Каталог товарів
Клієнту
Мова:
Валюта:
0 (800) 330 698
Наша адреса
Україна, м Київ, вул. Крамського Івана, 14/34
Телефони
Графік роботи
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні
E-mail
Ми в соцмережах
Перейти до контактів
0 0
Каталог
Головна
Закладки
0
Порівняти
0
Контакти

Марганець у воді

Марганець у воді

Перевищення припустимої концентрації марганцю у воді дає рідини жовте забарвлення і неприємний терпкий смак у роті. Надлишок марганцю в питній воді загрожує захворюванням печінки, де найбільш концентрується даний метал.

Наявність цього металу у воді призводить до його відкладенням на трубах. Особливо це помітно, при включенні води. Він випадає в осад у вигляді чорної плівки, ускладнюючи теплообмін в технологічних процесах.

Підземні води, через незадовільні геохімічних умов формування, є непридатними для пиття. Вміст марганцю в них становить 0,1%.

У воді, взятій зі свердловин або колодязів, марганець присутній у двохвалентній формі. Вона частково розчинна і випадає в осад тільки при сильному нагріванні. У чотиривалентної та тривалентній формі марганець перетворюється на нерозчинні оксиди, гідроксиди та солі кислот.

Таким чином, очищення води від марганцю зводиться до його переходу з двовалентного до чотирьох і тривалентного стану. Відбувається реакція з киснем, з утворенням нерозчинного осаду. Він у свою чергу, проходить фільтрацію механічним способом.

Методи очищення

  • Аерація.
  • За допомогою перманганату калію.
  • Каталітичне окислення.
  • Введення реагентів окислювачів.
  • зворотний осмос.

Принцип роботи фільтраційної установки

Вода проходить через аератор, що насичує воду киснем, і надходить в систему фільтрів колону. Матеріал фільтра вступає в реакцію з марганцем - відбувається реакції окислення і адсорбції. Марганець набуває розчинну форму і осідає на фільтрі.

Фільтр необхідно періодично чистити, тому, що на ньому осідають окислені сполуки. Для очищення фільтраційного матеріалу воду, під сильним тиском, пропускають у зворотному напрямку. Рідина після промивання зливають в каналізацію. Використовувати її для поливу не рекомендується.

Який варіант очисної системи застосувати, можна дізнатися тільки, віддавши рідина на аналіз в лабораторію. Після цього можна вибрати й фільтрувальні матеріали.

Фахівці рекомендують перед системою очищення встановити механічний фільтр для видалення великих твердих частинок.

Щоб система працювала з високою продуктивністю і довгим терміном експлуатації, необхідно забезпечити її правильне функціонування і дотримуватися всіх рекомендацій виробників, а також своєчасно проводити промивку фільтрувального матеріалу.