Установки сорбції та механічної фільтрації застосовуються для видалення марганцю, сірководню, зважених речовин, зниження каламутності і освітлення. Для затримання зважених часток, в якості фільтрувального матеріалу використовують хімічно інертні речовини: кварцовий пісок, подрібнений гідроантрацит, гранульований активоване вугілля. Щоб сорбент працював активно, його поверхня повинна бути велика, при малому обсязі.
Нерозчинні у воді домішки (іржу, пісок) видаляє механічна фільтрація. Фільтри можуть мати грубу очистку і пропускати частинки від 5 до 500 мкм, або тонку - затримувати частинки розміром менше 1,5 мкм. Це залежить від величини осередків фільтра.
Прояснювальні фільтри складаються з циліндричних напірних баків з системою дренажу, трубною обв'язкою з вентилями та манометрами, фільтрат з гранулометричним складом.
Принцип дії
Процес сорбційної очистки полягає в пропущенні рідини через посудину, заповнений сорбентом. Якщо правильно вибрати режим фільтрації та сорбент, то можна досягти високих показників очищення води.
Сорбційні фільтри - в основному це вугільні фільтри. Це універсальний сорбент, здатний видаляти найрізноманітніші хімічні домішки. Сорбційні та механічні фільтри застосовуються у всіх типах фільтрів. Активоване вугілля, очищаючи воду, сам стає носієм хвороботворних бактерій, тому, дуже часто в фільтри додають срібло, що заважає їх виникнення.
Висока питома площа поверхні - головна властивість сорбційних матеріалів. У сучасних матеріалів цей показник досягає величини 1000м.кв. / Г. При таких показниках забезпечується висока рентабельність і економічність системи.
Щоб досягти необхідного ступеня очищення і ефективності, можна встановлювати послідовно або паралельно кілька сорбційних фільтрів.
Де застосовуються?
- На станціях водопідготовки.
- У готелях.
- У житлових будинках.
- На промислових підприємствах.
- При очищенні води з артезіанських свердловин.
- У харчовій промисловості для поліпшення показників води (видалення запаху і поліпшення смаку).
- У системах пом'якшення і зворотного осмосу (для видалення залишкового активного хлору).
Особливості
- Сорбційні фільтри мають свій ресурс. Після повного відпрацювання - ємність активованого вугілля виснажується. В цьому випадку, потрібно замінити фільтраційне завантаження.
- У разі, якщо вода, що надходить на сорбційний фільтр, не очищена від заліза, марганцю, сірководню, колоїдних частинок, то це може привести до передчасного виходу з ладу фільтрувального завантаження. В цьому випадку, необхідно робити передо чистку - використовувати знезалізнювачі або фільтри-освітлювачі.
- Системи сорбційної очистки можна встановлювати в приміщеннях з плюсовою температурою.
- Вугільні сорбційні фільтри очищають воду в момент споживання.