Результати використання жорсткої води ми спостерігаємо щодня - накип на чайнику, в пральній машині, посудомийній машині, на тенах побутового водонагрівача.
Жорстка вода доставляє не тільки незручності в побуті, але і шкодить здоров'ю людини.
Показник жорсткості води не повинен перевищувати 7 мг-екв / л. Така жорсткість допустима для води, яка подається по водопроводах без спеціальної обробки. Якщо жорсткість буде вище, то термін служби труб зменшується, бо вони швидше обростуть вапняними відкладеннями. Якщо, навпаки, жорсткість буде нижче, вода буде м'якою, але залозистої. Використання пластикових труб дозволяє розв'язати цю задачу.
За ступенем жорсткості воду можна розділити на:
- М'яку, яку отримують зі свердловини великої глибини.
- Середню, яка біжить з кранів.
- Жорстку і Наджорстка - зустрічаються повсюдно і доставляють багато клопоту споживачам води.
Які ознаки жорсткої води?
- Товстий шар накипу на нагрівальних приладах.
- Білі кола на скляному посуді.
- Мило і миючі засоби погано піняться.
- Одяг швидко втрачає свій первісний колір після прання в жорсткій воді.
- При умовно, шкіра стягується, а волосся стає жорсткими та сухими.
- Потрапляючи в організм, солі осідають на судинах і нирках, утворюючи камені.
Найпростіші способи пом'якшення води від солей кальцію і магнію - це кип'ятіння і додавання в воду кальцинованої соди (дві чайні ложки на відро води).
Сьогодні цю проблему вирішує фільтр для пом'якшення жорсткої води.
Магнітний фільтр - на жорстку воду впливають магнітним полем. Відбувається видалення різних домішок, іонів магнію і кальцію. Магніти розташовані зовні труби водопроводу.
Глечик з фільтром для жорсткої води - в місткості закріплений фільтрувальний елемент у вигляді картриджа. Це найпростіший і бюджетний спосіб пом'якшення. Як сорбент застосовується активоване вугілля.
Іонообмінні пом'якшувачі - використовується метод іонного обміну. Система складається з двох місткостей. В одній знаходиться іонообмінна смола, в іншій - сольовий розчин. Вода проходить спочатку через першу місткість, насичуючись його іонами. Іони смоли вступають в реакцію з солями магнію і кальцію, видаляючи їх. Потім вода надходить у другій резервуар, де відбувається реакція з сольовим розчином, де відсутні іони кальцію і магнію заміщуються іонами натрію.
Використання зворотного осмосу характеризується найбільшим ефектом пом'якшення води. Вода, проходячи через напівпроникну мембрану, очищається від домішок. Тут відбувається повне видалення солей магнію і кальцію.