Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00

Як пом'якшити воду зі свердловини і колодязя

Як пом'якшити воду зі свердловини і колодязя

Жорстка вода, яка надходить з центрального водопроводу, свердловини або колодязя буває жорсткою Це створює певні проблеми з її використанням для пиття, приготування їжі, особистої гігієни Крім того, її використання негативно позначається на роботі побутової техніки та побутових приладів.

Жорсткість обумовлена ​​великим вмістом солей магнію і кальцію Інтенсивне відкладення накипу в чайнику, бойлері, пральної і посудомийної машини, погане вимивання волосся і вспенивание порошку і мила, погіршення смакових якостей - все це ознаки перевищення в рідини розчинних солей.

Перш, ніж боротися з цим явищем, необхідно здати воду на аналіз в спеціальну лабораторію Для пиття не рекомендують використовувати воду з жорсткістю понад 7 мг-екв / л.

Виділяють два види жорсткості у свердловині чи колодязі:

  • Тимчасову, з вмістом в ній гідрокарбонатів кальцію і магнію.
  • Постійну, при наявності в ній хлоридів, фосфатів, сульфатів, силікатів, нітратів кальцію і магнію.

Сьогодні відомо багато методів пом'якшення води зі свердловини, колодязя і водопроводу Кожен з них здатний частково або повністю знизити рівень жорсткості.

Методи пом'якшення води з колодязя або свердловини

  • Термічний - просте кип'ятіння.
  • Реагентний - використання хімічних речовин різного походження, які, при взаємодії з солями, утворюють нерозчинні сполуки, що випадають в осад або знаходяться в підвішеному стані.

Використовують фільтри для жорсткої води зі свердловини:

  • Іонообмінні.
  • Мембранні.
  • Магнітні.

Для отримання невеликого обсягу води (1-3літра) використовують фільтри-глечики зі змінним картриджем Залежно від жорсткості води, картридж підлягає заміні через 1-2 місяці.

Пом'якшення за допомогою іонообмінних фільтрів для пом'якшення води зі свердловини припускає заповнення їх спеціальними матеріалами, які забезпечують іонний обмін катіонів, які входять до їх складу, на іони жорсткості кальцію і магнію В якості таких матеріалів використовується іонообмінних смола.

Використання мембранних фільтрів дозволяє отримати воду високої якості. Пом'якшення води зі свердловини або колодязя таким способом відбувається при її продавлюванні (при надмірному тиску 3-4 атм) через напівпроникну мембрану, проникну тільки молекули води.

До мембранним відносяться фільтри зворотного осмосу, які легко встановлюються під мийку.

Робота магнітних фільтрів-пом'якшувачів заснована на здатності постійного магнітного поля змінювати властивості рідини В результаті - солі жорсткості втрачають свою здатність відкладатися у вигляді накипу і відкладень на нагрівальних приладах Для забезпечення ефективного пом'якшення води, швидкість її потоку повинна бути в межах 0,5-4 м / с.

Останні новини
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
28.04.2021 Кабінетом Міністрів України було оприлюднено концепцію схваленої соціальної програми "Питна вода України", спрямованої ..
23.11.2021
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021