Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми

Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми

Проблема забруднення стічних вод та водопостачання

На сьогоднішній день державні очисні споруди не дозволяють забезпечити повноцінне очищення стічних вод відповідно до чинних вимог законодавства – це призводить до регулярного скидання забрудненої води до основних джерел питного водопостачання та серйозного погіршення якості питної води.

Точну інформацію про існуючу проблему та її небезпеку було опубліковано Кабінетом Міністрів України 28.04.2021. Згідно з останніми дослідженнями, забруднені стічні води становлять 737,2 млн. куб. метрів (13,72% загального обсягу скинутих у водні об'єкти стічних вод).

В описі проблеми було пояснено, що низька ефективність роботи систем водопостачання обумовлена кількома факторами:

  1. Прогресують процеси забруднення. Основну проблему в ситуації, що виникла, становить регулярне скидання побутових і промислових стічних вод як безпосередньо у водні об'єкти, так і через систему каналізації.
  2. Значне зношування систем. На даний момент в аварійному стані знаходиться близько 35% водопровідних мереж і 38% мереж водовідведення - висока кількість іржі, що міститься в трубах, накопиченого мінерального нальоту та інших домішок негативно позначається на якості води.
  3. Застарілі споруди. Більшість водопровідних мереж було збудовано у 70-80 роках минулого століття – у зв'язку з цим каналізаційні, водопровідні та очисні споруди є застарілими та не відповідають сучасним вимогам. Відсутність регулярного капітального ремонту та постійного контролю їхньої роботи призводить до значного забруднення питної проточної води та навколишнього середовища.

В результаті на територію житлових та нежитлових комплексів поставляється проточна вода, яка не відповідає чинним нормативам безпеки та якості. Таку забруднену воду складно назвати питною – висока кількість шкідливих домішок значно впливає на людський організм при регулярному вживанні.

Наслідки споживання недостатньо очищеної проточної води

  • основну небезпеку для людини становлять різні кишкові та інфекційні захворювання – холера, тиф, гепатит, дизентерія та гастроентерит можуть зберігатися у воді через низький рівень очищення;
  • прийом забрудненої води надає згубний вплив на стан печінки та нирок – виною тому є сполуки фтору та фенолу, які неможливо прибрати з води з використанням застарілих очисних станцій;
  • недостатнє очищення води призводить до накопичення свинцю, кадмію, хрому та бензопірену – ці речовини викликають стрімке погіршення здоров'я людини, стимулюють виникнення онкологічних захворювань та хвороб центральної нервової системи;
  • відсутність доочищення води також призводить до відкладення мінеральних солей у внутрішніх органах – розвитку сечокам'яної та жовчнокам'яної хвороби, порушень роботи серцево-судинної системи.

Як із цим боротися?

28.04.2021 Кабінетом Міністрів України також було оприлюднено концепцію схваленої соціальної програми "Питна вода України", спрямованої на вирішення цієї проблеми, реалізація якої має бути проведена у 2022-2026 рр. згідно з розпорядженням кабміну. Доведення якості питної води до нормативних вимог дозволить забезпечити населені пункти оптимальним централізованим водопостачанням.

Досягти цієї мети планується шляхом:

  • будівництва сучасних водозабірних споруд;
  • будівництва та реконструкції водопровідних та очисних споруд;
  • будівництва та впровадження станцій доочищення питної води;
  • оснащення лабораторій контролю якості питної води та стічних вод сучасним обладнанням.

До моменту повної реконструкції всієї системи водопостачання та водовідведення, очисних станцій та каналізації дбати про якість питної води необхідно самостійно – шляхом встановлення локальних станцій доочищення води.

Одним із найкращих варіантів подібних систем є станція (установка) доочищення питної води в системах централізованого водопостачання – чудовий варіант для навчальних та медичних установ, офісів, підприємств та громадських місць великого скупчення людей.

Очисна установка підключається до водопровідної системи для потреб харчоблоку (школа, садок, їдальня, держустанови та ін.). При цьому до установки в свою чергу можна підключити фонтанчик питної води "Перша питна" з безконтактною кнопкою, який живиться від основної системи очищення води.

Фонтанчик є прямокутною міцною конструкцією з харчової нержавіючої сталі з прихованим настінним кріпленням. Збоку корпусу фонтанчика розташована безконтактна сенсорна кнопка з інфрачервоним датчиком, що особливо актуально за умов пандемії COVID19 та грипу.

