Вже ні для кого не секрет, що перш ніж вживати воду з-під крана, потрібно подбати про її очищення. У міській воді міститься багато бактерій і мікроорганізмів, крім того, в ній присутні хімічні і механічні забруднення. Якщо у воді міститься багато солей кальцію, магнію, заліза - це прямий шлях до різних захворювань. Це негативно позначається і на побутовій техніці. Хлорування води - не найвдаліший спосіб знезараження.
Кип'ятінням цю проблему не вирішити, тому що на стінках чайника осідає вапняний наліт, який згодом потрапляє в наш організм.
Всі види очищення води можна розділити на дві групи:
- Без використання фільтрів.
- З використанням фільтрів.
Очищення без використання фільтрів
Кип'ятіння
Цей вид очищення допомагає,певною мірою, очистити водопровідну воду. Але є деякі негативні нюанси: змінюється структура води - вона стає «мертвою» через випаровування кисню. При випаровуванні води - кількість солей збільшується, далі вони осідають у вигляді накипу і вапна, потрапляючи в організм людини, загрожують нашому здоров'ю. Звідси - хвороби суглобів, утворення каменів в нирках, артеріосклероз, інфаркт і т.д.
Відстоювання
При цьому способі воду наливають в місткість і відстоюють протягом декількох годин, не перемішуючи. Видалення газоподібного хлору відбувається з 1/3 глибини від поверхні води. Але є одна проблема - воду після відстоювання все одно потрібно кип'ятити.
Виморожування
Даний спосіб заснований на перекристалізації води. Він ефективніше, ніж кип'ятіння, оскільки з'єднання, які містять хлор, переганяються разом з водяною парою. Все це можна зробити в домашніх умовах, помістивши ємність з водою в морозильну камеру.
Очищення води за допомогою фільтрів
Сучасні фільтри відрізняються по комплектації і способам застосування.
Насадки на кран
За допомогою насадок відбувається доочищення водопровідної води від механічних домішок і хлору. Це найпростіші фільтри, які встановлюються на кран діаметром від 15-20 мм.
Фільтр глечик
До даної категорії відносяться фільтри наливного типу, що дозволяють прибрати механічні домішки, які містять хлор сполуки, частково, важкі метали.
Фільтри середнього ступеня очищення
Великий асортимент таких фільтрів ділить їх, в залежності від ступеня очищення, на 2-х і 3-х ступеневі. Також вони розрізняються за місцем їх розташування (під мийкою або на столі). За допомогою таких фільтрів максимально віддаляються: механічні домішки, хлор, частково - пестициди, залізо, марганець, важкі метали, продукти які містять нафту, солі жорсткості. Чи не видаляються: бактерії, віруси, хлориди, нітрати, нітрити, фториди. Можна сказати, що ступінь очищення - середня.
Фільтри високого ступеня очищення - зворотний осмос
Это качественная полноценная очистка питьевой воды в домашних условиях. Из воды удаляются все вредные вещества, а также бактерии и вирусы.
Обратноосмотические фильтры делятся: на проточные и накопительные. Разница заключается в производительности мембран.
В накопительных — производительность мембраны невысокая: от 0,1-0,15литров в минуту. В проточных – 1-2 литра в минуту.
Наиболее популярными считаются 5-ступеньчатые фильтры обратного осмоса. Такие фильтры компактны, легко устанавливаются под мойкой, на мойке устанавливается отдельный кран для питьевой воды.