Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб - нд: 10:00-18:00

Як часто потрібно міняти картриджі для магістральних фільтрів для води?

Як часто потрібно міняти картриджі для магістральних фільтрів для води?

Магістральні фільтри - це невід'ємна частина домашньої водопідготовки, адже якою б гарною не була вода у вашій свердловині, все одно в ній будуть рано чи пізно попадатися «механічні» забруднення у вигляді частинок піску, іржі, землі, гравію, мулу та інших речовин, нерозчинних у воді.

Подібні механічні забруднення можуть бути небезпечні для техніки і особливо шкідливі для ресурсу питних фільтрів, а якщо ви не дай бог п'єте зовсім неочищену воду, то ці забруднення можуть раптово захрустіти на ваших зубах або ж мати більш м'яку структуру і неприємний смак. Можливо ви і не побачите їх неозброєним поглядом, але ваші смакові рецептори і зуби обов'язково їх відчують, тому ми щиро сподіваємося, що до цього не дійде і ви твердо намірилися встановити магістральний фільтр.

Магістральні фільтри містять змінні картриджі, які очищають потік води по своєрідним ступеням, починаючи від від більш великих часток, і закінчуючи більш дрібними. Такі фільтри можуть бути одноступінчастими, проте для нормальної очистки та грамотного витрачання ресурсу картриджів зазвичай застосовують фільтри з двома або більше ступенями. Кожен картридж для магістрального фільтра має певний ресурс і після вироблення ресурсу обов'язково потребує заміни. Робити це доводиться не часто, однак, коли ви вибираєте картридж, потрібно обов'язково звертати увагу на його ресурс і після установки зафіксувати, а ще краще хоча б раз в три місяці перевіряти лічильник води, щоб розуміти, наскільки ще його вистачить.

В основному існує два загальноприйнятих формати колб. Це американський формат Big Blue і Європейський Slim Line, скорочено BB і SL відповідно. Американський формат BB має більший діаметр колби і картриджа, що дозволяє йому краще справлятися з великими навантаженнями, тому якщо у вас великий будинок, кафе, котедж або готель, краще буде зупинити свій вибір саме на BB. Якщо ж у вас квартира, будинок, дача або наприклад невелика кав'ярня, можна розглянути європейський формат магістральних фільтрів SL, так як вони мають більш компактну структуру.

Картриджі для магістральних фільтрів

Для магістралей зазвичай застосовуються картриджі жорсткого очищення з поліпропіленового наповнювача, а для видалення неприємного запаху хлору - картриджі з брикетованого активованого вугілля. Існує два варіанти довжини таких фільтрів - 10 і 20 дюймів. 

Наприклад, картридж BB10 має довжину 10 дюймів, що можна легко зрозуміти, виходячи з назви фільтра. Ресурс такого картриджа зазвичай становить приблизно 10-14 тисяч літрів. Картридж BB20 відрізняється від попереднього тільки тим, що має в два рази більший ресурс.

Все те ж саме можна сказати про картридж SL10 і його «старшого брата» картридж SL20. Однак, ці умовні позначення визначають тільки формат картриджа, а його пропускна здатність залежить безпосередньо від самого картриджа і зазвичай є двох або трьох ступінчастою. В такому випадку першим щитом від механічних забруднень виступає фільтр з більшою пористістю, наприклад 20 або більше мкм, далі йде фільтр з меншою пористістю зазвичай це 5 - 10 мкм. Ступінчатість потрібна для збільшення ресурсу фільтру, адже дрібнопористий фільтр дуже швидко прийде в непридатність, якщо ви заздалегідь не очистили воду фільтром з більшою пористістю.

У нас на сайті ви знайдете максимально підходящі магістральні фільтри і картриджі для них. Найголовніше - грамотно зробити вибір. В цьому Вам завжди готові допомогти фахівці «ІВІК Формули Води», адже зробити вашу питну воду максимально чистою є основною і максимально пріоритетним завданням для нашої компанії.

Схожі статті
Картриджі та змінні елементи для фільтрів очищення води
Картриджі та змінні елементи для фільтрів очищення води
Змінні картриджі (змінні касети або модулі) - це основні елементи фільтрів, що забезпечують очищення води від хімічних домішок і м..
19.09.2016
Механічне очищення води. Як зробити правильний вибір?
Механічне очищення води. Як зробити правильний вибір?
Сьогодні екологічна ситуація залишає бажати кращого. Уже не виникає питання: чи потрібно очищати воду чи ні? Ринок насичений велич..
11.04.2016
Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021