Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Класичний або прямоточний фільтр зворотного осмосу: який обрати?

Класичний або прямоточний фільтр зворотного осмосу: який обрати?

У неочищеній воді містится велика кількість шкідливих для споживачів речовин: хлор, солі жорсткості, важкиі метали тощо. Якщо більшість фільтруючих систем справляється з водоочищенням від механічних та інших домішок, то зворотноосмотичні моделі видаляють навіть найдрібніші бактерії і віруси. Встановивши фільтр зі зворотним осмосом, можна забезпечити глибоке очищення і максимальну свіжість води. На ринку представлено два основних типи подібних систем: класична і прямоточна. Розбираємося, яка між ними різниця та яку краще обрати для якісної водоочистки.


Що таке зворотний осмос?


В основі системи закладено природний принцип очищення рідини за допомогою «сита» з найдрібнішими отворами. Фільтрація здійснюється без використання хімічних реагентів та інших шкідливих речовин, здатних повторно забруднити вже очищену воду. Щоб розібратися, що таке зворотний осмос, потрібно докладніше зупинитися на складових системи очищення:

  • Перефільтри - водопровідна вода спочатку проходить грубе очищення: видаляється пісок, іржа, намул та інші великі нерозчинні забруднювачі. Наступний картридж прибирає з рідини хлор, інші хімічні і органічні домішки. Останній доочищує воду, готуючи її до поступлення на звортноосмотичну  мембрану.
  • Мембрана - основний елемент, який забезпечує ідеальну якість очищення рідини. Виготовлена із сучасних високотехнологічних матеріалів. Через таке «сито» проходять тільки молекули води і все, що менше за них. Наприклад, кисень проходить, а інші елементи і частинки - ні. Важлива особливість мембрани - вона не накопичує домішки, що видалаються. Забруднювачі в концентрованому вигляді зливаються в каналізаційну систему. Очищена рідина надходить в накопичувальну ємність або відразу через кран споживачам.
  • Постфільтри - призначені для тонкої доочистки води та корекції її запаху  смаку. Найчастіше для цієї мети використовується активоване вугілля. Це натуральний компонент, що дозволяє в кінцевому підсумку отримати чисту прозору рідину без сторонніх запахів і мутного відтінку.


Залежно від обраної моделі буває від 4 до 9 ступенів очищення. Можна купити фільтр зворотного осмосу з додатковим елементом - мінералізатором. Він збагачує воду оптимальним набором корисних речовин: кальцієм, магніэм, калієм і натрієм.

У комплекті зі зворотноосмотичною системою поставляється все необхідне для її установки в квартирі, приватному житловому будинку, іншому приміщенні. У тому числі - кран для очищеної води.


Який вибрати фільтр зі зворотним осмосом?


У споживачів є два варіанти систем водоочистки:

  • Класична - оснащена накопичувальною ємністю, куди надходить і де зберігається відфільтрована рідина. Устаткування може мати різні за обсягом баки на 3, 5, 7 і більше літрів. Завдяки наявності накопичувального баку споживачі завжди мають певний запас чистої води, що дуже зручно, наприклад, у разі аварійного відключення водопостачання. Можна придбати зворотний осмос з насосом, мінералізатором або без додаткових компонентів, що зменшить вартість системи.
  • Прямоточна - подібне обладнання є одним з найбільш компактних на ринку, оскільки це зворотний осмос без баку, він займає менше місця під кухонною мийкою, забезпечуючи при цьому хорошу швидкість фільтрації. Основний плюс - завжди свіжа вода, фільтрована при відкритті крана в реальному часі. Прямоточна система зворотного осмосу дозволяє мати необмежену кількість очищеної рідини. Відкривайте кран і отримуйте воду, вже підготовлену для пиття і приготування їжі, інших цілей.


Обидва варіанти мають всі плюси зворотноосмотичної системи і забезпечують ретельне очищення рідини від шкідливих домішок. Вартість фільтруючого обладнання залежить від типу, виробника, кількості ступенів очищення, наявності або відсутності мінералізатора, інших параметрів.

При виборі зворотноосмотичної системи будь-якого виду важливо враховувати рівень тиску в водопроводі. Фільтри оптимально працюють при показниках від 2,5 - 3 атмосфер. При низькому тиску функціонування обладнання може бути нестабільним. Вирішити проблему можна, встановивши зворотний осмос з помпою, яка подає воду під потрібним тиском в систему. Це дозволить фільтраційному обладнанню працювати, не знижуючи ефективності, при будь-якому натиску у водопровідній мережі.

Зворотньоосмотична технологія - одна з найбільш екологічних і нешкідливих для організму людини. Дозволяє видалити до 99% шкідливих домішок. Якість очищення завжди дуже висока, постійна і не залежить від складу рідини, що подається й терміну служби системи. Це надійний захист від будь-яких типів забруднень.

Ви можете отримати професійну консультацію з приводу того, яку систему зворотного осмосу купити, в нашому інтернет-магазині. Телефонуйте або пишіть менеджерам компанії «Формула води».

Схожі статті
Що таке зворотний осмос та де він корисний?
Що таке зворотний осмос та де він корисний?
Насправді, процес із відлякуючою назвою зворотний осмос на відміну від свого брата осмосу, простий як три копійки. Якщо коротко, т..
17.07.2020
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023