Підбір системи водопідготовки здійснюється на основі аналізу води. Універсального способу по очищенню води немає, тому дуже важлива наявність аналізу для визначення показників які завищені.
Як можна побачити на схемі, неочищена вода подається на магістральний фільтр механічного очищення, який затримує великі частки, пісок, мул, іржу тощо. Оскільки на такий фільтр йде найбільше навантаження, він вимагає більш частої заміни.
Наступна стадія - система знезалізнення води. На цьому етапі відбувається окислення розчиненого заліза в нерозчинених і осадження його на засипці. Також такий засипний фільтр окисляє і затримує марганець і сірководень. Дуже важливо, щоб сірководень був видалений до колони з іонообмінною смолою. Оскільки сірководень зменшує іонообмінну здатність смоли.
Після вода проходить через пом'якшувач води. Це може бути засипна колона або кабінет. На цьому етапі з води видаляються солі жорсткості (Ca, Mg). Пом'якшення води відбувається за рахунок заміни іонів кальцію і магнію на іони натрію за допомогою іонообмінної засипки і сольового розчину.
Далі вода надходить на магістральний фільтр з активованим вугіллям . Таким чином відбувається видалення запахів.
Такі чотири стадії водопідготовки дозволяють отримати очищену воду для господарських потреб.
Для приготування питної води додатково встановлюють фільтр зі зворотним осмосом, який на 99,5% очищає воду від шкідливих речовин. Оскільки у нас вже є попередня очистка, то побутової зворотний осмос займається видаленням залишкових солей і т.п.
Саме так виглядає система водопідготовки на будинок в більшості випадків, які притаманні в наш час.