Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб - нд: 10:00-18:00

Марганець у воді

Марганець у воді

Перевищення припустимої концентрації марганцю у воді дає рідини жовте забарвлення і неприємний терпкий смак у роті. Надлишок марганцю в питній воді загрожує захворюванням печінки, де найбільш концентрується даний метал.

Наявність цього металу у воді призводить до його відкладенням на трубах. Особливо це помітно, при включенні води. Він випадає в осад у вигляді чорної плівки, ускладнюючи теплообмін в технологічних процесах.

Підземні води, через незадовільні геохімічних умов формування, є непридатними для пиття. Вміст марганцю в них становить 0,1%.

У воді, взятій зі свердловин або колодязів, марганець присутній у двохвалентній формі. Вона частково розчинна і випадає в осад тільки при сильному нагріванні. У чотиривалентної та тривалентній формі марганець перетворюється на нерозчинні оксиди, гідроксиди та солі кислот.

Таким чином, очищення води від марганцю зводиться до його переходу з двовалентного до чотирьох і тривалентного стану. Відбувається реакція з киснем, з утворенням нерозчинного осаду. Він у свою чергу, проходить фільтрацію механічним способом.

Методи очищення

  • Аерація.
  • За допомогою перманганату калію.
  • Каталітичне окислення.
  • Введення реагентів окислювачів.
  • зворотний осмос.

Принцип роботи фільтраційної установки

Вода проходить через аератор, що насичує воду киснем, і надходить в систему фільтрів колону. Матеріал фільтра вступає в реакцію з марганцем - відбувається реакції окислення і адсорбції. Марганець набуває розчинну форму і осідає на фільтрі.

Фільтр необхідно періодично чистити, тому, що на ньому осідають окислені сполуки. Для очищення фільтраційного матеріалу воду, під сильним тиском, пропускають у зворотному напрямку. Рідина після промивання зливають в каналізацію. Використовувати її для поливу не рекомендується.

Який варіант очисної системи застосувати, можна дізнатися тільки, віддавши рідина на аналіз в лабораторію. Після цього можна вибрати й фільтрувальні матеріали.

Фахівці рекомендують перед системою очищення встановити механічний фільтр для видалення великих твердих частинок.

Щоб система працювала з високою продуктивністю і довгим терміном експлуатації, необхідно забезпечити її правильне функціонування і дотримуватися всіх рекомендацій виробників, а також своєчасно проводити промивку фільтрувального матеріалу.

Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021