Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Що таке зворотний осмос та де він корисний?

Що таке зворотний осмос та де він корисний?

Що таке зворотний осмос та де він корисний?

Назва «фільтр зворотного осмосу» часто здається чимось дуже складним і незрозумілим для людей, які не спеціалізуються на водоочищеннs, і це цілком логічно, адже вони, швидше за все не знають навіть про звичайний осмос, що вже братися за розуміння зворотного боку цього процесу. Відразу хотілося б зауважити, що зовсім не обов'язково бути фізиком і досконало розуміти явище осмосу, щоб розібратися в тому, що таке зворотний осмос?

Насправді, процес із відлякуючою назвою зворотний осмос на відміну від свого брата осмосу, простий як три копійки. Уявіть собі сито для чаю: ви виливаєте крізь нього чай, і чаїнки залишаються в ситі. А тепер ускладнимо завдання: давайте уявимо, що нам потрібно відфільтрувати не тільки чаїнки, а й дещо куди дрібніше - молекули чаю. Раніше це, здавалося б, практично неможливим, хіба тільки якщо вдатися до дистиляції нашого чаю, але з винаходом напівпроникних мембран цей процес став можливим. Вода - це відмінний і універсальний розчинник, її молекули малі і здатні розчиняти в собі багато інших великих молекул. Відокремити їх назад можна майже тим же способом, яким ми відокремили чаїнки від чаю за допомогою спеціального сита, яке називається мембраною, тільки ось дірочки в такому ситі ви не змогли б розглянути навіть під мікроскопом, адже їх там просто немає (в звичному розумінні). Напівпроникна мембрана має молекулярну структуру, крізь яку за допомогою дифузії можуть проходити дрібні молекули води, а більші молекули пройти через неї ніяк не можуть. Звичайно, тут не обійтися без тиску, адже важко пропустити воду через щось, що не має дірок!

Якщо коротко, то цей процес «проштовхування» забрудненої води через цільну молекулярну структуру мембрани і отримання максимально чистої води на виході є тим самим процесом зворотного осмосу.

Побутовий фільтр зворотного осмосу

Якщо металеве сито від чаю досить міцне для того, щоб витримати не тільки чаїнки, а й майже будь-які предмети, які могли випадково потрапити до вас в чай, то мембрана системи зворотного осмосу для дому достатньо ніжна і не здатна витримати тиск особливо великих часток. Тому перед тим, як вода буде очищена мембраною, вона проходить через фільтр механічного очищення від всіляких піщинок і т.д., а потім ще й через вугільний фільтр, щоб не забруднювати мембрану зайвими великими молекулами та хлором, які звичайне вугілля може абсорбувати з води. Вся ця система і є звичайний побутовий фільтр зворотного осмосу для квартири. Якщо ви хочете перетворити воду з-під крана в воду, яку можна пити без ризиків для здоров'я, найкращим рішенням для вас буде купити фільтр зворотного осмосу. Такий фільтр без проблем очистить навіть саму забруднену водопровідну воду і буде вашим надійним джерелом чистої питної води без шкідливих хімічних домішок, і вже тим більше без смертельно небезпечних бактеріологічних забруднень.

Деякі системи мають гарну пропускну спроможність і можуть відфільтрувати більше 500 літрів води в день, проте вони коштують дорожче звичайних і використовуються в основному в ресторанах, готелях та інших закладах, щодня потребують величезної кількості питної води.

Квартирні ж фільтри недорогого сегмента зазвичай мають низьку пропускну здатність, однак для постійного доступу до питної води часто мають спеціальні баки резервуари, які автоматично накопичують очищену воду, надаючи своїм господарям безперебійний доступ до джерела життя. Багато систем зворотного осмосу, представлені на нашому сайті, також мають додаткові мінералізатори, щоб відновити корисний баланс мінералів в уже очищеній від шкідливих забруднень воді.

Після комплексного очищення і мінералізації рідину з-під крана можна вживати навіть без кип'ятіння. Вона не тільки стає безпечною для людини, але і благотворно впливає на функції організму. Використовуйте зворотний осмос з мінералізатором, щоб надати воді приємний смак, привести в норму кислотно-лужний баланс.

