В електронній промисловості повинна використовуватися вода високої якості, що володіє високим електричним опором. Для виробництва використовується рідина різного ступеня іонізації: надчиста - 12-18 мОм / см і дистильована - опором від 200 кОм / см.
Зовсім недавно, для отримання дистильованої води, використовували дистилятори-випарники, випарюють воду, з подальшою конденсацією пара.
Недоліки цього методу:
- У пар потрапляли, розчинені у воді, летючі речовини.
- Установки вимагають велику кількість електроенергії.
- Потрібне постійне обслуговування обладнання.
Всі мінуси цього методу особливо позначалися на промислових підприємствах великої продуктивності. Саме тому, більшість підприємств відмовилися від настільки витратного способу.
На зміну прийшли сучасні мембранні дистилятори, які ефективно знесолюють воду, витрачають у багато разів менше енергії, ніж випаровувачі.
Установки зворотного осмосу подвійного циклу застосовують в промисловій електроніці для отримання дистильованої води. Високий ступінь очищення досягає шляхом подвійного проходження води через напівпроникні мембрани. На виході виходить знесолена рідина і концентрований сольовий розчин з домішками інших з'єднань. Якщо вміст солей не надто велике, застосовують системи зворотного осмосу з одним циклом.
Для отримання чистішої води після установок зворотного осмосу, рідина направляється в фільтр колонного типу, де в якості наповнювача виступають іонообмінні смоли. Такий додатковий процес фільтрації дуже витратний, тому, рекомендують очищати воду у двоступеневих установках зворотного осмосу. В цьому випадку, вода надходить у фільтр колонного типу чистішою, що скорочує витрату наповнювача.
Колону розпорядженні близько до системи очищення, оскільки знесолена вода, контактуючи з повітрям, швидко поглинає з нього вуглекислий газ. Він перетворюється в гідрокарбонат і знижує електричний опір води.