допомога спеціаліста;

  • потрібна регулярна заміна та обслуговування фільтруючих модулів.

2. Зворотного осмосу – принцип роботи системи полягає в тому, що при певному тиску рідина проходить через напівпроникну мембрану з більш концентрованого у менш концентрований розчин. Функціональне призначення системи зворотного осмосу полягає в молекулярному очищенні води і вимагає ретельного попереднього механічного очищення та очищення від хлору.

Переваги системи зворотного осмосу:

  • на виході – ідеально чиста питна вода;

  • є можливість комплектації системи мінералізаторами, які насичуватимуть рідину корисними речовинами;

  • за умови встановлення накопичувального бака забезпечується постійна наявність запасу води.

Недоліки системи зворотного осмосу:

  • потрібен особливий напір води, без якого система матиме низьку продуктивність;

  • існує пряма залежність від наявності електропостачання (для систем із помпою);

  • велика витрата води (2-8 л концентрату на 1 л чистої води).

3. Магістральна – система складається з колбових фільтрів, що встановлюються у водопровідну магістральну систему. Функціональне призначення таких фільтрів полягає у відсіюванні механічних домішок, звільненні води від пестицидів та бактерій, пом'якшенні та усуненні каламутності.

Переваги магістральної системи фільтрації:

  • за умови правильного обслуговування забезпечується тривалий термін експлуатації;

  • є можливість самостійної заміни фільтруючого елемента;

  • система досить компактна;

  • виявляє високий рівень очищення води від домішок.

Недоліки магістральної системи фільтрації:

  • установка потребує допомоги кваліфікованого спеціаліста.

Вибір фільтру для питної води – відповідальне рішення, яке безпосередньо вплине на якість вашого життя. Підібрати та купити якісні очисні системи можна у нашому магазині ТОВ «ІВІК Формула Води». Представлені у нас системи дозволять вам провести ефективне очищення води від усіляких домішок та забруднень, подбати про безпеку та здоров'я своєї сім'ї.