Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00

Класичний або прямоточний фільтр зворотного осмосу: який обрати?

Класичний або прямоточний фільтр зворотного осмосу: який обрати?

У неочищеній воді містится велика кількість шкідливих для споживачів речовин: хлор, солі жорсткості, важкиі метали тощо. Якщо більшість фільтруючих систем справляється з водоочищенням від механічних та інших домішок, то зворотноосмотичні моделі видаляють навіть найдрібніші бактерії і віруси. Встановивши фільтр зі зворотним осмосом, можна забезпечити глибоке очищення і максимальну свіжість води. На ринку представлено два основних типи подібних систем: класична і прямоточна. Розбираємося, яка між ними різниця та яку краще обрати для якісної водоочистки.


Що таке зворотний осмос?


В основі системи закладено природний принцип очищення рідини за допомогою «сита» з найдрібнішими отворами. Фільтрація здійснюється без використання хімічних реагентів та інших шкідливих речовин, здатних повторно забруднити вже очищену воду. Щоб розібратися, що таке зворотний осмос, потрібно докладніше зупинитися на складових системи очищення:

  • Перефільтри - водопровідна вода спочатку проходить грубе очищення: видаляється пісок, іржа, намул та інші великі нерозчинні забруднювачі. Наступний картридж прибирає з рідини хлор, інші хімічні і органічні домішки. Останній доочищує воду, готуючи її до поступлення на звортноосмотичну  мембрану.
  • Мембрана - основний елемент, який забезпечує ідеальну якість очищення рідини. Виготовлена із сучасних високотехнологічних матеріалів. Через таке «сито» проходять тільки молекули води і все, що менше за них. Наприклад, кисень проходить, а інші елементи і частинки - ні. Важлива особливість мембрани - вона не накопичує домішки, що видалаються. Забруднювачі в концентрованому вигляді зливаються в каналізаційну систему. Очищена рідина надходить в накопичувальну ємність або відразу через кран споживачам.
  • Постфільтри - призначені для тонкої доочистки води та корекції її запаху  смаку. Найчастіше для цієї мети використовується активоване вугілля. Це натуральний компонент, що дозволяє в кінцевому підсумку отримати чисту прозору рідину без сторонніх запахів і мутного відтінку.


Залежно від обраної моделі буває від 4 до 9 ступенів очищення. Можна купити фільтр зворотного осмосу з додатковим елементом - мінералізатором. Він збагачує воду оптимальним набором корисних речовин: кальцієм, магніэм, калієм і натрієм.

У комплекті зі зворотноосмотичною системою поставляється все необхідне для її установки в квартирі, приватному житловому будинку, іншому приміщенні. У тому числі - кран для очищеної води.


Який вибрати фільтр зі зворотним осмосом?


У споживачів є два варіанти систем водоочистки:

  • Класична - оснащена накопичувальною ємністю, куди надходить і де зберігається відфільтрована рідина. Устаткування може мати різні за обсягом баки на 3, 5, 7 і більше літрів. Завдяки наявності накопичувального баку споживачі завжди мають певний запас чистої води, що дуже зручно, наприклад, у разі аварійного відключення водопостачання. Можна придбати зворотний осмос з насосом, мінералізатором або без додаткових компонентів, що зменшить вартість системи.
  • Прямоточна - подібне обладнання є одним з найбільш компактних на ринку, оскільки це зворотний осмос без баку, він займає менше місця під кухонною мийкою, забезпечуючи при цьому хорошу швидкість фільтрації. Основний плюс - завжди свіжа вода, фільтрована при відкритті крана в реальному часі. Прямоточна система зворотного осмосу дозволяє мати необмежену кількість очищеної рідини. Відкривайте кран і отримуйте воду, вже підготовлену для пиття і приготування їжі, інших цілей.


Обидва варіанти мають всі плюси зворотноосмотичної системи і забезпечують ретельне очищення рідини від шкідливих домішок. Вартість фільтруючого обладнання залежить від типу, виробника, кількості ступенів очищення, наявності або відсутності мінералізатора, інших параметрів.

При виборі зворотноосмотичної системи будь-якого виду важливо враховувати рівень тиску в водопроводі. Фільтри оптимально працюють при показниках від 2,5 - 3 атмосфер. При низькому тиску функціонування обладнання може бути нестабільним. Вирішити проблему можна, встановивши зворотний осмос з помпою, яка подає воду під потрібним тиском в систему. Це дозволить фільтраційному обладнанню працювати, не знижуючи ефективності, при будь-якому натиску у водопровідній мережі.

Зворотньоосмотична технологія - одна з найбільш екологічних і нешкідливих для організму людини. Дозволяє видалити до 99% шкідливих домішок. Якість очищення завжди дуже висока, постійна і не залежить від складу рідини, що подається й терміну служби системи. Це надійний захист від будь-яких типів забруднень.

Ви можете отримати професійну консультацію з приводу того, яку систему зворотного осмосу купити, в нашому інтернет-магазині. Телефонуйте або пишіть менеджерам компанії «Формула води».

Схожі статті
Що таке зворотний осмос та де він корисний?
Що таке зворотний осмос та де він корисний?
Насправді, процес із відлякуючою назвою зворотний осмос на відміну від свого брата осмосу, простий як три копійки. Якщо коротко, т..
17.07.2020
Останні новини
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
28.04.2021 Кабінетом Міністрів України було оприлюднено концепцію схваленої соціальної програми "Питна вода України", спрямованої ..
23.11.2021
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021
Вплив води на роботу мозку
Вплив води на роботу мозку
Чи взагалі можливо чітко відповісти, на таке просте питання: На скільки процентів мозок людини складається з води? Коли ..
02.08.2021
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Чи потрібен фільтр для води з артезіанської свердловини?
Для отримання чистої води багато власників приватних будинків і заміських котеджів використовують артезіанські свердловини. Підзем..
24.06.2021
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Вода жовтіє на повітрі: причини і способи очищення
Часто буває, що набравши воду в стакан і залишивши її на якийсь час, людина помічає, що вона стає жовтуватою. Таку рідину пити не ..
21.05.2021