Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Очищення морської води від солі

 Очищення морської води від солі

У всьому світі все більше відчувається нестача прісної води. У таких країнах, як Ізраїль і Іран, запасів прісної води не вистачає, як для населення, так і для промисловості. Існує думка, що скоро людству стане необхідним - добувати воду зі світового океану.

Опріснення морської води - процес зниження рівня солей у воді.

У морській воді вміст солей - 3,5%. У питній - їх рівень не повинен перевищувати 0,05%. Після опріснення, потрібно очистити воду від кальцію, шкідливих складових. Для цього потрібно використовувати установки для водоочищення.

Поки не існує ефективного методу очищення морської води від солі. Вони або неефективні, або вартість отриманого опріснення води занадто велика. Вчені всього світу працюють над цією проблемою.

У Нідерландах, на південному заході, розташований завод з виробництва пластика. Використовується багато прісної води для відводу тепла. Фабрика закуповує її у зовнішнього постачальника, тому що неможливо закачати її з-під землі. Використану воду зливають в море. Для виробництва необхідно 20 кубометрів прісної води в рік. Підземні води солоні, тому що підприємство розташоване поблизу моря. Солона вода привела б до швидкого зносу установок. Купувати прісну воду дешевше, ніж її добувати.

Як фільтрувати забруднення, шукають вчені європейського проєкту. Роботи ведуться на експериментальному майданчику. Спочатку вода очищається від твердих частинок, проходячи крізь пластинчастий сепаратор. Потім вона надходить на очищення від солі за двома технологіями. Дослідники вважають, що вдосконалені нанофільтри та нові мембрани дозволять зробити очищування солоної води вигіднішою в промисловому масштабі. З новими мембранами можна отримати в очищеному вигляді до 90-95% початкового об'єму води, а зі старими - 50-75%.

Водяна пара проходить через мембрани фільтрів для води - сіль фільтрується. Проблема в недовговічності таких фільтрів. Необхідно збільшити їх надійність, і тоді промислові компанії частіше вдаватимуться до цього методу очищення води.

Очищення води - екологічне й економічне рішення. Тут виграє, як промисловість, так і навколишнє середовище. Нові технології є енергоощадними, до того ж нема потреби закуповувати прісну воду у постачальників.

Існує багато способів промислового очищення води. Не можна назвати кращий. У кожного підприємства - різні способи очищення, тому що їх профіль різний. Вони можуть комбінувати різні рішення.

Головне завдання - отримати очищену воду. Процес очищення води необхідно додавати в виробничий процес.

У Бельгії є експериментальне підприємство «Сольвік». Там збирають рідкі промислові відходи з сусідніх підприємств. Фахівці шукають нові рішення з очищення забруднених вод і повторному використанню багатьох матеріалів.

Вчені вважають, що в недалекому майбутньому, вода буде дуже дорогою, тому розв'язання цього питання потрібно шукати сьогодні. Це дуже важливо для людства.

Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021