Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Опріснення морської води, методи очищення

Опріснення морської води, методи очищення

Дефіцит прісної води - феномен, знайомий людству здавна. Історії відомий не один факт відсутності питної води, яка спричинила  кризу і соціальні біди. У міру розвитку цивілізації збільшуються масштаби  вододефіциту і соціальних катастроф. Не що інше, як водний дефіцит, викликаний наслідками повторного засолення грунту, є причиною загибелі багатьох цивілізацій. Сьогодні ж за словами вчених, суспільство стоїть на порозі отримання прісної води з акваторій морів, океанів, заток і бухт. Багато країн світу вже зіткнулися з проблемою браку прісної води. Тому, опріснення морської води - один із кроків вирішення  задачі.

Опріснення морської води - видалення з води розчинених у ній солей, щоб зробити її придатною для пиття або для використання в технічних цілях. Вміст солей в морській воді становить 3,5%, а в питній - 0,05%.

Процес очищення опріснення води складний і трудомісткий. Вміст у ній мікроорганізмів, концентрованих хімічних сполук найчастіше перевищує показники прісної неочищеної води, тому перед опрісненням, морська вода повинна пройти попередню очистку з метою видалення каламутності і кольоровості. Для цього застосовуються напірні або безнапірні освітлювачі, також можливе застосування мембранних фільтрів. Застосування попередньої фільтрації дозволяє знизити навантаження з фільтрів «опріснювачів», тим самим продовжити їх термін служби і знизити експлуатаційні показники.

Відмінністю є те, що морська вода піддатлива до очищення, завдяки тим методам, які застосовуються для її очищення. Досить поширеним є метод дистиляції.

Цей спосіб заснований на закипанні і паротворенні. Морську воду нагрівають до утворення пари, яка вилучається і охолоджується, як наслідок - вода придатна до вживання. Величезним недоліком цього методу є залишковий соляний розчин високої концентрації. Але для того, щоб він не приводив в непридатність трубопровід і сам дистиллятор, використовують багатокамерні дистилятори, і частково опріснену воду з соляним розчином скидають в море. Дуже важливим моментом є очищення морської води перед і після методу дистиляції.

Наступним методом опріснення морської води можна назвати - метод зворотного осмосу. Очищення води та опріснення відбувається за допомогою мембрани, проникною для води, але непроникною для солей та інших домішок, розчинених в морській воді, за допомогою системи водоочищення та водопідготовки. Основний недолік цього методу - мала кількість очищеної опрісненої води. Це можна пояснити: на виході вода вийде опріснена в тому випадку, якщо морську подати на мембрану під тиском, при цьому солі залишивши на інверсійній стороні мембрани. Це тиск називається осмотичним, він не повинен перевищувати допустимі норми, в іншому випадку може статися розрив мембрани або просочування солей, розчинених у морській воді.

Поряд з перерахованими вище методами опріснення морської води, слід зазначити метод заморозки - перетворення морської води в лід, без попадання розчинених в ній солей і метод електродіаліз, при якому вода проходить через камеру з електродами, приводячи катіони і аніони до розподілу на відповідних електродах. Головна перевага цього методу полягає в процесі використання хімічно і термічно стійких мембран, тим самим даючи можливість проводити опріснення при високих температурах.

Водоочищення опріснення води, не відрізняється від процесу фільтрації та очищення звичайної води, взятої з відкритої прісної водойми. Не залежно від методу очищення морської води, опріснена вода потребує застосування хімічних реагентів для зберігання підготовленої води в резервуарах, а також для транспортування її споживачеві. Залежно від технологічних процесів і застосовуваних хімічних реагентів, додатково можуть встановлюватися механічні або сорбційні фільтри.

На сьогоднішній день, опріснення морської води - це одночасно актуальна проблема й дорогий метод отримання чистої води, для застосування в індустрії й побуті.

Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021