Україна - країна з різноплановим станом екології та якістю водних ресурсів в тому чи іншому регіоні. За даними міжнародних організацій, наша країна займає останні позиції по забрудненню водних ресурсів в світі. Річки Дніпро і Десна, що дають воду 34 млн. жителів України, забруднені відходами промисловості. Солі важких металів нафтопродукти, пави та інші хімічні речовини скидаються в джерела водопостачання. Тому вода такої якості не може відповідати вимогам ГОСТу «Вода Питна». Ситуація з якістю води, що споживається в регіонах України, різна, але найгірший - Східний - найбільш урбанізований і промислово розвинений край, де очисні споруди, що знаходяться в аварійному стані, не справляються із забезпеченням населення якісною питною водою.
На сьогоднішній день одними з найбільш актуальних і невирішених питань в світі є проблема екології та якості води. За статистичними даними, однією з причин високого відсотка смертності є інфекційні захворювання, викликані якістю води. Індія, що споживається, Нігерія, Демократична Республіка Конго (ДРК), Пакистан і Китай - країни зі стрімкими темпами економічного зростання, з розвиненою магістральною мережею систем водопостачання та водовідведення. Але чисельність населення, культура та віросповідання народів накладає свій відбиток на якість води в джерелах водопостачання. За даними ЮНІСЕФ, близько половини смертності серед дітей у віці до 5 років припадає на ці країни. Ще однією з причин, пов'язаною з нестачею прісної води та інтенсивним її забрудненням, є збільшення чисельності Землі й велике споживання води сільськогосподарськими та промисловими галузями.
Але ряд країн - Норвегія, Швеція, Фінляндія, а також Швейцарія, Японія, Німеччина, Франція, які є лідерами за якістю води у водопровідних системах, приділяють величезну увагу екології та чистоті води, що споживається населенням. Наприклад, в Берліні використовуються підземні джерела водопостачання, свердловини. При очищенні води в трубопровід подається повітря для збагачення води киснем далі, за допомогою мультимедійних каталітичних фільтрів знезалізнення - деманганація, відбувається видалення велико та дрібнодисперсних домішок, заліза і марганцю. На всіх етапах підготовки води хлор не використовується ні як окислювач, ні як реагент для пост знезараження та подальшого транспортування води споживачеві. Перевірити показники якості питної води може кожен житель міста, за допомогою внесення свого поштового індексу на відповідному сайті.
Хоча, якщо взяти до уваги курортні країни Європи, то в більшості міст вода не відповідає стандартам питної води ЄС. Топове місце серед таких країн займає Румунія, далі Іспанія і Болгарія.
І нарешті, Україна, де якість питної води, що надається населенню, необхідно покращувати негайно шляхом ремонту та відновлення систем очищення води та стоків, систем водопостачання та водовідведення. Але це все тільки в планах з розвитку України.
На сьогоднішній день одним з найбільш ефективних способів боротьби з неякісною питною водою є установка індивідуальних систем очищення, доочищення води. Індивідуальні системи очищення, доочищення води - це фільтри для води, робота яких заснована на методах механічної фільтрації, сорбційних методах, технології зворотного осмосу, технології ультрафіолетової стерилізації. Дані системи побудовані за принципом промислових систем водопідготовки (муніципальна або промислова очистка води), але з меншою продуктивністю. При проектуванні таких фільтрів для води також приділяється увага компактності системи та її дизайну.
В реаліях сучасної України індивідуальні системи очищення, доочищення води - одне з рішень проблеми підготовки якісної питної води, що не завдає шкоди, а сприяє нормальній життєдіяльності Вашого організму.