Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб - нд: 10:00-18:00

Як оцінити якість води простими способами?

Як оцінити якість води простими способами?

Як розібратися, яку воду ми п'ємо - хорошу чи погану? Є певні критерії якості води. Вже давно доведено, що не отримуючи воду, організм людини переживає величезний стрес. Здорове стан печінки, серця, нирок, головного мозку, густота крові прямо залежать від обсягу випитої рідини.

Будь-яка людина, роблячи ковток води, може для себе визначити основні якісні показники:

 • Без смаку.
 • Без кольору.
 • Без запаху.
 • Прозора.

Якщо у питній воді є відхилення від цих простих характеристик, на підсвідомому рівні, ми говоримо: «Вода погана і пити її небезпечно».

Оцінка якості води

Найпростіший спосіб - оцінка органами почуттів. що потрібно для цього зробити?

 • Випити ковток води.
 • Оцінити зовнішні характеристики.
 • Перевірити запах.
 • Якщо вода прозора і зі смаковими якостями все в нормі - таку воду можна вживати.

Насторожити має, якщо вода має:

 • Запах хлорки, сірководню або інші неприємні запахи.
 • Непрозорість.
 • Наявність маслянистих плям на поверхні (особливо, коли ви п'єте чай або інші напої).
 • Смак води солонуватий або з гіркотою.

Навіть для разового вживання така вода непридатна! Це може негативно позначитися на вашому здоров'ї.

Другий спосіб - відстоювання води в прозорій ємності. Налив воду, потрібно поставити ємність на білий фон. Якщо вона неякісна, ви помітите мутний зеленуватий, коричневий або жовтий відтінок. Коли вода постоїть більше доби, на дні з'явиться осад, стінки покриються нальотом, а зверху утворюється плівка. Якщо таких показників поганої води не спостерігається - вода придатна для пиття.

Третій спосіб - термічний. Тут оцінюються смакові якості підігрітої води.

Спочатку потрібно її нагрівати до 20 градусів, потім - до 60 градусів. Наявністю гнильного запаху підкаже вам про присутність сірководню. Щоб виявити інші домішки, потрібно рідину прокип'ятити протягом 5 хвилин, а потім остудити. Солі магнію роблять її гіркою, наявність гіпсу - солодкуватої, залізо - в'язкість, гнильного в смаку - наявність продуктів розпаду живих організмів.

Четвертий спосіб - додавання в воду слабкого розчину марганцю. Якщо вода неякісна - то вона набуває жовтуватий відтінок.

П'ятий спосіб - випарювання. Краплю води необхідно капнути на дзеркальну поверхню. Після її висихання, на поверхні залишається брудна пляма.

Потрібно пам'ятати, що такі прості способи не можуть гарантувати якість води в повному обсязі. Погана екологія, забруднені водойми - ось реалії нашого життя. Вода проходить очистку і дезінфекцію, але, часом, і таких заходів недостатньо. У цьому випадку допоможуть побутові фільтри.

Кожен для себе повинен зробити свій вибір, пам'ятаючи, що пити потрібно тільки чисту воду. Тоді можна з упевненістю сказати, що якісна вода буде надавати тільки корисний вплив на організм і її вживання не призведе до негативних наслідків.

Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021