У Києві в листопаді Головним Управлінням Держсанепідслужби були взяті проби питної води з водопровідної мережі міста і з бюветів. За місяць було досліджено 135 проб з водопровідної мережі міста і з 91 бювета.
Проби питної води, яка надходить у водопровідну мережу Києва, відповідають санітарним нормам. А ось в пробах з бюветів виявлені відхилення по санітарним нормам і хімічним біологічними показниками. Статистика говорить багато про що: з 91 проби - 41 непридатні для пиття.
У таблиці наведено адреси колонок в бюветах, де вода не відповідає санітарним нормам.
Статистика вражає. Ось чому почалося буріння нових свердловин в бюветах Києва. На перетині вулиць Полтавської та Артема, на проспекті Науки 43 ведуться роботи для створення двох нових свердловин. Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв розповів, що в Києві не проводилися роботи по бурінню близько 10 років. У 30 бюветах Києва необхідно побудувати нові свердловини, через те, що старі не відповідають санітарним і технічним нормам. Бювет, що знаходиться на перетині вулиць Полтавська й Артема не ремонтували понад 5 років. Він знаходився в неробочому стані. За його словами, на об'єкті проводиться буріння нової свердловини, буде вироблено заміна насосного обладнання в камері свердловини та зовнішні роботи. Після всіх будівельних і відновний робіт, бювет буде відновлений. Крім того, проведена повна інвентаризація всіх безгосподарних бюветів, які після ретельного дослідження, були передані на баланс «Київводфонд». Саме вони тепер будуть відповідати за їх утримання та обслуговування. Багато років бювети перебувають у занедбаному стані. Тепер вони будуть служити людям.
Зусиллями КП «Київводфонд» вже проведено капітальний ремонт ще в 40 бюветах. Щоб охопити всі бездіяльні об'єкти, була розроблена п'ятирічна програма по їх відновленню. Пов'язано це з високою вартістю буріння нових свердловин. Вартість може досягати до 1 мільйона гривень за одні об'єкт.