Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб - нд: 10:00-18:00

Як пом'якшити воду зі свердловини і колодязя

Як пом'якшити воду зі свердловини і колодязя

Жорстка вода, яка надходить з центрального водопроводу, свердловини або колодязя буває жорсткою Це створює певні проблеми з її використанням для пиття, приготування їжі, особистої гігієни Крім того, її використання негативно позначається на роботі побутової техніки та побутових приладів.

Жорсткість обумовлена ​​великим вмістом солей магнію і кальцію Інтенсивне відкладення накипу в чайнику, бойлері, пральної і посудомийної машини, погане вимивання волосся і вспенивание порошку і мила, погіршення смакових якостей - все це ознаки перевищення в рідини розчинних солей.

Перш, ніж боротися з цим явищем, необхідно здати воду на аналіз в спеціальну лабораторію Для пиття не рекомендують використовувати воду з жорсткістю понад 7 мг-екв / л.

Виділяють два види жорсткості у свердловині чи колодязі:

  • Тимчасову, з вмістом в ній гідрокарбонатів кальцію і магнію.
  • Постійну, при наявності в ній хлоридів, фосфатів, сульфатів, силікатів, нітратів кальцію і магнію.

Сьогодні відомо багато методів пом'якшення води зі свердловини, колодязя і водопроводу Кожен з них здатний частково або повністю знизити рівень жорсткості.

Методи пом'якшення води з колодязя або свердловини

  • Термічний - просте кип'ятіння.
  • Реагентний - використання хімічних речовин різного походження, які, при взаємодії з солями, утворюють нерозчинні сполуки, що випадають в осад або знаходяться в підвішеному стані.

Використовують фільтри для жорсткої води зі свердловини:

  • Іонообмінні.
  • Мембранні.
  • Магнітні.

Для отримання невеликого обсягу води (1-3літра) використовують фільтри-глечики зі змінним картриджем Залежно від жорсткості води, картридж підлягає заміні через 1-2 місяці.

Пом'якшення за допомогою іонообмінних фільтрів для пом'якшення води зі свердловини припускає заповнення їх спеціальними матеріалами, які забезпечують іонний обмін катіонів, які входять до їх складу, на іони жорсткості кальцію і магнію В якості таких матеріалів використовується іонообмінних смола.

Використання мембранних фільтрів дозволяє отримати воду високої якості. Пом'якшення води зі свердловини або колодязя таким способом відбувається при її продавлюванні (при надмірному тиску 3-4 атм) через напівпроникну мембрану, проникну тільки молекули води.

До мембранним відносяться фільтри зворотного осмосу, які легко встановлюються під мийку.

Робота магнітних фільтрів-пом'якшувачів заснована на здатності постійного магнітного поля змінювати властивості рідини В результаті - солі жорсткості втрачають свою здатність відкладатися у вигляді накипу і відкладень на нагрівальних приладах Для забезпечення ефективного пом'якшення води, швидкість її потоку повинна бути в межах 0,5-4 м / с.

Останні новини
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Питна вода в необмеженій кількості: це можливо?
Чиста, безпечна для пиття вода нічим не пахне, нейтральна на смак і абсолютно прозора. На жаль, через застарілі водоочисні споруди..
11.05.2021
Як захистити побутову техніку від поломок
Як захистити побутову техніку від поломок
Велика частина побутової техніки в процесі експлуатації зтикається з водою. Це стосується і водонагрівачів, і посудомийної і праль..
27.04.2021
 Як знизити жорсткість води в побуті
Як знизити жорсткість води в побуті
Гіркий присмак питної води - показник підвищеної жорсткості через надлишок іонів кальцію та магнію. Часте вживання такої рідини пр..
02.04.2021
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
Види вмісту заліза у воді і способи її знезалізнення
У заміських будинках вода зі свердловини використовується як для приготування їжі, так і для побутових потреб: прання, миття посуд..
30.03.2021
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
Типи фільтрів для води під мийку та їх призначення
В процесі централізованої водоочистки не всі шкідливі речовини видаляються з рідини. Залишається хлор і органічні сполуки, можуть ..
24.03.2021