Сьогодні екологічна ситуація залишає бажати кращого. Уже не виникає питання: чи потрібно очищати воду чи ні? Ринок насичений величезною кількістю фільтруючих установок. Залишається тільки правильно вибрати.
Очищення води може бути різною, так як домішок в ній дуже багато.
В якому випадку потрібна механічна очистка води?
Така фільтрація потрібна тоді, коли вода не проходить первинної попереднього очищення. В даному випадку, механічне очищення і є попередньою. Воду беруть з джерел, таких, як річки, озера, артезіанські свердловини. З свердловин беруть воду з підземних джерел, в яких велике кількість піску і залишків порід, іржі, глини, органіки і мінеральних домішок. Їх присутність робить воду каламутною, несмачною і можуть її фарбувати. Механічний фільтр може бути встановлений на вході води в трубу, а значить - попередня фільтрація буде проходити прямо під землею.
Механічним способом можна видалити до 60% домішок. Це недостатньо навіть в промисловому використанні. Вода проходить через певні фільтри, що видаляють великі частинки. Ступінь очищення води залежить від кількості фільтруючого речовини.
Етапи механічного очищення
- Глибоке очищення через фільтри.
- Відстоювання води, що дозволяє осісти важким частинкам, нафтопродуктам та мастил.
- Очищення в центрифугах, де відсіваються дрібні частинки.
- Тонка очистка за допомогою активованого вугілля, піску і бавовни.
Після всіх етапів вода піддається біологічної, хімічної очистки і тільки потім - потрапляє до споживача.
Як правильно вибрати?
При виборі механічного фільтра, потрібно знати деякі особливості, щоб отримати повну і правильну консультацію у продавця.
Визначитися на яку трубу (горизонтальну або вертикальну) буде встановлюватися фільтр.
Сітки або решітки повинні бути виготовлені з твердих матеріалів, таких, як загартована нержавіюча сталь і покрита повинна бути антибактеріальним покриттям.
Потрібно пам'ятати про різницю фільтрів двох середовищ: холодної та гарячої. Агресивне середовище - гаряча вода. Ємність з водою для фільтрів, що працюють з холодною водою - синтетик, спеціальне оргскло або пластик. Вона повинні витримувати гідроудари, а не температуру. Корпус з латуні підходить, як для гарячої, так і для холодної води.
Вибирати слід фільтр з колбою, яка витримує гідроудари з силою 16-25 бар. Це повинно бути зазначено в паспорті або прямо на корпусі.
Пропускна спроможність. Вона залежить від розміру фланцевих з'єднань, тобто від діаметра труб, на який буде встановлений фільтр. На продуктивність труби впливає розмір отворів в сітці і кількість втрат, по шляху проходження, води.
Вибирати прилад потрібно на підставі вихідних даних води.
Кому потрібен механічний фільтр?
- Власникам приватних будинків і котеджів.
- Підприємствам будівельної галузі.
- Промисловим підприємствам.
- Теплопостачальним організаціям.
- Комунальним підприємствам.
- ГРЕС, ТЕЦ.
- Об'єктам ЖКГ.
Механічне очищення необхідна, як найважливіший, перший попередній етап водопідготовки.