Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00

Як захистити себе і свою сім'ю від вірусу COVID-19 в питній воді

Як захистити себе і свою сім'ю від вірусу COVID-19 в питній воді

КОРОНАВІРУС І ВОДА, СТІЧНІ ВОДИ: ГЛОБАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Спалах респіраторного захворювання, відомого як COVID-19, продовжує поширюватися по всьому світу.

Для того, щоб запобігти передачі вірусу, необхідно регулярно і ретельно мити руки. Це означає, що забезпечення чистою та безпечною водою комунальними службами як ніколи важливо з метою запобігання поширенню хвороби.

У період кризи задаються різні питання про те, чи переноситься COVID-19 через воду і стічні води.

Професійні організації, установи та асоціації, що працюють у водному секторі, оперативно публікують інформаційні та керівні документи, щоб заспокоїти будь-які побоювання і допомогти подолати поширення дезінформації та неправдивих новин.

Нижче зібрані основні моменти з різних джерел.

Системи водоочистки для вилучення вірусу COVID-19 із питної води

Технічний висновок Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) було випущено на початку березня для фахівців і постачальників послуг водопостачання та санітарії.

За словами ВООЗ, немає ніяких даних про виживання вірусу COVID-19 в питній воді або в стічних водах. Двома основними шляхами передачі є респіраторний або контактний.

COVID-19, як оболончатий вірус, «не стійкий», менш стабільний в навколишньому середовищі і більш сприйнятливий до окислювача, такого, як хлор.

Організація додала, що традиційна водопідготовка, яка включає фільтрацію і дезінфекцію, повинні інактивувати вірус COVID-19.

У тих місцях, де немає централізованого очищення, слід використовувати обладнання для очищення води, включаючи використання високоефективних фільтрів ультрафільтрації або нанофільтрації, а в прозорих водах - ультрафіолетове опромінення і відповідну дозу вільного хлору.

Центри з контролю і профілактики захворювань (CDC) відзначили, що вірус COVID-19 не був виявлений в питній воді.

Питна вода захищена від коронавірусу

Доктор біологічних наук, професор Гертян Медема з Науково-дослідного інституту води KWR в Нідерландах підтвердив, що питна вода захищена від коронавірусу.

Під час спалаху важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV) ВООЗ попросила його оцінити ризик поширення захворювання через воду і стічні води.

Він відповів: «Підприємства з підготовки питної води, які виробляють свою воду з поверхневих джерел, створили безліч дезінфекційних бар'єрів для видалення бактерій, вірусів і найпростіших одноклітинних організмів. Це підтверджується регулярними аналізами мікробіологічної безпеки питної води. Підземні води, в свою чергу, добре захищені в надрах від всіх мікробних забруднень, включаючи віруси».

У своєму офіційному документі міжнародна інженерна компанія Stantec заявила, що, грунтуючись на опублікованих дослідженнях, «процеси очищення води, які відповідають правилам інактивації вірусів, як очікується, будуть ефективними для боротьби з коронавірусами».

Для очищення питної води в побуті від вірусів і бактерій допоможе система очищення води.

Методи боротьби з коронавірусом у стічних водах на станції очистки води

Відносно очищення стічних вод ВООЗ додала, що на сьогоднішній день немає ніяких доказів того, що вірус COVID-19 передавався через каналізаційні системи з очищеними стічними водами або без них.

Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) заявило, що очисні споруди дійсно обробляють віруси та інші патогенні мікроорганізми, і що вірус особливо схильний до дезинфекції.

За словами Федерації водного середовища (WEF) для співробітників, задіяних у роботах з очищення стічних вод, немає рекомендацій застосовувати спеціальні засоби захисту від COVID-19. Робітники повинні слідувати стандартним правилам, щоб запобігти негативному впливу стічних вод.

Однак Федерація додала, що COVID-19 може передаватися фекально-оральним шляхом. Вірусна РНК була виявлена ​​у фекаліях пацієнта після того, як вчені помітили, що у деяких пацієнтів, інфікованих вірусом COVID-19, на ранніх стадіях інфекції замість лихоманки спостерігалася діарея, причому остання зустрічається частіше.

Центр по контролю і профілактиці захворювань США (CDC) заявив, що «ризик передачі COVID-19 з фекалій зараженої людини також невідомий».

У центрі з контролю і профілактиці захворювань США додали, що ризик буде низьким на підставі даних про попередні спалахи родинних коронавірусів, таких як SARS і респіраторний синдром на Близькому Сході (MERS). До сих пір не було повідомлень про фекально-оральну передачу COVID-19.

Що стосується очисних споруд у нас в Україні, від міської влади надходила вказівка ​​захистити водні об'єкти і людей. Станція очистки води посилює методи знезараження стічних вод шляхом збільшення концентрації активного хлору і збільшення кількості аналізів очищеної води в лабораторії.

Що відбудеться, якщо оператори очисних споруд будуть переведені на карантин?

Відповідаючи на питання «Що, якщо робітники будуть переведені на карантин вдома, чи буде як і раніше подаватися вода?» Асоціація водопостачання Австралії (WSAA) відповіла: «Водоканали добре підготовлені до того, щоб відповідним чином відповідати на загрозу COVID-19».

В цілому система водоочистки безпечна, є резервне живлення і потрібна невелика кількість персоналу для її експлуатації. Деякі водоочисні споруди можуть експлуатуватися дистанційно, йдеться в повідомленні.

В асоціації також додали, що досить лише кілька співробітників, які зможуть експлуатувати споруди і системи водопостачання, так що якщо одна людина з будь-якої причини перебуває у відпустці, питна вода все одно буде подаватися і буде безпечною.

Проте, Американська асоціація водопостачання (AWWA) заявила, що потенційна відсутність співробітників на роботі може вплинути на операторів систем питного водопостачання та каналізації і їх здатність адекватно експлуатувати і обслуговувати свої системи, збільшуючи тим самим ризики для здоров'я населення.

Потенційні експлуатаційні проблеми, викликані COVID-19

Опитування учасників, проведене Американською асоціацією водопостачання (AWWA) на початку цього місяця, містить питання про передбачувані проблеми в роботі систем водопостачання, викликаних COVID-19.

За результатами опитування, найбільше побоювань викликали вимушені невиходи на роботу персоналу, і як наслідок, збої у виконанні планових робіт, вплив на терміни усунення аварійних ситуацій, ремонти і т.д.

Кевін Морлі, федеральний менеджер зі зв'язків з громадськістю, сказав: «Будучи фахівцями з охорони здоров'я населення і навколишнього середовища, фахівці з водних ресурсів добре розбираються в управлінні ризиками, пов'язаними з захистом водопостачання, і плануванні звичайних та екстремальних інцидентів. Ситуація з коронавірусом створює потенційні проблеми з персоналом та ланцюжком поставок, пов'язаних із безперебійним функціонуванням комунальних служб».

Морлі порадив комунальним підприємствам бути готовими до «потенційного впливу на діяльність», включаючи невиходи персоналу, і відповідати на запити клієнтів про безпеку води.

Схожі статті
Проблема очищення води в Києві
Проблема очищення води в Києві
В даний час склалася напружена ситуація із забезпеченням населення Києва якісною питною водою. Добове споживання води горомадянами..
14.10.2013
Якість води в Україні та в світі
Якість води в Україні та в світі
Україна - країна з різноплановим станом екології та якістю водних ресурсів в тому чи іншому регіоні...
30.09.2013
Останні новини
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
28.04.2021 Кабінетом Міністрів України було оприлюднено концепцію схваленої соціальної програми "Питна вода України", спрямованої ..
23.11.2021
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021