Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Як зробити фільтр для води своїми руками

Як зробити фільтр для води своїми руками

Забруднена вода шкодить здоров'ю, згубно впливає на рослини, скорочує термін служби побутових приладів. Для її очищення потрібно використовувати спеціальні насосні установки.


Можна купити фільтр для води в онлайн або офлайн-магазині. Широкий асортимент пристроїв дозволяє вибрати моделі для очищення рідини від механічних домішок, органічних сполук, пестицидів, навіть бактерій і вірусів.


Інше питання, якщо немає можливості або бажання купувати вже готові насосні установки. Тоді можна спробувати зробити саморобний фільтр для води, наприклад, для використання на дачі, в приватному будинку або під час походу.


Для цього знадобиться трохи вільного часу і підручні засоби. Далі розповімо про декілька варіантів саморобних фільтрів.


Який фільтр для питної води краще

Перед тим, як приступати до виготовлення фільтруючого обладнання, ознайомтеся з видами фільтрів:


 • з тонкою металевою сіткою - здійснює грубу очистку води від іржі, піску, дрібних частинок металів;
 • сорбційний - з засипанням з активованого вугілля, видаляє органічні домішки, хлор і хлоровмісні сполуки, неприємний присмак і аромат;
 • з мембраною - ефективний для комплексного очищення рідини як від піску та іржі, так і від найдрібніших бактерій;
 • з іонообмінними смолами - очищає рідину від солей важких металів, пом'якшує воду;
 • з мінеральними засипками, наприклад, з цеолітом, - видаляє з рідини механічні та інші домішки, іони амонію, затримує будь-які забруднювачі, які можуть перебувати у воді.

 

Щоб зробити фільтр для води своїми руками, можна використовувати як готові фільтруючі засипки, так і підручні матеріали: наприклад, звичайний активоване вугілля або річковий пісок. Від обраного матеріалу залежить, як ретельно і від яких саме домішок буде очищатися вода, і якими будуть її смак і запах після очищення.


Врахуйте, що жоден саморобний фільтр питної води не може повністю очистити рідину, особливо від вірусів і бактерій. З таким завданням справляється насосні установки, чинне комплексно, наприклад фільтри зворотного осмосу.


Самостійно можна виготовити тільки найпростіші конструкції, які зроблять воду більш придатною для використання. Повністю убезпечити її зможе тільки заводські насосні установки.

Зробити фільтр для води своїми руками на природі

Любителі піших багатоденних походів напевно знають, наскільки важливо мати запас чистої води. При цьому носити з собою по лісі багатолітрові баклажки з-під покупної очищеної рідини важко і незручно. Набагато простіше прямо на місці набрати і відфільтрувати воду від піску, іржі, пестицидів та інших шкідливих домішок.


Можна навіть в похідних умовах своїми руками змайструвати фільтр. Для цього знадобляться:


 • 2 пластикові пляшки будь-якого потрібного вам обсягу, наприклад, 1,5-літрові ємності;
 • активоване вугілля - видаляє неприємний присмак і запах;
 • пісок - затримує дрібні частинки;
 • гравій - відсіює великі домішки.

 

Останні 2 компоненти можна знайти на березі будь-якої річки або заздалегідь купити і взяти з собою невелику кількість кварцового піску і гравію. Активоване вугілля продається в аптеках, коштує недорого і зазвичай є в похідній аптечці.


Будь-який фільтр починає свою роботу з грубої очистки. Для первинного шару знадобиться ще запастися тканинним матеріалом (серветка, марля, бинт і т. Д.) Або ватою.


Починаємо робити найпростіший фільтр для питної води, який незамінний в лісі, на річці, інших місцях, далеких від цивілізації.


 1. У однієї пластикової пляшки відрізаємо денце (залишаємо ≈ 1/4 частину), у другій - верхню частину до половини ємності.
 2. В імпровізований пластиковий «стакан» (ємність без верху) вставляємо шийкою вниз першу ємність без дна.
 3. В пластикову пляшку без денця шарами вкладаємо фільтруючий прошарок: ватний диск або шматочок марлі, подрібнене активоване вугілля, пісок, камінці.

Все: можна заливати воду в саморобний фільтр і зачекати деякий час, поки в "склянку" не накапає достатню кількість очищеної рідини.

Як зробити саморобний фільтр для дачі

На дачній ділянці очищена вода може знадобитися як для пиття, так і для миття зібраного врожаю, поливу рослин. Виготовити досить ефективний фільтр своїми руками можна, використовуючи:


 • два пластикових відра потрібного вам обсягу;
 • одну пластикову кришку, яка підходить під розмір відра;
 • москітну сітку;
 • фільтруючий шар;
 • саморізи;
 • шайби з гумовою прокладкою.


Упаковку фільтруючого матеріалу доведеться попередньо купити в магазині. Щоб зробити засипний фільтр своїми руками, можна використовувати, наприклад, багатокомпонентне іонообмінне завантаження Formix SF 100. В процесі фільтрації через неї вода очищається від таких шкідливих домішок, як солі жорсткості, залізо, марганець та інших забруднювачів.

 

Після підготовки необхідних компонентів приступаємо до виготовлення саморобного фільтра:


 1. Вирізаємо з москітної сітки 3 кола за розміром дна відра.
 2. Закриваємо одне відро кришкою і ставимо зверху інше.
 3. Просвердлюємо в денці верхнього відра безліч невеликих отворів, роблячи сито.
 4. Укладаємо на дно 3 шари москітної сітки і прикріплюємо її саморізами і шайбами.
 5. Засипаємо фільтруючу суміш поверх сітки.


Після 2-3 «тестових» відер води можна починати користуватися фільтром. Досить налити в верхню частину фільтруючої конструкції воду і декілька хвилин зачекати, поки в нижнє відро вона надійде очищена.


Наочно процес виготовлення фільтра своїми руками для дачі показаний у відео на нашому каналі YouTube:

 

Фільтр-глечик своїми руками

Це компактний і простий у виготовленні варіант, який відмінно підійде і для дому, і для дачі. Щоб зробити імпровізований фільтр-глечик, знадобляться 2 елементи:


 • порожня і чиста пластикова пляшка;
 • змінний картридж для очищення води.


Підійде звичайний картридж, який використовується в глечиках. У нас замість останнього елемента буде пластикова ємність. Відповідний варіант - 1,5 або 2-літрова баклажка.

 

Що робимо:


 1. Відрізаємо верхню частину пляшки так, щоб в неї міг поміститися картридж.
 2. Відрізаємо горлечко баклажки, в отриманий отвір вставляємо картридж.
 3. Воронку з картриджем поміщаємо в нижню частину пластикової ємності.
 4. Наливаємо воду для фільтрації.


Подібну конструкцію можна легко розібрати і зібрати хоч на природі, хоч в квартирі. Головне - не забути купити картридж і взяти його з собою.


Звичайно, якість очищення води саморобними конструкціями поступається результату дії сучасного фільтруючого обладнання.


У магазині можна купити фільтр для питної води, який справляється з 99% всіляких забруднень. Зробити  ефективні насосні установки самостійно в домашніх або похідних умовах навряд чи вдасться. Але як тимчасовий засіб фільтри можна використовувати.


Залишилися додаткові питання про те, як купити обладнання для очищення питної води, який фільтр краще підійде для квартири або приватного будинку? Задавайте їх консультантам нашого інтернет-магазину. Ми неодмінно підберемо для вас оптимальний варіант.

Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021