Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Як захистити себе і свою сім'ю від вірусу COVID-19 в питній воді

Як захистити себе і свою сім'ю від вірусу COVID-19 в питній воді

КОРОНАВІРУС І ВОДА, СТІЧНІ ВОДИ: ГЛОБАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Спалах респіраторного захворювання, відомого як COVID-19, продовжує поширюватися по всьому світу.

Для того, щоб запобігти передачі вірусу, необхідно регулярно і ретельно мити руки. Це означає, що забезпечення чистою та безпечною водою комунальними службами як ніколи важливо з метою запобігання поширенню хвороби.

У період кризи задаються різні питання про те, чи переноситься COVID-19 через воду і стічні води.

Професійні організації, установи та асоціації, що працюють у водному секторі, оперативно публікують інформаційні та керівні документи, щоб заспокоїти будь-які побоювання і допомогти подолати поширення дезінформації та неправдивих новин.

Нижче зібрані основні моменти з різних джерел.

Системи водоочистки для вилучення вірусу COVID-19 із питної води

Технічний висновок Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) було випущено на початку березня для фахівців і постачальників послуг водопостачання та санітарії.

За словами ВООЗ, немає ніяких даних про виживання вірусу COVID-19 в питній воді або в стічних водах. Двома основними шляхами передачі є респіраторний або контактний.

COVID-19, як оболончатий вірус, «не стійкий», менш стабільний в навколишньому середовищі і більш сприйнятливий до окислювача, такого, як хлор.

Організація додала, що традиційна водопідготовка, яка включає фільтрацію і дезінфекцію, повинні інактивувати вірус COVID-19.

У тих місцях, де немає централізованого очищення, слід використовувати обладнання для очищення води, включаючи використання високоефективних фільтрів ультрафільтрації або нанофільтрації, а в прозорих водах - ультрафіолетове опромінення і відповідну дозу вільного хлору.

Центри з контролю і профілактики захворювань (CDC) відзначили, що вірус COVID-19 не був виявлений в питній воді.

Питна вода захищена від коронавірусу

Доктор біологічних наук, професор Гертян Медема з Науково-дослідного інституту води KWR в Нідерландах підтвердив, що питна вода захищена від коронавірусу.

Під час спалаху важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV) ВООЗ попросила його оцінити ризик поширення захворювання через воду і стічні води.

Він відповів: «Підприємства з підготовки питної води, які виробляють свою воду з поверхневих джерел, створили безліч дезінфекційних бар'єрів для видалення бактерій, вірусів і найпростіших одноклітинних організмів. Це підтверджується регулярними аналізами мікробіологічної безпеки питної води. Підземні води, в свою чергу, добре захищені в надрах від всіх мікробних забруднень, включаючи віруси».

У своєму офіційному документі міжнародна інженерна компанія Stantec заявила, що, грунтуючись на опублікованих дослідженнях, «процеси очищення води, які відповідають правилам інактивації вірусів, як очікується, будуть ефективними для боротьби з коронавірусами».

Для очищення питної води в побуті від вірусів і бактерій допоможе система очищення води.

Методи боротьби з коронавірусом у стічних водах на станції очистки води

Відносно очищення стічних вод ВООЗ додала, що на сьогоднішній день немає ніяких доказів того, що вірус COVID-19 передавався через каналізаційні системи з очищеними стічними водами або без них.

Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) заявило, що очисні споруди дійсно обробляють віруси та інші патогенні мікроорганізми, і що вірус особливо схильний до дезинфекції.

За словами Федерації водного середовища (WEF) для співробітників, задіяних у роботах з очищення стічних вод, немає рекомендацій застосовувати спеціальні засоби захисту від COVID-19. Робітники повинні слідувати стандартним правилам, щоб запобігти негативному впливу стічних вод.

Однак Федерація додала, що COVID-19 може передаватися фекально-оральним шляхом. Вірусна РНК була виявлена ​​у фекаліях пацієнта після того, як вчені помітили, що у деяких пацієнтів, інфікованих вірусом COVID-19, на ранніх стадіях інфекції замість лихоманки спостерігалася діарея, причому остання зустрічається частіше.

Центр по контролю і профілактиці захворювань США (CDC) заявив, що «ризик передачі COVID-19 з фекалій зараженої людини також невідомий».

У центрі з контролю і профілактиці захворювань США додали, що ризик буде низьким на підставі даних про попередні спалахи родинних коронавірусів, таких як SARS і респіраторний синдром на Близькому Сході (MERS). До сих пір не було повідомлень про фекально-оральну передачу COVID-19.

Що стосується очисних споруд у нас в Україні, від міської влади надходила вказівка ​​захистити водні об'єкти і людей. Станція очистки води посилює методи знезараження стічних вод шляхом збільшення концентрації активного хлору і збільшення кількості аналізів очищеної води в лабораторії.

Що відбудеться, якщо оператори очисних споруд будуть переведені на карантин?

Відповідаючи на питання «Що, якщо робітники будуть переведені на карантин вдома, чи буде як і раніше подаватися вода?» Асоціація водопостачання Австралії (WSAA) відповіла: «Водоканали добре підготовлені до того, щоб відповідним чином відповідати на загрозу COVID-19».

В цілому система водоочистки безпечна, є резервне живлення і потрібна невелика кількість персоналу для її експлуатації. Деякі водоочисні споруди можуть експлуатуватися дистанційно, йдеться в повідомленні.

В асоціації також додали, що досить лише кілька співробітників, які зможуть експлуатувати споруди і системи водопостачання, так що якщо одна людина з будь-якої причини перебуває у відпустці, питна вода все одно буде подаватися і буде безпечною.

Проте, Американська асоціація водопостачання (AWWA) заявила, що потенційна відсутність співробітників на роботі може вплинути на операторів систем питного водопостачання та каналізації і їх здатність адекватно експлуатувати і обслуговувати свої системи, збільшуючи тим самим ризики для здоров'я населення.

Потенційні експлуатаційні проблеми, викликані COVID-19

Опитування учасників, проведене Американською асоціацією водопостачання (AWWA) на початку цього місяця, містить питання про передбачувані проблеми в роботі систем водопостачання, викликаних COVID-19.

За результатами опитування, найбільше побоювань викликали вимушені невиходи на роботу персоналу, і як наслідок, збої у виконанні планових робіт, вплив на терміни усунення аварійних ситуацій, ремонти і т.д.

Кевін Морлі, федеральний менеджер зі зв'язків з громадськістю, сказав: «Будучи фахівцями з охорони здоров'я населення і навколишнього середовища, фахівці з водних ресурсів добре розбираються в управлінні ризиками, пов'язаними з захистом водопостачання, і плануванні звичайних та екстремальних інцидентів. Ситуація з коронавірусом створює потенційні проблеми з персоналом та ланцюжком поставок, пов'язаних із безперебійним функціонуванням комунальних служб».

Морлі порадив комунальним підприємствам бути готовими до «потенційного впливу на діяльність», включаючи невиходи персоналу, і відповідати на запити клієнтів про безпеку води.

Схожі статті
Проблема очищення води в Києві
Проблема очищення води в Києві
В даний час склалася напружена ситуація із забезпеченням населення Києва якісною питною водою. Добове споживання води горомадянами..
14.10.2013
Якість води в Україні та в світі
Якість води в Україні та в світі
Україна - країна з різноплановим станом екології та якістю водних ресурсів в тому чи іншому регіоні...
30.09.2013
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023