Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб - нд: 10:00-18:00

Гідроудар в системі водопостачання

Гідроудар в системі водопостачання

Коливання тиску, вібрація, резонансні процеси в системах водопостачання проявляють себе по-різному. Це і шум, клацання, стук і більш серйозні проблеми - освіту поздовжніх тріщин в трубах, що призводять до їх розколу, пошкодження інших елементів. Це все ознаки гідравлічного удару.

Причини

Втрата або зниження пропускної здатності водопроводу призводить до зростання тиску води в системі. У побуті, навіть перекриття води кульовим краном, може привести до гідравлічного удару.

Потік води, стикаючись з перешкодою, не знайшовши виходу, формує зворотну хвилю. В цей час, основна частина рідини продовжує свій рух по інерції з тією ж швидкістю. Відбувається зіткнення хвилі та залишилася рідини. В результаті - утворюється потужний улар, енергія якого шукає вихід у зовнішнє середовище.

Залежно від величини енергії та станів трубопроводу, удар гаситься самостійно або шукає вихід. Результатом цього може бути розрив системи або інші аварійні ситуації.

Якщо зібрати всі причини воєдино, то виникнення гідроудару сприяє ряд причин:

 • Повітря в системі.
 • Спрацьовування зворотних клапанів.
 • Перебої з електропостачанням.
 • Швидке перекриття запірної арматури.
 • Аварійні відключення насосів.
 • Збої автоматизованих систем управління.

Статистичні дані говорять про те, що основні аварії в системі водопостачання відбуваються не через корозію, механічних ушкоджень, а через потужний гідроудару - 80% аварій.

Способи запобігання гідроудару

 • Плавне перекриття - плавне зниження тиску, обсягу і швидкості дозволяють захистити трубопровід від пошкоджень.
 • Модернізація системи - монтаж амортизувальних пристроїв, спрямованих в бік руху рідини. В цьому випадку, потрібно провести заміну труби на такий же виріб, але з термостійкого армованого каучуку або пластику. Для такої заміни досить взяти відрізок 20-30 см.
 • Ще один спосіб модернізації - установка шунта з просвітом в о, 4 мм в терморегулювальний клапан. Шунтування використовується в автономних мережах, зроблених з якісних матеріалів.
 • Автоматика - застосування спеціальних насосів з плавним відкриттям або закриттям інженерних систем. Пристрій автоматично відстежує будь-які зміни в водопроводі і відразу їх усуває.
 • Термостат з захистом - встановлюються, за вказаною на корпусі, напрямку. При виборі, потрібно враховувати той факт, що не всі термостати оснащені необхідним захистом.
Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021