
Вчені університету Берклі в Каліфорнії проводять дослідження щодо розв'язання проблеми дефіциту питної води.
Кожна людина має потребу в чистої питної води. Висока вартість системи очищення не дозволяє всім верствам населення отримувати чисту якісну питну воду. Особливо це стосується багатьох розвинених країн.
Дані Всесвітньої Організації Охорони здоров'я показали, що 663 мільйонів людей у світі не має можливості вживати чисту воду.
Професор університету Берклі в Каліфорнії Баошан Мі, ще дитиною, живучи в Китаї, дізналася цінність цієї потреби. Зараз вона - професор університету і інженер в області охорони природи.
Разом зі своєю командою однодумців, Мі займається розробкою прототипу мембрани, яка буде ефективно фільтрувати воду, при меншому споживанні енергії. Головна мета її життя - створення ідеального фільтра для очищення води.
Пристрій, що заміняє мембрану, складається з графіту, який використовується в олівцях. Графіт - дешевий матеріал, Завдяки його окислення, і отримують необхідний матеріал.
Молекули проходять через мембрану, як лабіринтом. Вода проходить через кілька шарів, які розділені простором. Там затримуються різні частинки й бактерії.
Для вирішення поставленого завдання потрібно контролювати простір між шарами мембрани, щоб видалити різні типи молекул.
Дослідники продовжують кропітку роботу і сподіваються, що їх розробки розв'язажуть проблему очищення води в усьому світі.