Для вибору потрібної вам води, важливим є правильний набір мінералів. Крім жирів, білків і вуглеводів, організм людини повинен отримувати різні мінеральні солі: кальцію, магнію, фосфору, калію, заліза, натрію та ін. В організмі людини використовується майже 60 хімічних елементів, але основними вважаються 22 - це становить 4% від загальної ваги тіла.
Мінеральні речовини діляться на:
- Макроелементи - кальцій, калій, магній, натрій, залізо, фосфор, хлор, сірка. Дані хімічні елементи в великій кількості присутні в організмі людини.
- Мікроелементи - мідь, марганець, цинк, фтор, хром, кобальт, нікель - в малому. Всі вони дуже важливі.
Кислотно-лужну рівновагу і водно-сольовий обмін підтримується, саме, цими хімічними елементами. Їх нестача призводить до захворювань ендокринної, нервової, травної, серцево-судинної систем. Вони необхідні для формування м'язів, кісток, внутрішніх органів, беруть участь в обміні речовин і згортання крові.
До чого може привести нестача мінеральних солей?
- Недолік солей кальцію може згубно позначитися на міцності кісток, у дітей - до розвитку рахіту.
- Недолік кухонної солі - до нервового виснаження і слабку роботу серця.
- Недолік заліза - до анемії.
- Нестача йоду - до карликового росту, зобу, глухонімоті, недоумства.
Основні причини, що викликають недолік мінеральних речовин:
- Погана якість питної води.
- Неправильне харчування.
- Захворювання, що призводять до втрати корисних речовин.
- Місце проживання.
- Лікарські препарати, які перешкоджають засвоєнню макро та мікроелементів.
Добова норма мінеральних речовин
Для дорослого:
- Кальцій - 800мг.
- Фосфор - 800 мг.
- Магній - 350 мг.
- Залізо - 10мг.
- Цинк - 15мг.
- Йод - 0,15мг.
- Селен - 0,07мг.
- Калій - від 1,6-2мг.
- Мідь - від 1,5-2мг.
- Марганець - від 2-5 мг.
- Фтор - від 1,5-4мг.
- Молібден - від 0,075 - 0,25 мг.
- Хром - 0,05-0,2мг.
При важких фізичних навантаженнях, вагітності, годуванні груддю, зниженні імунітету, надходження в організм мінеральних речовин повинно бути набагато більше.
На 65% тіло людини складається з води. Чиста вода потрібна у виробництві продуктів харчування, в медицині і т.д. Тому, особливі вимоги приділяється питанням водопідготовки та водоочищення.
Щодоби дорослій людині необхідно випивати 2 літри води, але для нормальної роботи організму потрібно в п'ять разів більше. Ця внутрішня вода утворюється за рахунок окислення поживних речовин.
Статистика
В організмі дорослої людини вагою 70 кг - 50 кг води, тіло новонародженого складається з 3 / 4води. У крові дорослої людини - 83% води, в кістках - 20-30%, в мозку, серці, нирках, легенях, печінці, м'язах - 70-60%.
При голодуванні, людина втрачає до 50% білка, а втрата тканинами 10% води - смертельна.
Кожна людина повинна привчити себе до правильного прийому води. Якщо ви відчуваєте спрагу, воду потрібно пити по кілька ковтків через кожні 15-20 хвилин. В іншому випадку - буде порушена здатність клітин утримувати воду.
Солі
В організмі людини знаходиться до 3 кг солей, 5/6 - в кістках. У сольовому обміні велику роль грає кухонна сіль. В організмі людини її близько 300 грам. Середньодобова норма для дорослого - 15 грам.
До чого може привести недостача солі в організмі?
- Запаморочення.
- Непритомність.
- Порушення серцевої діяльності.
- Зниження апетиту.
- Зменшення води в крові і органах.
- Зменшення виділення травних соків.
Солі калію і натрію впливають на вміст води в тканинах, підтримують слабо-лужне середовище в крові; з'єднання міді впливають на процес кровотворення. Солі кальцію, що впливають на ріст клітин - складова скелета.
Вживання води дозволяє збалансувати кількість солей в організмі і привести їх у норму. Надлишки води виводяться разом з сечею і потом.