Артезіанська вода добувається з досить великої глибини. Туди не проникають забруднені ґрунтові води та шкідливі речовини з поверхні землі. Власники заміських будинків помилково думають, що піддавати очищенню артезіанську воду не потрібно. Якщо вода потрібна тільки для поливу, то проводити будь-які заходи не варто, але для побутових потреб і пиття - очищення обов'язкове.
Вода може мати неприємний смак і каламутність. В цьому випадку категорично забороняється користуватися такою водою.
Виявити забруднення можливо тільки в лабораторних умовах. Краще це зробити до початку експлуатації свердловини. Після спорудження свердловини відразу необхідно встановити очисне обладнання.
Велика концентрація заліза призводить до неприємного смаку рідини, крім того, порушується нормальна робота побутових приладів. Прання, в збагаченій залізом артезіанській воді, залишає жовті або бурі плями на речах.
Надлишок заліза може спровокувати хвороби печінки, збільшує можливість інфаркту, порушує репродуктивну функцію.
При надлишку марганцю вода має жовтий відтінок. Солі марганцю можуть стати причиною захворювань кісткової системи.
Висока концентрація фтору впливає на збереження зубів і рухливість суглобів.
Вапно негативно позначається на роботі нирок.
З огляду на ці факти, зрозуміло, що артезіанська вода небезпечна.
Сучасні системи водоочищення використовують новітні технології: озонування та мембранний спосіб очищення. Цей метод забезпечує найвищий ступінь очищення, при малих витратах і експлуатаційних витратах. Висока ефективність досягається, завдяки поєднанню окислювальних і мембранних технологій.
Очищення артезіанської води проводиться ультрафільтраційною мембраною методом механічного очищення. Це найпростіший і надійний метод.
Іншим універсальним інструментом для очищення артезіанської води є станція озонування. Обробка озоном знижує кольоровість і збільшує прозорість води, видаляється присмак і запах сірководню, а також марганець, залізо та інші метали.
Озонова станція є екологічно безпечним засобом водопідготовки.
Артезіанська вода відрізняється високим вмістом розчиненого заліза. Тому, після озонування, необхідно провести іонообмінне пом'якшення води.