Де в Києві можна напитися чистої водиці ... або шукаємо чистий бювет.
З кінця позаминулого століття почалася розвідка водоносних горизонтів на території Києва та області. Почали будувати артезіанські свердловини. І лише через століття була розроблена ціла програма по бюветних забезпеченнях киян артезіанською водою. За своєю суттю бювет є складним інженерним технічним комплексом, що включає в себе артезіанську свердловину, наземні архітектурні споруди, установки фільтрації. Передбачає наявність інженерних споруд, водорозбірних, контрольних і вимірювальних приладів, систем постачання електрикою, зеленою зоною і зоною відпочинку. Над самою свердловиною зводиться павільйон, в якому і роздається бюветна вода.
У спекотну погоду без води довго не протягнути. Та й взимку артезіанські свердловини користуються не меншим попитом у жителів Києва. Адже єдиною безкоштовною альтернативою міському водопроводу є столичні бювети. Вода в них має найкращі показники хімічного складу та відмінні смакові характеристики. Надійність якості обумовлюється захистом від природних забруднень за рахунок багатошаровості грунту.
Як показує статистика, за останні півроку кияни стали споживати на 50 відсотків більше води. Це обумовлюється дорожнечею регулярних покупок мінералки в магазинах, тим більше, що можна пити прохолодну воду з бюветів.
Комплекс київських бюветів налічує 206 джерел. Однак їх більшість періодично виходить з ладу, оскільки фінансування міською владою на підтримку свердловин в належному рівні практично не вистачає. А чистота і безпека бюветних вод безпосередньо залежить від бюджету. Свердловини повинні регулярно обслуговуватися, станція очищення води повинна відповідати стандартам якості.
З початку 2012 року бювети знаходяться під наглядом чергового комунального підприємства "Київводфонд". Завдяки йому проводиться заміна проіржавілих труб і зламаних насосів.
Щоб переконатися в нешкідливості бюветної води зі свердловини, вона повинна відповідати певним параметрам.
У столиці її добувають з артезіанських свердловин сеноман-келловейского і среднеюрського водоносних горизонтів, розташованих на глибині в межах 90-339 метрів. Свердловини, що відрізняються найбільшою глибиною, розташовуються на вулиці Освіти, 5 - це 337 метрів і на перехресті вулиць Овруцької та Герцена - три сотні метрів.