Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення

Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення

Вживання безпечної чистої води - це запорука здоров'я людини на довгі роки. Нашому організму щодня необхідно заповнювати запаси рідини, що витрачаються на природні процеси, такі як робота видільної системи, потовиділення. До того ж, вода є важливим помічником для нормального функціонування сечовивідної системи, нирок.

Вода з-під крана або зі свердловини більше підходить для побутових потреб: прання, купання, миття посуду. Для пиття і приготування їжі цю воду застосовувати не варто, так як в ній можуть бути бактерії, домішки, хімічні елементи, які, накопичуючись в організмі, можуть стати причиною серйозних захворювань.

Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не можна і потрібно терміново вживати заходів.

Причини пожовтіння води

Найчастіша причина пожовтіння води - надмірний вміст в ній заліза. Ця проблема характерна як для водопровідної води, так і рідині зі свердловин. Жовтизна може проявитися після того, як вода трохи постояла на відкритому повітрі. У приміщенні така рідина може здаватися абсолютно прозорою, але варто винести її на сонці і стане помітний відтінок. Ще один «дзвіночок», що сигналізує про підвищений вміст заліза у воді, - своєрідний «металевий» запах.

Якщо ви плануєте користуватися водою, яка містить залізо, для побутових потреб, то будьте готові до появи жовтих плям на одязі після прання. А якщо хочете вживати її в їжу, то видалення заліза з води - перше, про що ви повинні подбати, якщо помітили в ній жовтизну.

Як очистити воду від заліза?


Повністю видалити залізо з води неможливо. Але можна зменшити його вміст до допустимих значень. Санітарні норми свідчать, що 0,2 мг/л - безпечна для людського здоров'я концентрація заліза в питній воді. Щоб зробити рідину безпечною, необхідно перевести двовалентне залізо в тривалентне, яке випадає в осад. Для цього можна дати воді відстоятися, адже при взаємодії з киснем повітря відбувається окислення елемента. А можна назавжди вирішити цю проблему, встановивши фільтр для очищення води від заліза.


Вода з-під крана або свердловини може містити залізо в такому вигляді:


  • Як складову органічних домішок.
  • Сполуки двох-або тривалентні.
  • У вигляді колоїдних гуматів.

Максимальний результат дає система очищення води від заліза, яка базується на принципі окислення під впливом каталізатора і затримання дрібних частинок гранульованим сорбентом. Проходячи через фільтр, рідина стає прозорою, чистою, її хімічні показники поліпшуються. Вода очищається від надлишкового марганцю, сірководню, заліза.


Залежно від способу очищення і конструкції, фільтр для води з високим вмістом заліза може бути:


  • Безреагентним.
  • Реагентним.
  • Комплексним.

Безреагентні


Безреагентні системи фільтрації завдяки каталітичному середовищу перетворюють двовалентне залізо в тривалентне, а отриманий осад затримує сорбент. Для видалення пластівців осаду досить промити водою фільтруючі елементи системи.

Перевагою цього типу систем є те, що вони не потребують реагентів або інших спеціальних добавок. Вони можуть тривалий час працювати на одному фільтруючому матеріалі.


Реагентні


У такій системі фільтрація води від заліза відбувається шляхом її проходження через зернистий наповнювач, який перетворює домішки, в тому числі і залізо, в нерозчинну форму. Після цього вони затримуються на гранулах.

Перевагою такої фільтруючої системи називають те, що при втраті здатності фільтрувати воду, її легко відновити. Для цього потрібно направити потік рідини у зворотному напрямку. Так відбувається розпушення наповнювача, перерозподіл каталізатора по сорбенту. Потім потік води знову подається в нормальному напрямку, і фільтруючі здатності приходять в норму. Такий процес займає близько 1-1,5 години.


Комплексні


Це багатофункціональні системи, які очищають рідину не тільки від металів, але і від амонію, марганцю, органіки та інших домішок. Вода, отримана після фільтрації, стає м'якою, прозорою, не має запаху. Щоб відновити фільтруючу здатність таких систем, знадобиться спеціальна таблетована сіль. Коштує вона недорого.


Обирайте якісні та перевірені фільтри для очищення рідини від заліза в інтернет-магазині «Формула води» і пийте безпечну для здоров'я воду.

Якщо вам необхідна додаткова інформація про характеристики товару, оплати, доставки або оформлення замовлення - зателефонуйте нам і ми з радістю відповімо на всі питання.

Схожі статті
Знезалізнення води Києва та Київської області
Знезалізнення води Києва та Київської області
Вміст заліза і марганцю у воді - одна з найпоширеніших проблем питного водопостачання Києва, Київської області, та й усієї України..
26.11.2013
Шкода води з великим вмістом заліза
Шкода води з великим вмістом заліза
Залізо - це метал, завдяки якому ми їздимо, користуємося комп'ютерами, технікою, ріжемо овочі, їмо приладами, стріляємо, літаємо в..
13.08.2020
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021