Купуючи фільтр, ми бачимо, що виробники цього товару вказують середню тривалість служби фільтрувальних елементів. Але, на жаль, ці терміни не завжди витримуються: в одних вони працюють довше, в інших - менше.
В чому причина?
Розглянемо фактори, що впливають на ресурс картриджів у водному фільтрі:
- Активне використання фільтра.
- Якість води, що очищається.
- Виробник.
- Види картриджів.
- Неправильна установка фільтра.
Дивлячись на перераховані вище причини, зрозуміло, що не потрібно порівнювати ресурс фільтра, що очищає воду у вашій родині, з іншою родиною, у якій споживання води в рази менше.
Для того, щоб фільтрація була ефективною, необхідно правильно підібрати потрібний пристрій.
Чому так важлива своєчасна заміна елементів очищення рідини в фільтрі?
На це є ряд причин:
Закінчення ресурсу фільтраційних елементів призводить до різкого зниження ефективності очищеної води.
Знижується швидкість очищення - цівка з додаткового крана стає тоншою і, щоб набрати потрібну кількість води, необхідно більше часу.
У багатьох питних фільтрах, по закінченню ресурсу очищення, картриджі можуть викинути, в уже очищену воду, забруднювачі, накопичені за багато місяців роботи. Це може завдати завдає шкоди здоров'ю людини.
Не варто забувати, що картриджі між собою відрізняються за формою і видаляється з'єднанням. Підбирається він згідно з вашим фільтру: фільтр-глечик, проточний настільний фільтр, під мийку, проточний і т.д.
Основне ж їх відмінність - які забруднення вони очищають. Так, картриджі з декількома видами очищення використовуються у фільтрах-глечиках і проточних фільтрах, під мийку - кожен картридж використовується для певного виду очищення.
Види картриджів по видаляємості забруднень:
- Механічне очищення.
- Видалення заліза.
- Пом'якшення.
- Вугільне сорбційне очищення.
- Мембранна ультрафільтрація.
Як визначити, на скільки вистачить ресурсу фільтру?
Скористаємося наступними підрахунками: в день людина повинна вживати не менше 3 літрів води. Поділивши ресурс вашого фільтра на число 3, ви отримаєте кількість днів, протягом яких фільтр забезпечить чистою водою одну людину.
Визначити «на око» стан ресурсу фільтру неможливо, оскільки шкідливі домішки, в основному, не мають ні смаку, ні запаху.
Не варто економити на картриджі, через те, що в цьому випадку фільтр стає марною річчю.