Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Фільтр для пом'якшення питної води

Фільтр для пом'якшення питної води

Фільтр для пом'якшення питної води

Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Виконання цього завдання відбувається за допомогою спеціальних фільтрів для пом'якшення питної води:

Навіщо боротися із підвищеною жорсткістю води?


Як правило, солі кальцію і магнію спостерігаються у воді завжди – при цьому в оптимальних кількостях вони є досить корисними для організму.

Значну шкоду людині завдає лише сильний надлишок цих солей, що часто спостерігається у проточній воді користувачів міських систем водопостачання та клієнтів приватних артезіанських свердловин:

 • солі магнію та кальцію активно осідають у внутрішніх органах, викликаючи формування каменів у нирках та жовчних шляхах;

 • при тривалому вживанні жорстка вода викликає подразнення шлунка та кишечника, погіршує перистальтику та порушує процеси вироблення ферментів;

 • від перенасиченої солями води також страждає серцево-судинна система;

 • прийом жорсткої води в їжу стає причиною відкладення солей у суглобах, виникнення артритів та поліартритів.

Варто також згадати, що побутове використання такої води несе за собою не меншу кількість негативних наслідків та незручностей:

 • сольові відкладення у великій кількості осідають на нагрівальних елементах котлів, бойлерів, пральних машин та водонагрівачів, стаючи причиною складних поломок та дорогого ремонту;

 • вапняний наліт забиває сантехніку та труби, значно знижуючи їх термін служби та погіршуючи подачу води;

 • значно погіршується смак приготовлених страв, їжа стає досить гіркою.

Як можна боротися із жорсткою водою?


Сліди надлишку жорсткої води видно неозброєним оком: на всіх поверхнях ванної кімнати утворюється білий мінеральний наліт, помітно збільшується витрата миючих та гігієнічних мильних засобів.


Боротися з подібним явищем дуже важливо – найправильніше це робити за допомогою спеціалізованих фільтрів для пом'якшення питної води (іонообмінного або електромагнітного фільтра, системи зворотного осмосу). Перераховане обладнання відрізняється принципом роботи та вимогами до встановлення.

 1. Іонообмінний фільтр. Пом'якшення води відбувається завдяки катіону натрію, які в процесі фільтрації замінюють собою катіони кальцію та магнію. Таким чином, в результаті обробки проточна вода насичується солями натрію і стає повністю безпечною для побутового та харчового вживання.

Для відновлення іонообмінних властивостей катіоніту зазвичай використовують розчин хлориду натрію. Такий процес називається регенерацією, яку необхідно проводити щоразу після вичерпання обмінної ємності катіоніту.


Плюси іонообмінного фільтра:

 • простий та доступний, не вимагає дорогого обслуговування;

 • забезпечує високий рівень очищення.

Мінуси іонообмінного фільтра:

 • регулярна витрата солі для регенерації іонообмінної смоли (розраховується для кожної системи окремо)

 1. Електромагнітний пом'якшувач. Має досить простий принцип роботи – пристрій опромінює тверду воду електромагнітними хвилями. В результаті такої обробки солі кристалізуються і стають нездатними осідати на будь-яких поверхнях.

Плюси електромагнітного пом'якшувача:

 • простий у використанні, має тривалий термін експлуатації;

 • для його роботи не потрібні реагенти, промивання або зміна картриджів,

 • очищає вже наявний у трубах і нагрівальних елементах накип.

Мінуси електромагнітного пом'якшувача:

 • потребує прямого підключення до електрики.


 1. Система зворотного осмосу. Є найбільш надійним та ефективним варіантом, забезпечує повне очищення води. Принцип роботи системи полягає у пропущенні рідини через напівпроникну мембрану - діючи під високим тиском, вона зупиняє будь-які молекули, що перевищують за розміром молекули води.

Плюси системи зворотного осмосу:

 • на 99% очищає воду від усіх можливих домішок.

Мінуси системи зворотного осмосу:

 • вимагає попереднього механічного очищення води;

 • без попереднього очищення від хлору та механічних частинок структура мембрани може пошкодитись.

Вибір фільтра для пом'якшення питної води - відповідальне рішення, яке безпосередньо вплине на якість вашого життя. Підібрати та купити якісні очисні системи можна у нашому магазині ТОВ «ІВІК Формула Води». Представлені у нас вироби дозволять вам провести ефективне очищення води від солей магнію та кальцію, подбати про здоров'я своєї сім'ї та безпеку побутових приладів.

FAQ:

Який фільтр краще вибрати для звичайної установки в квартиру?

Найбільш простим та зручним в обслуговуванні є іонообмінний фільтр – система потребує лише періодичної регенерації смоли.

У яких випадках найкращим вибором стане система зворотного осмосу?

Таку систему зазвичай встановлюють у квартирах, будинках або котеджах як доочищення води від солей жорсткості, важких металів, пестицидів, кишкових паличок та бактерій. Вода після фільтра зворотного осмосу є абсолютно придатною для пиття та приготування їжі. Всі стадії очищення (часто 5 - 7 щаблів) проходять в одному корпусі.

Також більш продуктивні системи зворотного осмосу застосовуються в промисловості для отримання особливо чистої води в медичних та фармацевтичних цілях, опріснення морської води, підтримання процесів хімічного виробництва та інших специфічних цілей.

За яких умов правильніше вибрати електромагнітний пом'якшувач?

Обладнання більшою мірою призначене для турботи про побутову техніку, адже електромагнітний пом'якшувач лише переводить солі магнію та кальцію в інший агрегатний стан. Таким чином виключається можливість осідання накипу на будь-яких поверхнях та нагрівальних елементах.

Яку шкоду людині завдає вживання жорсткої води?

Солі магнію і кальцію активно осідають у внутрішніх органах, викликаючи формування каменів у нирках та жовчних шляхах, подразнень шлунка та кишечника, відкладення солей у суглобах.


Фільтр для пом'якшення питної води

Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021