Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Як часто потрібно міняти картриджі для магістральних фільтрів для води?

Як часто потрібно міняти картриджі для магістральних фільтрів для води?

Магістральні фільтри - це невід'ємна частина домашньої водопідготовки, адже якою б гарною не була вода у вашій свердловині, все одно в ній будуть рано чи пізно попадатися «механічні» забруднення у вигляді частинок піску, іржі, землі, гравію, мулу та інших речовин, нерозчинних у воді.

Подібні механічні забруднення можуть бути небезпечні для техніки і особливо шкідливі для ресурсу питних фільтрів, а якщо ви не дай бог п'єте зовсім неочищену воду, то ці забруднення можуть раптово захрустіти на ваших зубах або ж мати більш м'яку структуру і неприємний смак. Можливо ви і не побачите їх неозброєним поглядом, але ваші смакові рецептори і зуби обов'язково їх відчують, тому ми щиро сподіваємося, що до цього не дійде і ви твердо намірилися встановити магістральний фільтр.

Магістральні фільтри містять змінні картриджі, які очищають потік води по своєрідним ступеням, починаючи від від більш великих часток, і закінчуючи більш дрібними. Такі фільтри можуть бути одноступінчастими, проте для нормальної очистки та грамотного витрачання ресурсу картриджів зазвичай застосовують фільтри з двома або більше ступенями. Кожен картридж для магістрального фільтра має певний ресурс і після вироблення ресурсу обов'язково потребує заміни. Робити це доводиться не часто, однак, коли ви вибираєте картридж, потрібно обов'язково звертати увагу на його ресурс і після установки зафіксувати, а ще краще хоча б раз в три місяці перевіряти лічильник води, щоб розуміти, наскільки ще його вистачить.

В основному існує два загальноприйнятих формати колб. Це американський формат Big Blue і Європейський Slim Line, скорочено BB і SL відповідно. Американський формат BB має більший діаметр колби і картриджа, що дозволяє йому краще справлятися з великими навантаженнями, тому якщо у вас великий будинок, кафе, котедж або готель, краще буде зупинити свій вибір саме на BB. Якщо ж у вас квартира, будинок, дача або наприклад невелика кав'ярня, можна розглянути європейський формат магістральних фільтрів SL, так як вони мають більш компактну структуру.

Картриджі для магістральних фільтрів

Для магістралей зазвичай застосовуються картриджі жорсткого очищення з поліпропіленового наповнювача, а для видалення неприємного запаху хлору - картриджі з брикетованого активованого вугілля. Існує два варіанти довжини таких фільтрів - 10 і 20 дюймів. 

Наприклад, картридж BB10 має довжину 10 дюймів, що можна легко зрозуміти, виходячи з назви фільтра. Ресурс такого картриджа зазвичай становить приблизно 10-14 тисяч літрів. Картридж BB20 відрізняється від попереднього тільки тим, що має в два рази більший ресурс.

Все те ж саме можна сказати про картридж SL10 і його «старшого брата» картридж SL20. Однак, ці умовні позначення визначають тільки формат картриджа, а його пропускна здатність залежить безпосередньо від самого картриджа і зазвичай є двох або трьох ступінчастою. В такому випадку першим щитом від механічних забруднень виступає фільтр з більшою пористістю, наприклад 20 або більше мкм, далі йде фільтр з меншою пористістю зазвичай це 5 - 10 мкм. Ступінчатість потрібна для збільшення ресурсу фільтру, адже дрібнопористий фільтр дуже швидко прийде в непридатність, якщо ви заздалегідь не очистили воду фільтром з більшою пористістю.

У нас на сайті ви знайдете максимально підходящі магістральні фільтри і картриджі для них. Найголовніше - грамотно зробити вибір. В цьому Вам завжди готові допомогти фахівці «ІВІК Формули Води», адже зробити вашу питну воду максимально чистою є основною і максимально пріоритетним завданням для нашої компанії.

Схожі статті
Картриджі та змінні елементи для фільтрів очищення води
Картриджі та змінні елементи для фільтрів очищення води
Змінні картриджі (змінні касети або модулі) - це основні елементи фільтрів, що забезпечують очищення води від хімічних домішок і м..
19.09.2016
Механічне очищення води. Як зробити правильний вибір?
Механічне очищення води. Як зробити правильний вибір?
Сьогодні екологічна ситуація залишає бажати кращого. Уже не виникає питання: чи потрібно очищати воду чи ні? Ринок насичений велич..
11.04.2016
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021