Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Фільтр для пом'якшення питної води

Фільтр для пом'якшення питної води

Фільтр для пом'якшення питної води

Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Виконання цього завдання відбувається за допомогою спеціальних фільтрів для пом'якшення питної води:

Навіщо боротися із підвищеною жорсткістю води?


Як правило, солі кальцію і магнію спостерігаються у воді завжди – при цьому в оптимальних кількостях вони є досить корисними для організму.

Значну шкоду людині завдає лише сильний надлишок цих солей, що часто спостерігається у проточній воді користувачів міських систем водопостачання та клієнтів приватних артезіанських свердловин:

  • солі магнію та кальцію активно осідають у внутрішніх органах, викликаючи формування каменів у нирках та жовчних шляхах;

  • при тривалому вживанні жорстка вода викликає подразнення шлунка та кишечника, погіршує перистальтику та порушує процеси вироблення ферментів;

  • від перенасиченої солями води також страждає серцево-судинна система;

  • прийом жорсткої води в їжу стає причиною відкладення солей у суглобах, виникнення артритів та поліартритів.

Варто також згадати, що побутове використання такої води несе за собою не меншу кількість негативних наслідків та незручностей:

  • сольові відкладення у великій кількості осідають на нагрівальних елементах котлів, бойлерів, пральних машин та водонагрівачів, стаючи причиною складних поломок та дорогого ремонту;

  • вапняний наліт забиває сантехніку та труби, значно знижуючи їх термін служби та погіршуючи подачу води;

  • значно погіршується смак приготовлених страв, їжа стає досить гіркою.

Як можна боротися із жорсткою водою?


Сліди надлишку жорсткої води видно неозброєним оком: на всіх поверхнях ванної кімнати утворюється білий мінеральний наліт, помітно збільшується витрата миючих та гігієнічних мильних засобів.


Боротися з подібним явищем дуже важливо – найправильніше це робити за допомогою спеціалізованих фільтрів для пом'якшення питної води (іонообмінного або електромагнітного фільтра, системи зворотного осмосу). Перераховане обладнання відрізняється принципом роботи та вимогами до встановлення.

  1. Іонообмінний фільтр. Пом'якшення води відбувається завдяки катіону натрію, які в процесі фільтрації замінюють собою катіони кальцію та магнію. Таким чином, в результаті обробки проточна вода насичується солями натрію і стає повністю безпечною для побутового та харчового вживання.

Для відновлення іонообмінних властивостей катіоніту зазвичай використовують розчин хлориду натрію. Такий процес називається регенерацією, яку необхідно проводити щоразу після вичерпання обмінної ємності катіоніту.


Плюси іонообмінного фільтра:

  • простий та доступний, не вимагає дорогого обслуговування;

  • забезпечує високий рівень очищення.

Мінуси іонообмінного фільтра:

  • регулярна витрата солі для регенерації іонообмінної смоли (розраховується для кожної системи окремо)

  1. Електромагнітний пом'якшувач. Має досить простий принцип роботи – пристрій опромінює тверду воду електромагнітними хвилями. В результаті такої обробки солі кристалізуються і стають нездатними осідати на будь-яких поверхнях.

Плюси електромагнітного пом'якшувача:

  • простий у використанні, має тривалий термін експлуатації;

  • для його роботи не потрібні реагенти, промивання або зміна картриджів,

  • очищає вже наявний у трубах і нагрівальних елементах накип.

Мінуси електромагнітного пом'якшувача:

  • потребує прямого підключення до електрики.


  1. Система зворотного осмосу. Є найбільш надійним та ефективним варіантом, забезпечує повне очищення води. Принцип роботи системи полягає у пропущенні рідини через напівпроникну мембрану - діючи під високим тиском, вона зупиняє будь-які молекули, що перевищують за розміром молекули води.

Плюси системи зворотного осмосу:

  • на 99% очищає воду від усіх можливих домішок.

Мінуси системи зворотного осмосу:

  • вимагає попереднього механічного очищення води;

  • без попереднього очищення від хлору та механічних частинок структура мембрани може пошкодитись.

Вибір фільтра для пом'якшення питної води - відповідальне рішення, яке безпосередньо вплине на якість вашого життя. Підібрати та купити якісні очисні системи можна у нашому магазині ТОВ «ІВІК Формула Води». Представлені у нас вироби дозволять вам провести ефективне очищення води від солей магнію та кальцію, подбати про здоров'я своєї сім'ї та безпеку побутових приладів.

FAQ:

Який фільтр краще вибрати для звичайної установки в квартиру?

Найбільш простим та зручним в обслуговуванні є іонообмінний фільтр – система потребує лише періодичної регенерації смоли.

У яких випадках найкращим вибором стане система зворотного осмосу?

Таку систему зазвичай встановлюють у квартирах, будинках або котеджах як доочищення води від солей жорсткості, важких металів, пестицидів, кишкових паличок та бактерій. Вода після фільтра зворотного осмосу є абсолютно придатною для пиття та приготування їжі. Всі стадії очищення (часто 5 - 7 щаблів) проходять в одному корпусі.

Також більш продуктивні системи зворотного осмосу застосовуються в промисловості для отримання особливо чистої води в медичних та фармацевтичних цілях, опріснення морської води, підтримання процесів хімічного виробництва та інших специфічних цілей.

За яких умов правильніше вибрати електромагнітний пом'якшувач?

Обладнання більшою мірою призначене для турботи про побутову техніку, адже електромагнітний пом'якшувач лише переводить солі магнію та кальцію в інший агрегатний стан. Таким чином виключається можливість осідання накипу на будь-яких поверхнях та нагрівальних елементах.

Яку шкоду людині завдає вживання жорсткої води?

Солі магнію і кальцію активно осідають у внутрішніх органах, викликаючи формування каменів у нирках та жовчних шляхах, подразнень шлунка та кишечника, відкладення солей у суглобах.


Фільтр для пом'якшення питної води

Останні новини
"ІВІК Формула Води" на LVIV ECO FORUM’24: рішення для майбутнього!
"ІВІК Формула Води" на LVIV ECO FORUM’24: рішення для майбутнього!
Нещодавно команда "ІВІК Формула Води" взяла участь у LVIV ECO FORUM’24, де продемонструвала інноваційні розробки для забезпечення ..
04.10.2024
Вплив відключень світла на системи водопостачання та якість води
Вплив відключень світла на системи водопостачання та якість води
У сучасних умовах, коли відключення електроенергії стали частим явищем, надійність цих систем піддається серйозним випробуванням. ..
30.07.2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023