Як розібратися, яку воду ми п'ємо - хорошу чи погану? Є певні критерії якості води. Вже давно доведено, що не отримуючи воду, організм людини переживає величезний стрес. Здорове стан печінки, серця, нирок, головного мозку, густота крові прямо залежать від обсягу випитої рідини.
Будь-яка людина, роблячи ковток води, може для себе визначити основні якісні показники:
- Без смаку.
- Без кольору.
- Без запаху.
- Прозора.
Якщо у питній воді є відхилення від цих простих характеристик, на підсвідомому рівні, ми говоримо: «Вода погана і пити її небезпечно».
Оцінка якості води
Найпростіший спосіб - оцінка органами почуттів. що потрібно для цього зробити?
- Випити ковток води.
- Оцінити зовнішні характеристики.
- Перевірити запах.
- Якщо вода прозора і зі смаковими якостями все в нормі - таку воду можна вживати.
Насторожити має, якщо вода має:
- Запах хлорки, сірководню або інші неприємні запахи.
- Непрозорість.
- Наявність маслянистих плям на поверхні (особливо, коли ви п'єте чай або інші напої).
- Смак води солонуватий або з гіркотою.
Навіть для разового вживання така вода непридатна! Це може негативно позначитися на вашому здоров'ї.
Другий спосіб - відстоювання води в прозорій ємності. Налив воду, потрібно поставити ємність на білий фон. Якщо вона неякісна, ви помітите мутний зеленуватий, коричневий або жовтий відтінок. Коли вода постоїть більше доби, на дні з'явиться осад, стінки покриються нальотом, а зверху утворюється плівка. Якщо таких показників поганої води не спостерігається - вода придатна для пиття.
Третій спосіб - термічний. Тут оцінюються смакові якості підігрітої води.
Спочатку потрібно її нагрівати до 20 градусів, потім - до 60 градусів. Наявністю гнильного запаху підкаже вам про присутність сірководню. Щоб виявити інші домішки, потрібно рідину прокип'ятити протягом 5 хвилин, а потім остудити. Солі магнію роблять її гіркою, наявність гіпсу - солодкуватої, залізо - в'язкість, гнильного в смаку - наявність продуктів розпаду живих організмів.
Четвертий спосіб - додавання в воду слабкого розчину марганцю. Якщо вода неякісна - то вона набуває жовтуватий відтінок.
П'ятий спосіб - випарювання. Краплю води необхідно капнути на дзеркальну поверхню. Після її висихання, на поверхні залишається брудна пляма.
Потрібно пам'ятати, що такі прості способи не можуть гарантувати якість води в повному обсязі. Погана екологія, забруднені водойми - ось реалії нашого життя. Вода проходить очистку і дезінфекцію, але, часом, і таких заходів недостатньо. У цьому випадку допоможуть побутові фільтри.
Кожен для себе повинен зробити свій вибір, пам'ятаючи, що пити потрібно тільки чисту воду. Тоді можна з упевненістю сказати, що якісна вода буде надавати тільки корисний вплив на організм і її вживання не призведе до негативних наслідків.