Меню
Прийом дзвінків та замовлень
 • пн-чт: 9:00-18:00
 • пт: 9:00-20:00
 • сб - нд: 10:00-18:00

УФ-стерилізатори для води

УФ-стерилізатори для води

У підземних і поверхневих водах живуть мікроорганізми, здатні викликати різні захворювання, небезпечні для людини. Це відбувається не тільки з вживанням води всередину, але і, при купанні, миття, вдиханні водяної пари і аерозолів.

Усунення мікроорганізмів - це необхідний процес системи водопідготовки.

Хімічні методи знезараження - обробка окислювачами:

 • Знезараження хлором.
 • Знезараження озоном.

Фізичні методи знезараження:

 • Знезараження кип'ятінням.
 • Знезараження ультрафіолетом.

Найбільш безпечним способом вважають обробку води Уф-випромінюванням. Уф-стерилізатори можна назвати фільтрами для очищення води. Вони не виробляють механічну, хімічну, біологічну очистку, але піддають шкідливі мікроорганізми смертельною дозою радіації, тим самим, знищуючи їх.

Пристрій Уф-стерилізаторів

Відомі апарати з поздовжнім, циркулярним і вихровим струмом води.

Уф-стерилізатори представляють собою камеру з нержавіючої сталі. Усередині знаходяться ультрафіолетові лампи, які, в свою чергу, закриваються в міцні кварцові чохли. Вони запобігають контакт лампи з водою.

Вода, рухаючись через камеру знезараження, постійно піддається опроміненню ультрафіолетом, тим самим, вбиваючи шкідливі бактерії, віруси, найпростіші і т.д. Широкий діапазон якості води забезпечується за рахунок передбаченого запасу УФ-дози.

При циркулярному струмі, вода по спіралі рухається, обплітаючи лампу. Таким чином подовжується шлях живої клітини під випромінюванням і бактерицидний ефект, при цьому, істотно зростає.

При вихровому типі - циркулюючи в просторі корпусу, зростає знаходження клітин під випромінюванням.

У деяких установках може бути передбачена система очищення кварцових чохлів. Це очищення необхідна, так як, в процесі їх експлуатації, на внутрішніх стінках бактерицидних ламп скупчуються органічні і мінеральні відкладення. Конструкція стерилізаторів дозволяє очистити лампи, не виймаючи їх з корпусу. Це говорить про безпечне і зручному їх використанні.

Середній термін служби Уф-лампи від 12000-15000 годин. По закінченню цього терміну служби, лампу необхідно замінити на нову.

Де застосовуються?

Уф-стерилізатори широко застосовують в ставковому господарстві для боротьби з цвітінням і синьо-зеленими водоростями. Однак, вони не вбивають клітини, які загинули. Тому, щоб знебарвити воду - необхідна фільтрація.

В акваріумах - знижується здатність поширення інфекцій. За допомогою стерилізатора, більшість бактерій гине, перш, ніж встигнуть заразити рибу. Це працює з плаваючими бактеріями.

Як доглядати за стерилізатором?

 • Потрібно переконатися в чистоті і працездатності фільтра, до якого підключений стерилізатор.
 • Залежно від умов - кожні 3-15 місяців мити корпус.
 • Через 12 місяців необхідно замінити лампу.
 • Чистку корпусу потрібно проводити дуже акуратно, так як подряпати його легко.
 • Уф-стерилізатори повинні працювати постійно.

Виготовляючи Уф-стерилізатори, виробники докладають супровідну документацію, де вказані докладно всі технічні характеристики даного приладу.

Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021