Від якості питної води залежить здоров'я людини. Вживаючи 1,5-2 літра в день, багато хто не замислюються, яку воду вони п'ють?
Нескладний аналіз питної води, за допомогою підручних засобів, можна провести в домашніх умовах. Вода, що містить важкі метали, залізо, різні хімічні сполуки, солі повільно отруює організм людини.
Не секрет, що магістральні труби водопроводу вже давно не придатні для експлуатації. Корозія, іржа, розгерметизація, бактерії. Вчені стверджують, що 69% води не придатна для господарсько-побутових потреб.
Перевірки вимагає і кринична вода, вода зі свердловин, тому, що екологічна обставина в країні не є сприятливою.
Убезпечити себе можна, завдяки примітивних методів дослідження в домашніх умовах. Але, якщо ви помітите погіршення якості питної води, краще звернутися в спеціальні лабораторії, які, на професійному рівні, проведуть якісний аналіз.
Тести для води в домашніх умовах
Присмак і аромат. Нагрівання воду до 20 градусів, рідина не повинна мати ні смаку, ні запаху.
Запах і смак. Даний тест проходить, при нагріванні води до 60 градусів. Рідина не повинна гірчити, бути солоною, кислою, мати металевий присмак, щипати. Наявність запаху говорить про присутність хлору, аміаку, мікроорганізмів і бактерій.
Кольоровість. Перевірити дома кольоровість, досить, складно. У лабораторіях це визначають шляхом порівняння зразка з еталоном якості. У домашніх умовах, можна налити воду в скляну чисту місткість, докласти чистий аркуш паперу і, злегка розгойдуючи місткість, переглянути вміст під різним кутом. Відразу можна помітити легкий окрас. Але в рідинах зі свердловин і колодязів, легка зміна кольору допускається.
Жорсткість. У такій воді погано піниться пральний порошок, довше процес приготування овочів, вода довше закипає, виникає осад на стінках чайника і розлучення, після миття посуду. Ступінь жорсткості перевірити легко - достатньо закип'ятити воду і переконатися в наявності осаду.
Роблячи аналіз якості води на дачних ділянках, в заміських будинках пити воду з відкритих джерел не можна, тому, що існує велика ймовірність захворіти на інфекційні захворювання.
Хімічна, бактеріологічна, мікробіологічне дослідження води краще замовити в спеціальних лабораторіях. Забір води, потрібно зробити, дотримуючись деякі правила, які не потрібні, при визначенні якості в домашніх умовах.