Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

«Шкода» або «користь» генетично модифікованих організмів

«Шкода» або «користь» генетично модифікованих організмів

За останні кілька років тільки самий ледачий споживач міг не помітити на полицях супермаркетів продукти харчування зі стікером або маркуванням «Без ГМО». Ці наклейки є практично на всіх продуктах. Нагадаємо, що генетично модифікований організм - організм, генотип якого був штучно змінений за допомогою методів генної інженерії. ГМО не може бути в продуктах, які не містять білки. В акурат, такі продукти, як соняшникова і рослинна олія, молочні продукти, що не містять рослинних білків, вино, м'ясо в чистому вигляді, риба і морепродукти, яйця, цукор, крохмаль, сіль, оцет і вода, на сьогодні особливо схильні до модифікації.

Вода - найцікавіший продукт з вищевказаних. Адже, якщо хтось, купуючи воду саме з наклейкою «Без ГМО», розраховує на більш високу якість, він обманює в першу чергу себе. Вона нічим не поступається тій, що стоїть поруч без маркування. Причина всьому - чутки. Люди вірять чуткам, а не науковим дослідженням. Шкоду ГМО науково не доведено: не існує, жодного наукового дослідження про шкоду ГМО на організм людини, лише статті, замітки, спостереження.

Розглянемо, нібито шкоду на організм людини від генів ГМО і від поганих білків ГМО і з якої причини це може бути «правдою»:

  • імовірно: "невідомі" гени від ГМО потрапляючи через травний тракт в тіло людини, вбудовуються в його клітини і призводять тіло до мутації. Бути такого не може, оскільки в травній системі будь-які гени, будь то ГМО або НЕ ГМО, розкладаються на мономери - нуклеотиди, які не несуть ніякої інформації і є будівельним матеріалом. Якщо допустити, що генам вдалося прослизнути крізь стінки кишечника, їх би знищила імунна система. В іншому випадку, люди мутували б від будь-яких з'їдених геном, і від звичайної капусти на голові виріс качан, шкіра позеленіла, а від з'їденого зайця виростали б локатори.

  • імовірно: "невідомі" гени виробляють в ГМО погані білки (пірени), які потрапляють в тіло людини через травний тракт і отруюють його. Нічого подібного! У травній системі будь-які білки розкладаються на мономери амінокислоти, а потім всмоктуються в кров. Самі по собі амінокислоти не шкідливі для організму - виступають будівельним матеріалом для клітин. Тому, погані білки пірени, пробравшись через стінки кишечника в організм, були б блискавично знищені імунною системою. Інакше людей долала б хвороба від з'їденого шматка м'яса - адже білки м'яса потрапляючи в кров, приводили б до миттєвої імунної реакції, яка нищить білок. Це рівносильно, якщо будь-який білок, наприклад, від курячого яйця, ввести в кров шприцом.

  • імовірно: «правда» - вчені проводили дослідження впливу ГМО на живі організми - і підтвердили шкоду. Інформація доступна в Мережі. Цих учених пригнічують погані корпорації, що виробляють ГМО. Ці ж корпорації підкуповують інших вчених, щоб вони фальсифікували досліди з ГМО. Ні в якому разі! Ті "дослідження", які наведені в Мережі, описані без подробиць. Якщо дане дослідження не підлягає перевірці, відповідно воно є спотвореним. У даних дослідженнях відсутня статистична обробка даних, інформація про достовірність відмінностей між контролем і піддослідною групою. Дослідження без цих даних є помилковими. За неправдиві дослідження вчені повинні бути покарані - так і відбувалося. Фальсифікація виключена, так як всім заплатити корпорації не зможуть. В іншому випадку, не тільки вчені, а й прості споживачі проводили б такі експерименти, і дзвонили в компанії по виробництву ГМО з метою наживи за приховування результатів. Подібна комерція привела б компанії до краху. Що ж стосується Мереж, то Інтернет і профільні видання рясніли б науковими статтями зі статистичною обробкою даних, висвітлюючи істину.

Тобто, все обґрунтування про «шкоду» ГМО - безглуздість, породжена незнанням, а «шкода» від ГМО сприймається за правду через те, що люди покладаються на думку експертів, а не на власний аналіз картини світу.

Чи існує спільний знаменник неправди «шкоди» ГМО? Існує - помилкова значущість.

У світі існує маса визнаних шкідливих продуктів, що займають лідируючі позиції тютюн, міцні спиртні напої, наркотики. Про згубний вплив від цих речовин на організм людини твердять зі шкільної лави. У той час як панегіристи ГМО не перестають говорити про важливість своєї проблеми. Але в той же час, в світі немає жодного хворого, який помер або народився після прийому ГМО. Чого не скажеш про померлих від прийому наркотиків і алкоголю, що народилися з ДЦП та іншими відхиленнями і т.д.

Отже, важливість проблеми "шкоди" ГМО - незначна в порівнянні з перерахованими вище. Тому, доцільно звертати увагу на помилкові доводи неважливої "проблеми"? Насправді, людина приймає за правду те, що вона моніторила і в чому вона солідарна. Якщо віра в шкоду ГМО вас поневолює, тоді відмовтеся від їх вживання.

Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023