Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб - нд: 10:00-18:00

Якість води в Україні та в світі

Якість води в Україні та в світі

Україна - країна з різноплановим станом екології та якістю водних ресурсів в тому чи іншому регіоні. За даними міжнародних організацій, наша країна займає останні позиції по забрудненню водних ресурсів в світі. Річки Дніпро і Десна, що дають воду 34 млн. жителів України, забруднені відходами промисловості. Солі важких металів нафтопродукти, пави та інші хімічні речовини скидаються в джерела водопостачання. Тому вода такої якості не може відповідати вимогам ГОСТу «Вода Питна». Ситуація з якістю води, що споживається в регіонах України, різна, але найгірший - Східний - найбільш урбанізований і промислово розвинений край, де очисні споруди, що знаходяться в аварійному стані, не справляються із забезпеченням населення якісною питною водою.

На сьогоднішній день одними з найбільш актуальних і невирішених питань в світі є проблема екології та якості води. За статистичними даними, однією з причин високого відсотка смертності є інфекційні захворювання, викликані якістю  води. Індія, що споживається, Нігерія, Демократична Республіка Конго (ДРК), Пакистан і Китай - країни зі стрімкими темпами економічного зростання, з розвиненою магістральною мережею систем водопостачання та водовідведення. Але чисельність населення, культура та віросповідання народів накладає свій відбиток на якість води в джерелах водопостачання. За даними ЮНІСЕФ, близько половини смертності серед дітей у віці до 5 років припадає на ці країни. Ще однією з причин, пов'язаною з нестачею прісної води та інтенсивним її забрудненням, є збільшення чисельності Землі й велике споживання води сільськогосподарськими та промисловими галузями.

Але  ряд країн - Норвегія, Швеція, Фінляндія, а також Швейцарія, Японія, Німеччина, Франція, які є лідерами за якістю води у водопровідних системах, приділяють величезну увагу екології та чистоті води, що споживається населенням. Наприклад, в Берліні використовуються підземні джерела водопостачання, свердловини. При очищенні води в трубопровід подається повітря для збагачення води киснем далі, за допомогою мультимедійних каталітичних фільтрів знезалізнення - деманганація, відбувається видалення велико та дрібнодисперсних домішок, заліза і марганцю. На всіх етапах підготовки води хлор не використовується ні як окислювач, ні як реагент для пост знезараження та подальшого транспортування води споживачеві. Перевірити показники якості питної води може кожен житель міста, за допомогою внесення свого поштового індексу на відповідному сайті.

Хоча, якщо взяти до уваги курортні країни Європи, то в більшості міст вода не відповідає стандартам питної води ЄС. Топове місце серед таких країн займає Румунія, далі Іспанія і Болгарія.

І нарешті, Україна, де якість питної води, що надається населенню, необхідно покращувати негайно шляхом ремонту та відновлення систем очищення води та стоків, систем водопостачання та водовідведення. Але це все тільки в планах з розвитку України.

На сьогоднішній день одним з найбільш ефективних способів боротьби з неякісною питною водою є установка індивідуальних систем очищення, доочищення води. Індивідуальні системи очищення, доочищення води - це фільтри для води, робота яких заснована на методах механічної фільтрації, сорбційних методах, технології зворотного осмосу, технології ультрафіолетової стерилізації. Дані системи побудовані за принципом промислових систем водопідготовки (муніципальна або промислова очистка води), але з меншою продуктивністю. При проектуванні таких фільтрів для води також приділяється увага компактності системи та її дизайну.

В реаліях сучасної України індивідуальні системи очищення, доочищення води - одне з рішень проблеми підготовки якісної питної води, що не завдає шкоди, а сприяє нормальній життєдіяльності Вашого організму.

Схожі статті
Як захистити себе і свою сім'ю від вірусу COVID-19 в питній воді
Як захистити себе і свою сім'ю від вірусу COVID-19 в питній воді
Спалах респіраторного захворювання, відомого як COVID-19, продовжує поширюватися по всьому світу. Люди все частіше задаються різни..
02.04.2020
ЧОМУ ВАМ ПОТРІБЕН ФІЛЬТР ДЛЯ ВОДИ?
ЧОМУ ВАМ ПОТРІБЕН ФІЛЬТР ДЛЯ ВОДИ?
Далеко не секрет, що вода, яка поступає до споживачів у квартири або будинки із центрального водопроводу, не відповідає чинним вст..
23.06.2020
Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021