Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Топ 5 фільтрів зворотного осмосу – як вибрати якісну систему водоочищення

Топ 5 фільтрів зворотного осмосу – як вибрати якісну систему водоочищення

Зміст:

  1. У чому суть зворотного осмосу?
  2. Які етапи очищення води передбачені у такій системі?
  3. Чому мені потрібна система зворотного осмосу?
  4. Як вибрати потрібну систему?
  5. Топ 5 найкращих систем зворотного осмосу на formulavody.com.ua
  6. Висновки

Кожна людина помічала, що проточна вода із центральної водопровідної системи містить масу домішок, механічних, органічних та хімічних забруднень. Причиною цього є застаріле державне обладнання, нездатне надавати мешканцям приватних та багатоквартирних будинків досить безпечну питну воду.

Вирішити цю серйозну проблему можна лише одним способом – шляхом підбору та встановлення індивідуальної системи доочищення води. Таке обладнання дозволить провести якісну обробку проточної води, відфільтрувати будь-які механічні, біологічні та розчинені хімічні домішки.

В результаті фільтрація здатна зробити воду повністю безпечною для пиття, побутових та кухонних потреб.

У чому суть зворотного осмосу?

Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, у процесі якого молекули рідини під тиском пропускаються через спеціальну напівпроникну мембрану з метою відсіювання будь-яких сторонніх молекул у розчиненому вигляді. Якісна система зворотного осмосу здатна очистити до 98% мінеральних солей та домішок.


Цей метод дозволяє забезпечувати найбільш ефективну фільтрацію води, завдяки чому обладнання широко застосовується як у побутовій, комерційній, так і в промисловій діяльності (медичної та фармацевтичної, харчової, технічної та ін.).

Важливим недоліком системи є делікатність зворотньоосмотичної мембрани - вона нездатна повною мірою проявляти свої функції при взаємодії із занадто забрудненою водою. Для забезпечення достатньої ефективності роботи цього фільтруючого елементу потрібне попереднє очищення води від механічних частинок, хлору, осадових речовин та розчинених хімічних домішок.

У зв'язку з цим, картридж з мембраною часто встановлюється як фінальний або проміжний етап багаторівневого очищення рідини.

Які етапи очищення води передбачені у такій системі?

Основним критерієм вибору зворотноосмотичної фільтраційної системи є кількість передбачених стадій очищення води – вона може змінюватись у проміжку від 4 до 7 ступенів.

Кожен ступінь має свої функціональні властивості:

  1. Первинна механічна фільтрація – дозволяє видалити з рідини нерозчинні суспензії, частинки бруду та іржі, піску та глини розміром понад 5 мкм.
  2. Сорбційна вугільна фільтрація – видаляє з води залишки розчинених речовин, що містять хлор, пестицидів і гербіцидів.
  3. Тонка механічна фільтрація – очищає рідину від дрібних нерозчинних забруднень, суспензій, частинок піску та глини розміром понад 1 мкм.
  4. Зворотноосмотична мембрана – видаляє з води небезпечні органічні сполуки, розчинені сторонні речовини, солі важких металів, залізо, ртуть, бактерії, віруси та інші домішки.
  5. Пост-фільтр для регуляції смаку та запаху – взаємодіє з залишковими осадовими речовинами, видаляючи різноманітні присмаки та сторонні запахи.
  6. Пост-фільтр для насичення води корисними мінералами – коригує склад рідини, насичуючи воду необхідною для здорової життєдіяльності людини кількістю мінералів та солей.
  7. Пост-фільтр для іонізації молекул води - відновлює природну структуру молекул, біологічно активізуючи воду.


Чому мені потрібна система зворотного осмосу?

Методика зворотного осмосу забезпечує ступінь очищення води на 98%, при цьому на сьогоднішній день немає рівних за ефективністю аналогів. Установка такої системи забезпечить вас чистою та безпечною водою, споживання якої приноситиме виняткову користь для організму.

Особливо актуальним є питання купівлі системи зворотного осмосу для мешканців приватних будинків – проточна вода для таких житлових приміщень найчастіше видобувається з окремих свердловин, чистота води в яких знаходиться на дуже низькому рівні. У таких випадках установка системи зворотного осмосу є єдиним вірним рішенням, здатним забезпечити будинок безпечною та корисною питною водою.

Бувають ситуації, коли подібна професійна система потрібна в багатоквартирних будинках та великих приватних установах – причиною цього можуть бути забруднені труби центрального водопроводу, невідповідність водозабірних зон санітарним нормам або аварійний стан державних очисних станцій.

