Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00

Блу-Хоулс — Сині отвори на воді

Блу-Хоулс — Сині отвори на воді

На планеті Земля є острова, визнані кращими місцями для пляжного відпочинку Білий пісок, пальми з віялоподібними, пір'ястими листям, різноманітний підводний світ - це те, що видно не озброєним оком Але в надрах своїх ці острови зберігають екологічні, фізичні та містичні таємниці.

Багамський архіпелаг складається з безлічі таємничих і загадкових островів Одним з таких вважається Андрос, оповитий легендами про загибель кораблів Острів Андрос оточений Блу-Хоулс, або простіше кажучи, водами Синьої діри Це отвори шахт, які зримо завдяки темно-синього відтінку морських глибин на тлі блакитного мілководдя Раніше, коли рівень океану був нижче, завдяки дощам і струмків у вапнякових скелях вимилися численні кам'яні коридори, але після припливу води в океані, проходи були затоплені

Блу-Хоулс- загадка природи Вони притягують, як магніт туристів, дайверів, моряків У момент припливів Сині діри перетворюються в страхітливі вири, здатні втягнути в себе плаваючі на поверхні водорості, човни тощо А під час відливів Блу-Хоулс вивергає з себе стрімкий фонтан води Ці дивовижні природні явища стали причиною для появи притч і легенд

Дати наукове пояснення того, що відбувається на острові зважилися в кінці ХХ століття команда океанологів, аквалангістів, геологів, спелеологів, географів З цих дослідження випливає наступне.

Багамські острови є виступаючою частиною великої системи вапнякових пагорбів, що утворилися сотні років назад

Що посприяло утворенню численних і складних тунелів Під час останнього заледеніння, рівень моря досить знизився, а печери, що знаходяться в товщі вапняків, опинилися на поверхні Згодом печери виявилися затоплені, через океанічних припливів Унаслідок проливних дощів над морською водою стали утворюватися темно сині кола, схожі на западини в момент припливів, рівень морської води біля узбережжя Андроса стає вище рівня ґрунтових вод Відповідно, рівень озер підіймається під натиском солоних вод, а Блу-Хоулс виконують функцію насосів, втягуючи в себе морську воду.

Під час відливу спостерігається полярний процес: прісні води підіймаються над рівнем моря, тим самим тиснуть на морську воду, витісняючи її з дірок Як наслідок - вири і маса струмує води, що б'є через край.

Останні новини
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
28.04.2021 Кабінетом Міністрів України було оприлюднено концепцію схваленої соціальної програми "Питна вода України", спрямованої ..
23.11.2021
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021