Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб-нд: 10:00 - 18:00

Як оцінити якість води простими способами?

Як оцінити якість води простими способами?

Як розібратися, яку воду ми п'ємо - хорошу чи погану? Є певні критерії якості води. Вже давно доведено, що не отримуючи воду, організм людини переживає величезний стрес. Здорове стан печінки, серця, нирок, головного мозку, густота крові прямо залежать від обсягу випитої рідини.

Будь-яка людина, роблячи ковток води, може для себе визначити основні якісні показники:

 • Без смаку.
 • Без кольору.
 • Без запаху.
 • Прозора.

Якщо у питній воді є відхилення від цих простих характеристик, на підсвідомому рівні, ми говоримо: «Вода погана і пити її небезпечно».

Оцінка якості води

Найпростіший спосіб - оцінка органами почуттів. що потрібно для цього зробити?

 • Випити ковток води.
 • Оцінити зовнішні характеристики.
 • Перевірити запах.
 • Якщо вода прозора і зі смаковими якостями все в нормі - таку воду можна вживати.

Насторожити має, якщо вода має:

 • Запах хлорки, сірководню або інші неприємні запахи.
 • Непрозорість.
 • Наявність маслянистих плям на поверхні (особливо, коли ви п'єте чай або інші напої).
 • Смак води солонуватий або з гіркотою.

Навіть для разового вживання така вода непридатна! Це може негативно позначитися на вашому здоров'ї.

Другий спосіб - відстоювання води в прозорій ємності. Налив воду, потрібно поставити ємність на білий фон. Якщо вона неякісна, ви помітите мутний зеленуватий, коричневий або жовтий відтінок. Коли вода постоїть більше доби, на дні з'явиться осад, стінки покриються нальотом, а зверху утворюється плівка. Якщо таких показників поганої води не спостерігається - вода придатна для пиття.

Третій спосіб - термічний. Тут оцінюються смакові якості підігрітої води.

Спочатку потрібно її нагрівати до 20 градусів, потім - до 60 градусів. Наявністю гнильного запаху підкаже вам про присутність сірководню. Щоб виявити інші домішки, потрібно рідину прокип'ятити протягом 5 хвилин, а потім остудити. Солі магнію роблять її гіркою, наявність гіпсу - солодкуватої, залізо - в'язкість, гнильного в смаку - наявність продуктів розпаду живих організмів.

Четвертий спосіб - додавання в воду слабкого розчину марганцю. Якщо вода неякісна - то вона набуває жовтуватий відтінок.

П'ятий спосіб - випарювання. Краплю води необхідно капнути на дзеркальну поверхню. Після її висихання, на поверхні залишається брудна пляма.

Потрібно пам'ятати, що такі прості способи не можуть гарантувати якість води в повному обсязі. Погана екологія, забруднені водойми - ось реалії нашого життя. Вода проходить очистку і дезінфекцію, але, часом, і таких заходів недостатньо. У цьому випадку допоможуть побутові фільтри.

Кожен для себе повинен зробити свій вибір, пам'ятаючи, що пити потрібно тільки чисту воду. Тоді можна з упевненістю сказати, що якісна вода буде надавати тільки корисний вплив на організм і її вживання не призведе до негативних наслідків.

Останні новини
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
28.04.2021 Кабінетом Міністрів України було оприлюднено концепцію схваленої соціальної програми "Питна вода України", спрямованої ..
23.11.2021
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021