Ваш випадок завжди слід вважати індивідуальним. Саме тому, перед придбанням та встановленням цього обладнання важливо враховувати, що система зворотного осмосу має свої переваги та недоліки.

Переваги зворотного осмосу:

  • багатофункціональність – систему можна використовувати у квартирах, приватних будинках, дитсадках, лікарняних установах, приватних громадських зонах, на підприємствах та у закладах громадського харчування;
  • широкий вибір – систему можна підібрати під індивідуальні потреби споживача, скоригувати продуктивність фільтрів та розміри;
  • ефективність – забезпечує ступінь очищення води 98% при мінімальних енергетичних навантаженнях;
  • доступна ціна – система виділяється мінімальними витратами на обслуговування, енергонезалежністю (для систем без помпи) та простотою конструкції;
  • наявність постійного запасу води – системи такого виду оснащуються спеціальними баками для зберігання очищеної води (зазвичай 8-12 л перебуває у постійному доступі).

Недоліки зворотного осмосу:

  • регулярна заміна та очищення – картриджі попереднього очищення вимагають періодичної заміни, а зворотноосмотична мембрана потребує регулярного очищення за допомогою спеціальних хімічних реагентів для відновлення її первинної ефективності (проводиться спеціалістом служби сервісу);
  • відсутність смаку – після дії зворотноосмотичної мембрани разом із забрудненнями вода втрачає і корисні речовини, відновити які можна за наявності мінералізатора;
  • велика витрата води – близько 25% рідини зливається в каналізацію разом із усіма відсіяними забрудненнями та сторонніми домішками;
  • складність системи – зворотноосмотична мембрана не є самостійним обладнанням, для підтримки її функціональності завжди необхідно кілька попередніх ступеней водопідготовки.

Як вибрати потрібну систему?

Для правильного підбору системи зворотного осмосу важливо заздалегідь визначити властивості та особливості вашого індивідуального випадку забруднення проточної води – таким чином ви точно будете впевнені у необхідних етапах очищення, зможете усвідомлено вивчати доступні в асортименті варіанти.

Насамперед для цього необхідно пройти особливий лабораторний аналіз, замовити який можна у спеціальних приватних лабораторіях чи державних службах (наприклад, санепідемстанція). Результат такого дослідження чітко буде описувати будь-які розбіжності досліджуваного зразка із санітарними нормами.


Також при виборі зворотноосмотичної системи потрібно звертати увагу на низку параметрів:

  • відповідність габаритів обладнання виділеному під нього місцю;
  • кількість передбачених стадій очищення;
  • продуктивність системи;
  • ресурс зворотноосмотичної мембрани;
  • об'єм бака.

Ще одним важливим параметром є наявність вбудованого помпового насоса – таке обладнання потрібне за дуже низького тиску магістральної системи водопроводу (менше 2,5 атмосфер).


Топ 5 найкращих систем зворотного осмосу на formulavody.com.ua

Не меншу роль при виборі обладнання відіграє популярність бренду, позитивні відгуки щодо його продукції та реальна ефективність роботи системи. Також важливою є вартість зворотного осмосу – вона повинна повністю відповідати якості комплектуючих та системи в цілому.

У нашому магазині ТОВ «ІВІК Формула Води» ви можете ознайомитись з рейтингом найкращих представників товарів цієї категорії, складеним нашими досвідченими фахівцями:

5 місце: El'agua 6 – вітчизняна багатофункціональна система, спроектована досвідченими інженерами компанії ТОВ «ІВІК Формула Води». Вирізняється багатофункціональністю, компактністю, зручністю та простотою експлуатації. В El'agua 6 передбачено 6 стадій очищення води: грубе механічне фільтрування, сорбційне очищення, тонке механічне фільтрування, мембрана, пост-фільтр і мінералізатор.


Також обладнання має низку особливостей:

  • середня продуктивність забезпечить вас 8 літрами чистої води за годину (до 190 літрів на добу);
  • в комплектацію входить розбірний накопичувальний бак 11 л, об'єму якого достатньо для приготування кількох повних прийомів їжі;
  • в комплектацію входить спеціальний двовентильний змішувач для очищеної та мінералізованої води;
  • фільтри, картриджі та витратні матеріали сертифіковані NSF/ANSI.

