Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: вихідні

Фільтр для води в екстремальних умовах

Фільтр для води в екстремальних умовах

Зміст:

  1. Потенційні проблеми із системами водопостачання.
  2. Рішення для забезпечення доступу до питної води населенню в умовах кризи.
  3. Способи очищення води під час аварійних ситуацій.
  4. Знезараження води.
  5. Інші способи екстреної фільтрації води.
    1. Проблеми систем водопостачання у зв'язку з надзвичайними ситуаціями в Україні

В умовах військової агресії в Україні доступ до чистої води стає життєво важливим. За даними обласних військових адміністрацій внаслідок бойових дій зруйновано понад 827 пог. км водопровідних мереж, частково пошкоджено чи повністю зруйновано 13 водопровідних очисних споруд, 35 свердловин. Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у 2022 році понад 6 млн людей в Україні мали проблеми з доступом до питної води.

Потенційні проблеми із системами водопостачання:

  1. Руйнування джерела водопостачання, включаючи насосні станції або втрату контролю над джерелом.
  2. Перебої з електроживленням тривалий час.
  3. Ушкодження трубопровідних мереж.
  4. Втрата контролю та можливості реагування на надзвичайні ситуації.

У зв'язку з наслідками військових атак близько 1 200 000 осіб не мають належного доступу до води, яка відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Через відсутність питного водопостачання збільшилися спалахи інфекційних захворювань, що передаються шляхом надмірно забруднених джерел водопостачання:

  • гепатит 7%,
  • ротавірусний ентерит 34%,
  • в окремих районах спалаху холери, дифтерії та ін.


Системи водопостачання, що знаходяться в зоні ризику в районах бойових дій та в районах з переселенцями, перевантажені, що призводить до серйозних проблем із постачанням питної води.

    2. Рішення для забезпечення доступу до питної води населенню в умовах кризи

У разі втрати джерела питної води населеним пунктом ефективними методами є пошук додаткових джерел та організація резервування питної води. Основними джерелами можуть бути поверхневі води з подальшим очищенням, а також артезіанські свердловини. Криниці, за умови контролю за якістю води та системами з фільтрацією та знезараженням, також можуть служити резервами водопостачання. Природні водоймища, такі як озера та річки, потребують відповідного обладнання для максимального очищення та знезараження води.


Запаси бутильованої води, створені органами місцевого самоврядування, надають надійне джерело у надзвичайних ситуаціях, яке підлягає довгостроковому зберіганню. Планування підвезення води транспортом та її розподіл серед населення також потрібні. В екстремальних сценаріях продукти побутового та промислового обладнання, такі як конденсат від кондиціонерів та вода внаслідок осушення стисненого повітря, можуть бути додатковими джерелами питної води. Збір, накопичення та очищення дощової води також надають тимчасове рішення для забезпечення мешканців у кризових ситуаціях.

    3. Способи очищення води під час аварійних ситуацій

Розглянемо найпростіші методи аварійної водопідготовки та водоочищення.

3.1. Фільтрування води. Перед фільтрацією необхідно провести відстоювання брудної води протягом 1-2 годин, виключивши використання осаду, що залишився на дні.

Важливо врахувати, що фільтрація сама собою не гарантує повної безпеки води. Хоча цей процес позбавляє рідину від бруду та сміття, він не здатний видалити хімічні домішки. Для повної придатності до вживання вода повинна пройти не тільки фільтрацію, але й наступні етапи очищення, включаючи багаторазове кип'ятіння та знезараження, щоб унеможливити наявність паразитів та бактерії у самій воді.

3.2. Активоване вугілля – ефективний засіб для усунення неприємного запаху, домішок та шкідливих речовин у воді. Для знезараження з використанням активованого вугілля є два варіанти:

1. В один літр води додайте 5 таблеток активованого вугілля, загорнутих у чисту тканину (попередньо розтерти таблетки). Вода стане придатною для вживання через 8 годин.

2. Зробіть фільтр, вставивши шар тканини або марлі у пляшку без дна з отвором у кришці. Посипте активоване вугілля зверху та налийте воду. Проходячи через пігулки, вода очищається.

3.3. Фільтр із піску – простий, але ефективний метод очищення води. Використовуйте пляшку з отворами у кришці, на дно якої помістіть тканину або вату. Наповніть пляшку на дві третини чистим піском і налийте зверху. Повторіть процес кілька разів, змінюючи пісок за потреби.

