Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00

Вода - необхідний елемент правильного харчування для бодібілдера

Вода - необхідний елемент правильного харчування для бодібілдера

Головним джерелом енергії на тренуванні є глікоген, що складається з води на 3/4. Для підтримки постійної температури тіла, тиску, росту м'язів, вода є життєво необхідною. Тому, недолік її в харчуванні, гальмує засвоєння білків і вуглеводів, що призводить до гальмування росту м'язів. Адже вже давно доведено, що людський організм складається на 60% з води, а м'язи - на 75-80%.

Як же впливає нестача води на організм? Чому вода - життєво необхідна, особливо, при тренуваннях?

У нашому тілі рідини можна уявити, як поточну річку. Вони переміщаються по артеріях, судинах, капілярах, переносять поживні речовини з організму до клітин і виводять з нього продукти розпаду. Весь простір навколо клітин і між ними заповнений рідинами. Молекули води формують структури макромолекул (білки і глікоген), одночасно заповнюючи простір. Організм людини підтримують хімічні реакції, в яких вода є основним елементом.

Ще важливими особливостями властивостей води є: здатність виводити непотрібні відходи, допомагати рухатися суглобам (тому, що входить до складу мастила), діє, як охолоджувальна рідина, при підвищенні температури тіла.

Ні для кого не секрет, що при додаткових навантаженнях, на тренуваннях потрібно пити більше води. Щоб відчувати себе здоровим і бути струнким має відбуватися спалювання жиру. Нирки повинні фільтрувати відходи організму. Але, якщо, організм не отримує достатньої кількості рідини, то на допомогу приходить печінку. У нормальному режимі печінку займається активізацією запасів відкладеного жиру для вироблення енергії, але вона ніяк не може займатися додатково ще і спалюванням жиру. В цьому випадку процес може перерватися.

У воді відсутні калорії. Вона здатна зменшити відчуття голоду. Правильне вживання води здатне спалювати запаси жирних кислот і виводити з організму токсини, які довго зберігалися в жирових клітинах. Підсумувавши вищесказане, можна стверджувати, що чим більше води ви п'єте, тим швидше більшу кількість токсинів розчиниться в крові, і тим швидше вони підуть з організму.

Одним з важливих моментів нестачі води в організмі може бути зневоднення. Це погане самопочуття, слабкість, нездатність до повноцінного тренування. Вода, у великих концентраціях, є в метаболічно активних тканинах (м'язах) і в мінімальних - в жировій тканині, шкірі та деяких частинах кісткової структури. Тільки вода може змусити ваші м'язи працювати

Як нестача в організмі води здатна вплинути на продуктивність тренування?

Нестача води у 2-4% від загальної ваги тіла здатний знизити ефективність силового тренування на 20%, аеробну силу - на 48%. При втраті 2% від загальної маси тіла в організмі хоча і спрацьовують захисні механізми, але організм вже зневоднений. Головне - привчити себе пити воду протягом дня.

Нарощування м'язової маси можливо, при наповненні клітин і зволоженому стані м'язових клітин. Тоді, при достатній кількості води, прискорюється синтез білка і його розпад зменшується. Водночас при зневодненні - відбувається розпад білка і уповільнення його синтезу. Також це впливає на обмін речовин, на активність гормонів і ензимів.

Для здорових суглобів і захисту хребта важливі дві рідини: синовіальна і цереброспінальна. Вода входить до їх складу. При її дефіциті, до суглобів, до хребців, до головного мозку буде надходити меншу кількість рідини. А через те, що силове тренування на увазі сильне навантаження на хребет і суглоби, то наявність повного об'єму рідини обов'язково для повноцінного тренування і підтримки здоров'я на належному рівні.

Останні новини
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
28.04.2021 Кабінетом Міністрів України було оприлюднено концепцію схваленої соціальної програми "Питна вода України", спрямованої ..
23.11.2021
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021