Вибір фільтрів на вітчизняному ринку досить широкий. Багато вже написано про якість водопровідної води. Тому, кожна людина для себе вирішує: який фільтр краще купити? Це можуть бути найпростіші фільтри-глечики, а можуть бути моделі з найсучаснішими технологіями - фільтри зворотного осмосу. При покупці фільтру, важливо розібратися і зрозуміти, який фільтр очищає воду найкраще? Все-таки варто розглянути варіант, коли ви обходитесь без кип'ятіння води та повністю впевнені, що вона повністю очищена від бактерій, мікробів і вірусів.
Які фільтри максимально очищають воду від домішок?
Це фільтри з мембранами:
- Мембранні (ультрафільтрація і нанофільтрація).
- Зворотноосмотичні.
Мембранні фільтри. Тут характерні глибокий ступінь очищення і висока продуктивність. Мембрана дозволяє очищати всі забруднення, але не очищає природний мінеральний склад води. Якщо кип'ятити таку воду, то накип все одно буде залишатися, тому що такий фільтр не очищає її від солей жорсткості. Але цю воду можна пити відразу після фільтрації. Основна перевага мембранного фільтра - це його компактність і відсутність бака для чистої води через високу продуктивність.
Фільтри зворотного осмосу - це найпрогресивніший метод очищення води, визнаний у всьому світі. Вода проходить процес очищення ще до того, як ви відкриваєте кран. Установка містить кілька послідовних фільтрувальних ступенів, кожен з яких характеризується певним етапом очищення. Фільтри дозволяють очищати до 99% всіх забруднювальних сполук. Ці системи видаляють всі розчинні та нерозчинні забруднення, в тому числі віруси, мікроорганізми, знижують рівень жорсткості й видаляють мінерали з води. Фільтру потрібен бак для збору очищеної води. Систему зворотного осмосу можна ще доукомплектувати мінералізатором, біокерамічним картриджем. Воду після даного очищення можна пити сирою. Після кип'ятіння накипу на стінках чайника немає. На виході виходить вода дуже високої якості. Дуже важливо, що процес очищення механічний. Це означає, що в воді не відбуваються хімічні реакції, продуктами яких можуть стати нові утворилися забруднення. Ще є один плюс в сторону цієї системи - оскільки витратні матеріали мають не настільки високий знос, їх можна використовувати на 20-25% довше, ніж інші фільтри. Крім того, для зміни фільтра не потрібен професіонал, тому, що картридж можна замінити самостійно. Важливу роль тут відіграє напівпроникна мембрана. Вона затримує велику кількість забруднень. Тому, дуже важливо, щоб вона витримувала різні температурні режими та була стійкою до механічних і хімічних впливів.
Не варто економити на якості очищення, адже це, перш за все, позначиться на вашому здоров'ї та на здоров'я ваших близьких.