3.4. Багаторівневий фільтр для води – варіант саморобного фільтра з використанням вугілля, піску та гравію. Підготуйте вугілля, як у попередньому методі. На дно пляшки покладіть складену тканину та марлю. Послідовно додавайте шари: вугілля, річковий пісок та гравій. Налийте воду для чищення, забезпечуючи багаторівневу фільтрацію. Верхнім шаром має бути гравій.

    4. Знезараження води

4.1. Термічний метод очищення води шляхом кип'ятіння є простим і надійним способом. Час кип'ятіння залежить від ступеня забруднення: для води із чистого струмка достатньо 15 хвилин, а із забрудненої водойми – не менше 30 хвилин. Після кип'ятіння рекомендується залишити воду на відстоювання ще 30 хвилин, а потім акуратно злити осад, уникаючи його вживання.

4.2. Для дезінфекції води ефективний йод у вигляді спиртової настойки або йодних пігулок. Для обробки 1 літра води додайте 3-4 краплі 5% спиртової йодної настойки або 2 йодні таблетки, перемішайте і залиште настоюватися протягом години. Після дезінфекції йодом рекомендується фільтрувати воду через побутовий фільтр, щоб запобігти зневодненню. Важливо враховувати: якщо у вас проблеми із щитовидною залозою – уникайте надмірних доз йоду.

4.3. Для знищення мікробів у воді також застосовують спеціальні шипучі пігулки. Засобами, що рекомендуються, є дезінфікуючі засоби з вмістом хлору, наприклад, на основі діоксиду хлору Dutrion Travel Kit. Діоксид хлору - газ, що транспортується водою, який у 2,5 рази ефективніший за будь-який хлорвмісний засіб (наприклад, на основі активного хлору або гіпохлориту натрію) і набагато безпечніший. Пігулки для знезараження пройшли сертифікацію NSF (стандарт якості питної води). Діоксид хлору використовується в усьому світі: ООН, НАТО та інші громадські організації.

Заморожування води

Процес заморожування води дозволяє нейтралізувати солі важких металів, більшість вірусів та мікробів. Для цього ємність з водою витримується у морозильній камері (при низьких температурах) протягом 7-8 годин. За цей час на поверхні утворюється кірка льоду, в якій зосереджуються солі важких металів. Після видалення кірки льоду воду, що залишилася, переливають в інший посуд і піддають ще 10-12 годин заморожування. Після цього рідина, що не замерзла, зливається, а замерзлу можна розморозити і безпечно використати за потребами.

Інші способи екстреної фільтрації води

Ми, як компанія виробників, яка вже понад п'ять років займається інженерним проектуванням та розробкою мобільних систем очищення води, пропонуємо компактну систему фільтрації води у надзвичайних ситуаціях EWFS-01. Така система розроблена спеціально для вирішення актуальних проблем забезпечення чистою водою в умовах кризових ситуацій в Україні.

Система фільтрації води у надзвичайних ситуаціях EWFS-01 очищує воду з різних поверхневих та підземних джерел, вода після якої відповідає стандартам питної води.


Така портативна система фільтрації підійде для очищення води з озера, річки або водойми для сільського населення, населення з підвищеним ризиком НС, оперативно-рятувальних служб, ДСНС, військових підрозділів та як альтернатива сезонного очищення води на дачі.

Система здатна очистити 1,5 – 2 л/хв. Одна така система здатна забезпечити чистою питною водою до 30 осіб. Ресурс одного комплекту змінних картриджів – 10 000 – 12 000 літрів.

Фільтр очищує воду від механічних частинок, заліза та марганцю, хлору та хлорорганічних сполук, прибирає кольоровість та каламутність води, покращує запах та присмак води, роблячи його приємнішим.


Розроблений фільтр для води в екстремальних умовах ще на початку 2023 року вже зарекомендував себе як ефективне рішення для очищення води з поверхневих та підземних джерел водопостачання прямо на місці. Вона вже пройшла випробування підрозділами ДСНС, військовими та цивільним населенням.

Наша компанія пропонує не просто систему фільтрації, а готове рішення для забезпечення чистої води населення за умов кризи.

Якщо вам потрібна додаткова консультація, телефонуйте за номерами на сайті або залиште запит на ціну

портативний фільтр для води, виживання, знезараження води, екстрена фільтрація води

Схожі статті
Якість води в Україні та в світі
Якість води в Україні та в світі
Україна - країна з різноплановим станом екології та якістю водних ресурсів в тому чи іншому регіоні...
30.09.2013
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023