Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Гідроудар в системі водопостачання

Гідроудар в системі водопостачання

Коливання тиску, вібрація, резонансні процеси в системах водопостачання проявляють себе по-різному. Це і шум, клацання, стук і більш серйозні проблеми - освіту поздовжніх тріщин в трубах, що призводять до їх розколу, пошкодження інших елементів. Це все ознаки гідравлічного удару.

Причини

Втрата або зниження пропускної здатності водопроводу призводить до зростання тиску води в системі. У побуті, навіть перекриття води кульовим краном, може привести до гідравлічного удару.

Потік води, стикаючись з перешкодою, не знайшовши виходу, формує зворотну хвилю. В цей час, основна частина рідини продовжує свій рух по інерції з тією ж швидкістю. Відбувається зіткнення хвилі та залишилася рідини. В результаті - утворюється потужний улар, енергія якого шукає вихід у зовнішнє середовище.

Залежно від величини енергії та станів трубопроводу, удар гаситься самостійно або шукає вихід. Результатом цього може бути розрив системи або інші аварійні ситуації.

Якщо зібрати всі причини воєдино, то виникнення гідроудару сприяє ряд причин:

 • Повітря в системі.
 • Спрацьовування зворотних клапанів.
 • Перебої з електропостачанням.
 • Швидке перекриття запірної арматури.
 • Аварійні відключення насосів.
 • Збої автоматизованих систем управління.

Статистичні дані говорять про те, що основні аварії в системі водопостачання відбуваються не через корозію, механічних ушкоджень, а через потужний гідроудару - 80% аварій.

Способи запобігання гідроудару

 • Плавне перекриття - плавне зниження тиску, обсягу і швидкості дозволяють захистити трубопровід від пошкоджень.
 • Модернізація системи - монтаж амортизувальних пристроїв, спрямованих в бік руху рідини. В цьому випадку, потрібно провести заміну труби на такий же виріб, але з термостійкого армованого каучуку або пластику. Для такої заміни досить взяти відрізок 20-30 см.
 • Ще один спосіб модернізації - установка шунта з просвітом в о, 4 мм в терморегулювальний клапан. Шунтування використовується в автономних мережах, зроблених з якісних матеріалів.
 • Автоматика - застосування спеціальних насосів з плавним відкриттям або закриттям інженерних систем. Пристрій автоматично відстежує будь-які зміни в водопроводі і відразу їх усуває.
 • Термостат з захистом - встановлюються, за вказаною на корпусі, напрямку. При виборі, потрібно враховувати той факт, що не всі термостати оснащені необхідним захистом.
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021