4 місце: El'agua 7 – вітчизняна багатофункціональна система, спроектована досвідченими інженерами компанії ТОВ «ІВІК Формула Води». Вирізняється багатофункціональністю, компактністю, зручністю та простотою експлуатації. В El'agua 7 передбачено 7 стадій очищення води: грубе механічне фільтрування, сорбційне очищення, тонке механічне фільтрування, зворотний осмос, пост-фільтр, мінералізатор і структуризатор.


Також обладнання має низку особливостей:

  • середня продуктивність забезпечить вас 8 літрами чистої води за годину (до 190 літрів на добу);
  • присутній розбірний накопичувальний бак 11 л, об'єму якого достатньо для приготування кількох повних прийомів їжі;
  • до комплектації входить спеціальний двовентильний змішувач для очищеної мінералізованої води з природною структурою;
  • фільтри, картриджі та витратні матеріали сертифіковані NSF/ANSI.

3 місце: Puricom Aquamagic Mineral – виробляється міжнародною компанією Puricom Water Industrial Corp. Система підійде для монтажу в квартирах або приватних будинках, є компактною та багатофункціональною, зручна та проста у використанні. У Puricom Aquamagic Mineral передбачено 5 стадій очищення води: механічна фільтрація, двоетапне сорбційне очищення, мембрана та п'ятикомпонентний пост-фільтр + мінералізатор + іонізатор + віталізатор.


Також обладнання має низку особливостей:

  • середня продуктивність забезпечить вас 8 літрами чистої води за годину (до 190 літрів на добу);
  • присутній розбірний накопичувальний бак 13 л, об'єму якого достатньо для приготування кількох повних прийомів їжі;
  • фільтри, картриджі та витратні матеріали сертифіковані NSF/ANSI.

2 місце: Kinetico K3 Pump - виробляється провідною американською компанією Kinetico США. Система продумана до дрібниць, має компактну структуру та стильний дизайн, зручна та проста в експлуатації. У Kinetico K3 Pump передбачено 4 стадії очищення води: механічне фільтрування, сорбційне очищення, мембрана 1812x75 GPD та комплексний мінералізатор + пост-карбон для покращення смаку, складу та запаху води.


Також обладнання має низку особливостей:

  • середня продуктивність забезпечить вас 12 літрами чистої води за годину (до 284 літрів на добу);
  • є накопичувальний бак 5.5 л, об'єму якого достатньо для одноразового приготування їжі;
  • має можливість підключення до спеціального льодогенератора;
  • укомплектовано помповим насосом, який дозволяє встановлювати систему у приміщеннях з низьким магістральним тиском;
  • є розумний дисплей із системою датчиків, контролем якості води та вбудованою функцією автоматичного промивання.

1 місце: Kinetico K10 виробляється провідною американською компанією Kinetico США. Система компактна та багатофункціональна, створена спеціально для зручного монтажу під кухонну раковину. У Kinetico K10 передбачено 4 стадії очищення води: механічне фільтрування, сорбційне очищення, мембрана 600 GPD та пост-карбон для покращення смаку та запаху.


Також обладнання має низку особливостей:

  • висока продуктивність забезпечить вас 95 літрами чистої води за годину (до 2271 літра на добу);
  • відсутній накопичувальний бак, завдяки чому система ідеально підійде навіть для маленьких кухонь;
  • фільтруючі елементи швидко та легко замінюються, не порушуючи гігієни системи;
  • є розумний дисплей із системою датчиків, контролем якості води та вбудованою функцією автоматичного промивання.

Висновки

Вибір якісної та зручної індивідуальної системи фільтрації – відповідальне завдання, до якого необхідно підходити з розумом. Для її виконання важливо враховувати різні параметри, функціональні аспекти та особливості індивідуального випадку забруднення води.

Якщо ви маєте проблеми з підбором правильного обладнання – зверніться до нашої компанії ТОВ «ІВІК Формула Води». Фахівці проконсультують вас з усіх питань, що цікавлять, допоможуть підібрати найбільш відповідну і якісну систему зворотного осмосу.

Останні новини
"ІВІК Формула Води" на LVIV ECO FORUM’24: рішення для майбутнього!
"ІВІК Формула Води" на LVIV ECO FORUM’24: рішення для майбутнього!
Нещодавно команда "ІВІК Формула Води" взяла участь у LVIV ECO FORUM’24, де продемонструвала інноваційні розробки для забезпечення ..
04.10.2024
Вплив відключень світла на системи водопостачання та якість води
Вплив відключень світла на системи водопостачання та якість води
У сучасних умовах, коли відключення електроенергії стали частим явищем, надійність цих систем піддається серйозним випробуванням. ..
30.07.2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023