Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Гідроудар в системі водопостачання

Гідроудар в системі водопостачання

Гідроудар - це короткий стрибок тиску води в системі. Він виникає, при зіткненні потоку води з якою-небудь перешкодою. Прикладом таких випадків можуть служити: раптова зупинка насоса, різке перекриття запірної арматури і т.д.

Зіткнувшись з перешкодою, потік продовжує рухатися з тією ж швидкістю. Перші шари води ущільнюються, при надходженні наступних. Шари постійно нагнітаються, тиск швидко зростає - рідина шукає спосіб скинути свою частину для розрядки.

Багато хто не надають цьому явищу належної уваги. Зауважимо, що, при регулярному гідроударі, система втрачає свою продуктивність і термін її експлуатації помітно скорочується, а з'являються тріщини і розколи в системі опалення приводять до її пошкодження.

Цьому негативному процесу передують стуки, клацання, сторонній шум у вигляді «гарчання» води в трубах. Наслідки можуть бути дуже різними - аж до прориву.

При таких аварійних ситуаціях, порушується герметичність трубопроводів і руйнуються опалювальні прилади, відбувається затоплення приміщень з пошкодженням меблів, є серйозні побоювання отримати термічні опіки, якщо розрив стався в системі теплопостачання.

За даними статистики, 60% аварій трубопроводу виникає через гідроудар. Найчастіше, до цього схильні старі зношені труби, покрилися корозією.

Великі проблеми виникають, при облаштуванні «теплої підлоги» в трубопроводах великої довжини. Адже в контурі постійно циркулює вода, нагріта до певної температури.

Ступінь пошкодження залежить від місця виникнення перешкоди. Якщо на початку - величина підвищеного тиску буде невеликою, якщо в кінці - набагато вище.

Дуже часто цей ефект може відбуватися через труби різних діаметрів, прокладених для опалювальної системи. Для захисту її оснащують спеціальним клапаном - термостатом.

Фактори, що призводять до гідроударів

  • Вихід з ладу або перебої в роботі циркуляційного насоса.
  • Наявність повітря в замкнутому контурі системи.
  • Перебої з подачею електроенергії.
  • Раптове перекриття запірної арматури.

Поступове перекриття системи - основна вимога, при запуску і відключення систем трубопроводів, прописане в нормативних документах.

Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021