Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб - нд: 10:00-18:00

Чи варто фільтрувати водопровідну воду?

Чи варто фільтрувати водопровідну воду?

Водопровідна вода підходить не тільки для технічних цілей, а й для пиття і приготування їжі. Принаймні, про це свідчать вітчизняні стандарти. На папері це так, але в цьому варто розібратися.

Водопровідна вода проходить спеціальне очищення на промисловому рівні, але, потрапляючи в зношені мережі, вона тече по трубах, які сповнені іржі. Сюди потрапляє і бруд, а, отже, присутні різного роду бактерії. Очевидно, що про якість водопровідної води варто задуматися. Кожен в цьому може переконатися наочно: після відключення подачі води та після її включення, з кранів тече іржава рідина з неприємним запахом. Крім того, якщо говорити про річкову воді вчасно паводків, то вона насичена сполуками марганцю, нітратами, важкими металами і т.д.

Якщо раніше наявність фільтрів в будинку можна було зустріти в одиниць, то зараз наявність фільтрувальних пристроїв стало, просто, необхідним.

Фільтри для очищення води

Перш ніж вибрати фільтр, потрібно розібратися, яку функцію виконує фільтр і, яка модель підходить саме вам.

По конструкції фільтри діляться на:

  • Глечики.
  • Насадки на кран.
  • Магістральні.

Фільтри першої категорії цілком задовольняють споживачів. У побутових глеків пристроях присутні змінні елементи, які змінюються 1 раз в 35-40 днів. У більшості моделях встановлені сорбційні картриджі на вугільній основі, які затримують іржу, пісок, активний хлор і органіку. Якісні вироби такого класу дозволяють пом'якшити воду і прибрати неприємний присмак. Але частина розчинених фракцій вони прибрати не можуть.

Насадки на кран залучають споживачів ціною і компактністю. У них використовується вугільний або поліпропіленовий картридж, який потрібно часто міняти в міру зношування. Такий фільтр зможе очистити воду тільки від механічних домішок і вільного хлору, пропускаючи іони важких металів і бактерії. Так що, можливості подібних фільтрів вельми обмежені.

Магістральні фільтри встановлюються під мийкою і мають 3-6 ступенів очищення. Тут використовується традиційна механічна очищення, вугільна, зворотноосмотична й ультрафіолетова. Використання таких фільтрів дозволяє домогтися ідеальної якості водопровідної води з мінімальним вмістом мінералів і солей. Такі системи не вимагають налаштувань, при заміні фільтрів. Продуктивність системи від 175 літрів на добу. Існують системи з накопичувальним баком і прямоточні.

Вибираючи фільтр, саме для своєї квартири або будинку, потрібно знати якість вихідної води, що надходить у водопровідну систему. Піклуючись про своє здоров'я і самопочуття своїх близьких, не варто економити, а краще відразу придбати багатоступеневий фільтр магістрального типу, який послужить гарантією якісної питної води.

Схожі статті
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу  Puricom Senna
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу Puricom Senna
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу Sennа..
27.08.2021
Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021