Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб - нд: 10:00-18:00

Очищення морської води від солі

 Очищення морської води від солі

У всьому світі все більше відчувається нестача прісної води. У таких країнах, як Ізраїль і Іран, запасів прісної води не вистачає, як для населення, так і для промисловості. Існує думка, що скоро людству стане необхідним - добувати воду зі світового океану.

Опріснення морської води - процес зниження рівня солей у воді.

У морській воді вміст солей - 3,5%. У питній - їх рівень не повинен перевищувати 0,05%. Після опріснення, потрібно очистити воду від кальцію, шкідливих складових. Для цього потрібно використовувати установки для водоочищення.

Поки не існує ефективного методу очищення морської води від солі. Вони або неефективні, або вартість отриманого опріснення води занадто велика. Вчені всього світу працюють над цією проблемою.

У Нідерландах, на південному заході, розташований завод з виробництва пластика. Використовується багато прісної води для відводу тепла. Фабрика закуповує її у зовнішнього постачальника, тому що неможливо закачати її з-під землі. Використану воду зливають в море. Для виробництва необхідно 20 кубометрів прісної води в рік. Підземні води солоні, тому що підприємство розташоване поблизу моря. Солона вода привела б до швидкого зносу установок. Купувати прісну воду дешевше, ніж її добувати.

Як фільтрувати забруднення, шукають вчені європейського проєкту. Роботи ведуться на експериментальному майданчику. Спочатку вода очищається від твердих частинок, проходячи крізь пластинчастий сепаратор. Потім вона надходить на очищення від солі за двома технологіями. Дослідники вважають, що вдосконалені нанофільтри та нові мембрани дозволять зробити очищування солоної води вигіднішою в промисловому масштабі. З новими мембранами можна отримати в очищеному вигляді до 90-95% початкового об'єму води, а зі старими - 50-75%.

Водяна пара проходить через мембрани фільтрів для води - сіль фільтрується. Проблема в недовговічності таких фільтрів. Необхідно збільшити їх надійність, і тоді промислові компанії частіше вдаватимуться до цього методу очищення води.

Очищення води - екологічне й економічне рішення. Тут виграє, як промисловість, так і навколишнє середовище. Нові технології є енергоощадними, до того ж нема потреби закуповувати прісну воду у постачальників.

Існує багато способів промислового очищення води. Не можна назвати кращий. У кожного підприємства - різні способи очищення, тому що їх профіль різний. Вони можуть комбінувати різні рішення.

Головне завдання - отримати очищену воду. Процес очищення води необхідно додавати в виробничий процес.

У Бельгії є експериментальне підприємство «Сольвік». Там збирають рідкі промислові відходи з сусідніх підприємств. Фахівці шукають нові рішення з очищення забруднених вод і повторному використанню багатьох матеріалів.

Вчені вважають, що в недалекому майбутньому, вода буде дуже дорогою, тому розв'язання цього питання потрібно шукати сьогодні. Це дуже важливо для людства.

Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021