Системи механічного очищення води
Фільтрування водопровідної води – актуальна проблема для мешканців квартир, приватних та заміських будинків, великих установ та компаній. Застарілі державні водоочисні станції не завжди здатні впоратись із вилученням шкідливих домішок та механічних забруднень із води. У зв'язку з цим із кранів багатьох людей може текти рідина, що приховує у собі шкоду для організму.
Для вирішення цієї проблеми можна встановити власну систему механічної очистки води – таке обладнання здатне видалити пісок, глину та інші зважені частинки.
Принцип механічної очистки води.
Механічна очистка – це технологічний процес, спрямований на видалення з води різних нерозчинних домішок. Така обробка застосовується як попередня стадія очищення води перед більш ускладненими системами тонкої фільтрації: сорбцією, зворотним осмосом, озонуванням та ін.
Виконується технологія у кілька основних етапів:
Перший етап. Відбувається очищення води від великих частинок сміття, піску, фрагментів іржі, окалин, органіки.
Другий етап. Полягає у відстоюванні води, у процесі якого осідають та видаляються дрібні фрагменти забруднень та частинки сміття.
Третій етап. Вода проходить фільтрацію, в процесі якої з неї остаточно видаляються залишки дрібних домішок, що впливають на колір і каламутність рідини.
Які забруднення видаляються у процесі механічного очищення?
Механічні забруднення – зважені тверді нерозчинні частинки, які можуть траплятися у недостатньо очищеній воді. Найчастіше у водопроводі зустрічаються домішки піску та глини, окалини та фрагментів іржі. Вони можуть завдати значної шкоди як здоров'ю людини при вживанні такої води, так і різній побутовій техніці при обробці забрудненої рідини.
Пісок.
Наявність піску в питній воді може викликати у людини різні ушкодження слизової оболонки – гострі мікроскопічні піщинки подразнюють стінки шлунка та кишківника. Тривале вживання такої води сприяє розвитку виразкових хвороб ШКТ, гастриту.
Не менш небезпечний вплив такої води на побутову техніку (пральні машини, посудомийки, бойлери, електричні чайники, тощо). Попадання піщин сточує деталі конструкції приладів, порушує щільність їх прилягання, швидко засмічує вбудовані фільтри, значно зменшуючи термін служби апаратів.
Окалина (іржа).
Всі ми знаємо, що залізо входить до групи надзвичайно важливих для людини мікроелементів. Однак його надлишок в організмі становить не меншу небезпеку, ніж дефіцит. Надмірна кількість заліза осідає у внутрішніх органах людини та призводить до розвитку репродуктивних дисфункцій, захворювань печінки, збільшення ризику виникнення інфарктів, хвороб ШКТ, онкології.
Присутність окалини у воді шкодить також побутовим приладам – забиває насоси та шланги, погіршує напір води, виводить з ладу змішувачі, клапани бачка унітазу, душові головки. Крім цього, іржава вода значно псує білизну під час прання, змінюючи колір тканини та її структуру.
Переваги використання систем механічної очистки води.
Встановлення якісних фільтрів допомагає:
покращити якість води;
позбутися нерозчинних домішок;
убезпечити організм від негативного впливу забрудненої води;
оберігати побутову техніку від поломки, пошкоджень;
продовжити термін експлуатації обладнання.
Різновиди систем механічної очистки води.
Існує два основних види обладнання, що застосовується для видалення з води небажаних зважених частинок: фільтри грубої та тонкої очистки.
Фільтри грубої очистки поділяються на кілька підвидів, що відрізняються рівнем пористості:
сітчасті - збирають всі частинки та сміття до сітки, проте досить швидко забиваються через особливості конструкції;
дискові - за допомогою магістрального протоку механічні домішки видаляються в злив під час очищення води, проте процес проходить досить повільно (можуть забиватися за умов великої кількості забруднень);
осадові - виділяються вузьким порогом фільтрації, видалення речовин забезпечується за допомогою кварцового піску.
Фільтри тонкого очищення включають картриджні моделі з поліпропілену (намотанного або спіненого).
Як правильно вибрати систему механічного очищення води?
При виборі очисного обладнання необхідно визначитися із сферою застосування фільтра. Для квартири найкраще підійдуть вироби із зворотним промиванням – у таких системах доведеться значно рідше замінювати фільтруючий елемент. Якщо вас цікавить виключно ефективність приладу – варто придивитися до дискових фільтрів. Їхня продуктивність значно вища через більшу площу фільтрації.
Якщо ви замислюєтеся про покупку якісних систем механічного очищення води – зверніть увагу на асортимент нашого магазину ТОВ «ІВІК Формула Води». Представлені у нас фільтри дозволять вам провести попередню стадію очищення води від піску, мулу, глини, іржі та інших зважених частинок.