Водопровідна вода підходить не тільки для технічних цілей, а й для пиття і приготування їжі. Принаймні, про це свідчать вітчизняні стандарти. На папері це так, але в цьому варто розібратися.
Водопровідна вода проходить спеціальне очищення на промисловому рівні, але, потрапляючи в зношені мережі, вона тече по трубах, які сповнені іржі. Сюди потрапляє і бруд, а, отже, присутні різного роду бактерії. Очевидно, що про якість водопровідної води варто задуматися. Кожен в цьому може переконатися наочно: після відключення подачі води та після її включення, з кранів тече іржава рідина з неприємним запахом. Крім того, якщо говорити про річкову воді вчасно паводків, то вона насичена сполуками марганцю, нітратами, важкими металами і т.д.
Якщо раніше наявність фільтрів в будинку можна було зустріти в одиниць, то зараз наявність фільтрувальних пристроїв стало, просто, необхідним.
Фільтри для очищення води
Перш ніж вибрати фільтр, потрібно розібратися, яку функцію виконує фільтр і, яка модель підходить саме вам.
По конструкції фільтри діляться на:
- Глечики.
- Насадки на кран.
- Магістральні.
Фільтри першої категорії цілком задовольняють споживачів. У побутових глеків пристроях присутні змінні елементи, які змінюються 1 раз в 35-40 днів. У більшості моделях встановлені сорбційні картриджі на вугільній основі, які затримують іржу, пісок, активний хлор і органіку. Якісні вироби такого класу дозволяють пом'якшити воду і прибрати неприємний присмак. Але частина розчинених фракцій вони прибрати не можуть.
Насадки на кран залучають споживачів ціною і компактністю. У них використовується вугільний або поліпропіленовий картридж, який потрібно часто міняти в міру зношування. Такий фільтр зможе очистити воду тільки від механічних домішок і вільного хлору, пропускаючи іони важких металів і бактерії. Так що, можливості подібних фільтрів вельми обмежені.
Магістральні фільтри встановлюються під мийкою і мають 3-6 ступенів очищення. Тут використовується традиційна механічна очищення, вугільна, зворотноосмотична й ультрафіолетова. Використання таких фільтрів дозволяє домогтися ідеальної якості водопровідної води з мінімальним вмістом мінералів і солей. Такі системи не вимагають налаштувань, при заміні фільтрів. Продуктивність системи від 175 літрів на добу. Існують системи з накопичувальним баком і прямоточні.
Вибираючи фільтр, саме для своєї квартири або будинку, потрібно знати якість вихідної води, що надходить у водопровідну систему. Піклуючись про своє здоров'я і самопочуття своїх близьких, не варто економити, а краще відразу придбати багатоступеневий фільтр магістрального типу, який послужить гарантією якісної питної води.