Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Марганець у воді

Марганець у воді

Перевищення припустимої концентрації марганцю у воді дає рідини жовте забарвлення і неприємний терпкий смак у роті. Надлишок марганцю в питній воді загрожує захворюванням печінки, де найбільш концентрується даний метал.

Наявність цього металу у воді призводить до його відкладенням на трубах. Особливо це помітно, при включенні води. Він випадає в осад у вигляді чорної плівки, ускладнюючи теплообмін в технологічних процесах.

Підземні води, через незадовільні геохімічних умов формування, є непридатними для пиття. Вміст марганцю в них становить 0,1%.

У воді, взятій зі свердловин або колодязів, марганець присутній у двохвалентній формі. Вона частково розчинна і випадає в осад тільки при сильному нагріванні. У чотиривалентної та тривалентній формі марганець перетворюється на нерозчинні оксиди, гідроксиди та солі кислот.

Таким чином, очищення води від марганцю зводиться до його переходу з двовалентного до чотирьох і тривалентного стану. Відбувається реакція з киснем, з утворенням нерозчинного осаду. Він у свою чергу, проходить фільтрацію механічним способом.

Методи очищення

  • Аерація.
  • За допомогою перманганату калію.
  • Каталітичне окислення.
  • Введення реагентів окислювачів.
  • зворотний осмос.

Принцип роботи фільтраційної установки

Вода проходить через аератор, що насичує воду киснем, і надходить в систему фільтрів колону. Матеріал фільтра вступає в реакцію з марганцем - відбувається реакції окислення і адсорбції. Марганець набуває розчинну форму і осідає на фільтрі.

Фільтр необхідно періодично чистити, тому, що на ньому осідають окислені сполуки. Для очищення фільтраційного матеріалу воду, під сильним тиском, пропускають у зворотному напрямку. Рідина після промивання зливають в каналізацію. Використовувати її для поливу не рекомендується.

Який варіант очисної системи застосувати, можна дізнатися тільки, віддавши рідина на аналіз в лабораторію. Після цього можна вибрати й фільтрувальні матеріали.

Фахівці рекомендують перед системою очищення встановити механічний фільтр для видалення великих твердих частинок.

Щоб система працювала з високою продуктивністю і довгим терміном експлуатації, необхідно забезпечити її правильне функціонування і дотримуватися всіх рекомендацій виробників, а також своєчасно проводити промивку фільтрувального матеріалу.

Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021