Переваги станції (установки) доочищення питної води:

  • Має 10 стадій очищення води;
  • Підходить для всіх джерел водопостачання, включаючи централізовані, свердловини, річки, озера, водосховища та ін.
  • Здатна забезпечувати велику групу людей свіжою питною водою протягом дня;
  • Отримана внаслідок очищення та знезараження вода відповідає українським та європейським нормам якості питної води;
  • Наявність повного комплекту дозвільної документації (Технічні умови, висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи тощо);
  • Резервуар для очищеної води, об'ємом 105 літрів, в комплекті;
  • Сервісна та тех. підтримка 24/7;
  • Легкість та простота використання;
  • Тривалий період експлуатації (до 12 років);
  • Очищена системою вода підходить для приготування продуктів харчування у дитячих садках, школах, лікарнях;
  • Економічна доцільність. Собівартість нижче за використання бутильованої води. Собівартість 1 л води становить 0,15 грн, що нижче за використання бутильованої води в 50 разів.

Переваги використання фонтанчика "Перша питна" для питної води:

  • зручна конструкція чудово підходить під дитячий зріст, розширюючи вікову групу потенційних користувачів фонтанчика;
  • вбудована сенсорна кнопка для подачі води запобігає можливості поширення бактерій та вірусів;
  • не має гострих кутів або небезпечних деталей, що випирають, завдяки чому не створює загрози для дітей;
  • міцна конструкція з антивандальними кріпленнями не дозволяє легко зламати чи пошкодити його.

Актуальність фонтанчика для питної води в умовах пандемії

В умовах пандемії фонтанчик може служити додатковим заходом безпеки та гігієни – безконтактна експлуатація за допомогою сенсорної кнопки з інфрачервоним датчиком обмежує поширення бактерій, а особлива конструкція дозволяє легко та швидко набирати чисту воду в індивідуальні ємності.

Особливо важлива установка подібного обладнання в установах та громадських місцях із великим скупченням людей, а підключення станції доочищення забезпечить заклад необмеженою кількістю свіжої питної води.

Придбати водоочисне обладнання високої якості ви можете у нашій компанії ТОВ «ІВІК Формула Води».

станція доочистки питної води, питна вода, якість питної води

Схожі статті
Інновації в технологіях очищення води
Інновації в технологіях очищення води
Водні поверхневі і підземні системи відіграють важливу роль в питаннях водопостачання населення питною водою. Не менш важливо це і..
15.01.2018
Якість води в Україні та в світі
Якість води в Україні та в світі
Україна - країна з різноплановим станом екології та якістю водних ресурсів в тому чи іншому регіоні...
30.09.2013
Останні новини
Розвінчуємо міфи про очищення води
Розвінчуємо міфи про очищення води
Дистильована вода шкідлива для здоров'я? Якщо вода прозора, значить, вона чиста? Фільтри для води не потрібні, адже водо..
13.03.2025
Фільтр зворотного осмосу: чи безпечна вода з-під крана в Україні та як її очистити?
Фільтр зворотного осмосу: чи безпечна вода з-під крана в Україні та як її очистити?
Якість водопровідної води в Україні залишається серйозною проблемою. Незважаючи на очищення на місцевих водоканалах, у воду можуть..
27.02.2025
Чи справді вода має смак? Як система очищення впливає на органолептику води
Чи справді вода має смак? Як система очищення впливає на органолептику води
Багато хто вважає, що вода — це рідина без кольору, запаху і смаку. Однак насправді вона має смакові характеристики, які залежать ..
27.01.2025
Вода і здоров’я: як якість води впливає на ваш організм і чому це важливо
Вода і здоров’я: як якість води впливає на ваш організм і чому це важливо
Якість води напряму впливає на здоров’я людини, оскільки кожна клітина нашого організму залежить від води. Однак забруднення води ..
15.01.2025
Ультрафіолетові лампи для води: надійний захист від бактерій
Ультрафіолетові лампи для води: надійний захист від бактерій
Ультрафіолетові лампи є одним із найбільш ефективних засобів для очищення та знезараження води. Вони дозволяють видалити до 9..
09.01.2025
Для чого потрібно робити аналіз води перед покупкою систем для очищення?
Для чого потрібно робити аналіз води перед покупкою систем для очищення?
На жаль, багато споживачів вважають, що будь-яка система очищення може бути універсальною, незалежно від хімічного складу та джере..
19.12.2024
Очищення та знезараження води з колодязя або свердловини
Очищення та знезараження води з колодязя або свердловини
Без якісного очищення вода зі свердловини або колодязя може стати джерелом забруднення небажаними домішками, мікроорганізмами та н..
05.12.2024
"ІВІК Формула Води" на LVIV ECO FORUM’24: рішення для майбутнього!
"ІВІК Формула Води" на LVIV ECO FORUM’24: рішення для майбутнього!
Нещодавно команда "ІВІК Формула Води" взяла участь у LVIV ECO FORUM’24, де продемонструвала інноваційні розробки для забезпечення ..
04.10.2024
Вплив відключень світла на системи водопостачання та якість води
Вплив відключень світла на системи водопостачання та якість води
У сучасних умовах, коли відключення електроенергії стали частим явищем, надійність цих систем піддається серйозним випробуванням. ..
30.07.2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024