Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

«Шкода» або «користь» генетично модифікованих організмів

«Шкода» або «користь» генетично модифікованих організмів

За останні кілька років тільки самий ледачий споживач міг не помітити на полицях супермаркетів продукти харчування зі стікером або маркуванням «Без ГМО». Ці наклейки є практично на всіх продуктах. Нагадаємо, що генетично модифікований організм - організм, генотип якого був штучно змінений за допомогою методів генної інженерії. ГМО не може бути в продуктах, які не містять білки. В акурат, такі продукти, як соняшникова і рослинна олія, молочні продукти, що не містять рослинних білків, вино, м'ясо в чистому вигляді, риба і морепродукти, яйця, цукор, крохмаль, сіль, оцет і вода, на сьогодні особливо схильні до модифікації.

Вода - найцікавіший продукт з вищевказаних. Адже, якщо хтось, купуючи воду саме з наклейкою «Без ГМО», розраховує на більш високу якість, він обманює в першу чергу себе. Вона нічим не поступається тій, що стоїть поруч без маркування. Причина всьому - чутки. Люди вірять чуткам, а не науковим дослідженням. Шкоду ГМО науково не доведено: не існує, жодного наукового дослідження про шкоду ГМО на організм людини, лише статті, замітки, спостереження.

Розглянемо, нібито шкоду на організм людини від генів ГМО і від поганих білків ГМО і з якої причини це може бути «правдою»:

  • імовірно: "невідомі" гени від ГМО потрапляючи через травний тракт в тіло людини, вбудовуються в його клітини і призводять тіло до мутації. Бути такого не може, оскільки в травній системі будь-які гени, будь то ГМО або НЕ ГМО, розкладаються на мономери - нуклеотиди, які не несуть ніякої інформації і є будівельним матеріалом. Якщо допустити, що генам вдалося прослизнути крізь стінки кишечника, їх би знищила імунна система. В іншому випадку, люди мутували б від будь-яких з'їдених геном, і від звичайної капусти на голові виріс качан, шкіра позеленіла, а від з'їденого зайця виростали б локатори.

  • імовірно: "невідомі" гени виробляють в ГМО погані білки (пірени), які потрапляють в тіло людини через травний тракт і отруюють його. Нічого подібного! У травній системі будь-які білки розкладаються на мономери амінокислоти, а потім всмоктуються в кров. Самі по собі амінокислоти не шкідливі для організму - виступають будівельним матеріалом для клітин. Тому, погані білки пірени, пробравшись через стінки кишечника в організм, були б блискавично знищені імунною системою. Інакше людей долала б хвороба від з'їденого шматка м'яса - адже білки м'яса потрапляючи в кров, приводили б до миттєвої імунної реакції, яка нищить білок. Це рівносильно, якщо будь-який білок, наприклад, від курячого яйця, ввести в кров шприцом.

  • імовірно: «правда» - вчені проводили дослідження впливу ГМО на живі організми - і підтвердили шкоду. Інформація доступна в Мережі. Цих учених пригнічують погані корпорації, що виробляють ГМО. Ці ж корпорації підкуповують інших вчених, щоб вони фальсифікували досліди з ГМО. Ні в якому разі! Ті "дослідження", які наведені в Мережі, описані без подробиць. Якщо дане дослідження не підлягає перевірці, відповідно воно є спотвореним. У даних дослідженнях відсутня статистична обробка даних, інформація про достовірність відмінностей між контролем і піддослідною групою. Дослідження без цих даних є помилковими. За неправдиві дослідження вчені повинні бути покарані - так і відбувалося. Фальсифікація виключена, так як всім заплатити корпорації не зможуть. В іншому випадку, не тільки вчені, а й прості споживачі проводили б такі експерименти, і дзвонили в компанії по виробництву ГМО з метою наживи за приховування результатів. Подібна комерція привела б компанії до краху. Що ж стосується Мереж, то Інтернет і профільні видання рясніли б науковими статтями зі статистичною обробкою даних, висвітлюючи істину.

Тобто, все обґрунтування про «шкоду» ГМО - безглуздість, породжена незнанням, а «шкода» від ГМО сприймається за правду через те, що люди покладаються на думку експертів, а не на власний аналіз картини світу.

Чи існує спільний знаменник неправди «шкоди» ГМО? Існує - помилкова значущість.

У світі існує маса визнаних шкідливих продуктів, що займають лідируючі позиції тютюн, міцні спиртні напої, наркотики. Про згубний вплив від цих речовин на організм людини твердять зі шкільної лави. У той час як панегіристи ГМО не перестають говорити про важливість своєї проблеми. Але в той же час, в світі немає жодного хворого, який помер або народився після прийому ГМО. Чого не скажеш про померлих від прийому наркотиків і алкоголю, що народилися з ДЦП та іншими відхиленнями і т.д.

Отже, важливість проблеми "шкоди" ГМО - незначна в порівнянні з перерахованими вище. Тому, доцільно звертати увагу на помилкові доводи неважливої "проблеми"? Насправді, людина приймає за правду те, що вона моніторила і в чому вона солідарна. Якщо віра в шкоду ГМО вас поневолює, тоді відмовтеся від їх вживання.

Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021