Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення

Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення

Вживання безпечної чистої води - це запорука здоров'я людини на довгі роки. Нашому організму щодня необхідно заповнювати запаси рідини, що витрачаються на природні процеси, такі як робота видільної системи, потовиділення. До того ж, вода є важливим помічником для нормального функціонування сечовивідної системи, нирок.

Вода з-під крана або зі свердловини більше підходить для побутових потреб: прання, купання, миття посуду. Для пиття і приготування їжі цю воду застосовувати не варто, так як в ній можуть бути бактерії, домішки, хімічні елементи, які, накопичуючись в організмі, можуть стати причиною серйозних захворювань.

Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не можна і потрібно терміново вживати заходів.

Причини пожовтіння води

Найчастіша причина пожовтіння води - надмірний вміст в ній заліза. Ця проблема характерна як для водопровідної води, так і рідині зі свердловин. Жовтизна може проявитися після того, як вода трохи постояла на відкритому повітрі. У приміщенні така рідина може здаватися абсолютно прозорою, але варто винести її на сонці і стане помітний відтінок. Ще один «дзвіночок», що сигналізує про підвищений вміст заліза у воді, - своєрідний «металевий» запах.

Якщо ви плануєте користуватися водою, яка містить залізо, для побутових потреб, то будьте готові до появи жовтих плям на одязі після прання. А якщо хочете вживати її в їжу, то видалення заліза з води - перше, про що ви повинні подбати, якщо помітили в ній жовтизну.

Як очистити воду від заліза?


Повністю видалити залізо з води неможливо. Але можна зменшити його вміст до допустимих значень. Санітарні норми свідчать, що 0,2 мг/л - безпечна для людського здоров'я концентрація заліза в питній воді. Щоб зробити рідину безпечною, необхідно перевести двовалентне залізо в тривалентне, яке випадає в осад. Для цього можна дати воді відстоятися, адже при взаємодії з киснем повітря відбувається окислення елемента. А можна назавжди вирішити цю проблему, встановивши фільтр для очищення води від заліза.


Вода з-під крана або свердловини може містити залізо в такому вигляді:


  • Як складову органічних домішок.
  • Сполуки двох-або тривалентні.
  • У вигляді колоїдних гуматів.

Максимальний результат дає система очищення води від заліза, яка базується на принципі окислення під впливом каталізатора і затримання дрібних частинок гранульованим сорбентом. Проходячи через фільтр, рідина стає прозорою, чистою, її хімічні показники поліпшуються. Вода очищається від надлишкового марганцю, сірководню, заліза.


Залежно від способу очищення і конструкції, фільтр для води з високим вмістом заліза може бути:


  • Безреагентним.
  • Реагентним.
  • Комплексним.

Безреагентні


Безреагентні системи фільтрації завдяки каталітичному середовищу перетворюють двовалентне залізо в тривалентне, а отриманий осад затримує сорбент. Для видалення пластівців осаду досить промити водою фільтруючі елементи системи.

Перевагою цього типу систем є те, що вони не потребують реагентів або інших спеціальних добавок. Вони можуть тривалий час працювати на одному фільтруючому матеріалі.


Реагентні


У такій системі фільтрація води від заліза відбувається шляхом її проходження через зернистий наповнювач, який перетворює домішки, в тому числі і залізо, в нерозчинну форму. Після цього вони затримуються на гранулах.

Перевагою такої фільтруючої системи називають те, що при втраті здатності фільтрувати воду, її легко відновити. Для цього потрібно направити потік рідини у зворотному напрямку. Так відбувається розпушення наповнювача, перерозподіл каталізатора по сорбенту. Потім потік води знову подається в нормальному напрямку, і фільтруючі здатності приходять в норму. Такий процес займає близько 1-1,5 години.


Комплексні


Це багатофункціональні системи, які очищають рідину не тільки від металів, але і від амонію, марганцю, органіки та інших домішок. Вода, отримана після фільтрації, стає м'якою, прозорою, не має запаху. Щоб відновити фільтруючу здатність таких систем, знадобиться спеціальна таблетована сіль. Коштує вона недорого.


Обирайте якісні та перевірені фільтри для очищення рідини від заліза в інтернет-магазині «Формула води» і пийте безпечну для здоров'я воду.

Якщо вам необхідна додаткова інформація про характеристики товару, оплати, доставки або оформлення замовлення - зателефонуйте нам і ми з радістю відповімо на всі питання.

Схожі статті
Знезалізнення води Києва та Київської області
Знезалізнення води Києва та Київської області
Вміст заліза і марганцю у воді - одна з найпоширеніших проблем питного водопостачання Києва, Київської області, та й усієї України..
26.11.2013
Шкода води з великим вмістом заліза
Шкода води з великим вмістом заліза
Залізо - це метал, завдяки якому ми їздимо, користуємося комп'ютерами, технікою, ріжемо овочі, їмо приладами, стріляємо, літаємо в..
13.08.2020
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023