Давайте докладніше зупинимося на системі очищення рідини з мінеральними «добавками», щоб ви наглядно переконалися в її ефективності.

5 ступенів зворотноосмотичної фільтрації води

Для кожного виду забруднення передбачений окремий фільтруючий елемент. Вода очищається поступово, починаючи з великих частинок і, закінчуючи дрібними бактеріями і вірусами. Усуваються не тільки забруднення, а й неприємні присмак і аромат.

Які фільтри для води використовуються в зворотному осмосі з мінералізатором:

1. Поліпропіленовий картридж. Рідина очищається від механічних домішок: піску, глини, мулу, іржі, інших нерозчинних хімічних сполук. На першому етапі з води «йдуть» частинки, крупніше 5 мкм. Вспінені поліпропіленові волокна, з яких складається передфільтр, стійкі до впливу хімічних речовин, нетоксичні. Дуже добре підходять для використання у вологому середовищі.

2. Вугільний картридж (GAC). Відповідає за очистку рідини від хлору і хлорвмісних сполук, шкідливих хімічних речовин, таких як гербіциди або пестициди. Останні використовуються в сільському господарстві для захисту врожаю від комах, бур'янів, цвілі. Можуть зберігатися в грунті і воді довгий час. У великих кількостях вони небезпечні для людини, можуть викликати отруєння, інші проблеми зі здоров'ям. Гранульоване активоване вугілля, з якого складається другий передфільтр, володіє відмінними абсорбуючими властивостями. Хімічні речовини затримуються в ньому і ефективно фільтруються з води.

3. Вугільний картридж (CTO). На цьому етапі в справу вступає брикетоване активоване вугілля. Він має покращені абсорбуючі здібності. Усуває з рідини хімічні сполуки, більше 1 мкм.

4. Мембрана. Це основний елемент в системі фільтрації «зворотний осмос», який видаляє з води солі важких металів, віруси і бактерії, залізо, ртуть, миш'як. Цей напівпроникний матеріал очищає рідину практично на 100%. Органічні речовини «відсіваються» і не проходять далі.

5. Вугільний постфільтр. Складається з дрібного гранульованого активованого вугілля. Цей елемент фільтруючого обладнання поглинає залишкові запахи і покращує смак води. Споживачі отримують кристально чисту рідину.

Останнім діє мінералізатор. Його завдання - наситити воду корисними мінералами, які вона втратила в процесі очищення. Мінералізатор допомагає зробити рідину смачніше і корисніше для здоров'я.

Користь фільтрів зворотного осмосу

Це унікальне обладнання з головним діючим компонентом: мембраною і допоміжними елементами, що фільтрують. Крізь напівпроникний матеріал легко проходить вода, проте велика частина розчинених в ній шкідливих часток затримуються в «ситі». Ефективність роботи системи - до 99,8% вилучених домішок.

Солі важких металів, хлор та інші хімічні елементи, що містяться у воді, невидимі оку і можуть не відчуватися на смак. Але їх регулярний вплив на організм призводить до появи проблем зі здоров'ям.

Наприклад, надлишок марганцю може негативно впливати на роботу нервової системи і стати причиною депресивних станів, заліза - викликати розлад шлунково-кишкового тракту, нудоту.

Навіть з урахуванням знезараження водопровідної води хлором в ній залишається велика кількість шкідливих елементів. Використання фільтра зворотного осмосу, купити який можна в нашому інтернет-магазині, допомагає дійсно якісно очистити воду.

Багатоступенева система фільтрації видаляє всілякі домішки. Ви зможете вживати воду не тільки без шкоди, а й з користю для здоров'я.

Нагадуємо, що фільтруючі установки з технологією зворотного осмосу додатково видаляють з води бактерії і віруси. Такі хвороби, як кишковий грип, аденовірус, гепатит А часто вражають дітей, літніх, людей з ослабленим імуннітетом.

Віруси живуть в забрудненій рідині і потенційно небезпечні для здоров'я. Заразитися ними можна не тільки при її споживанні, але і при вмиванні неочищеною водою.

Щоб позбутися від сальмонели, шигели та інших бактерій у воді, досить встановити побутовий осмос, який можна використовувати в приватних будинках і міських квартирах. Ви зможете захистити себе і свою родину від вживання неякісної рідини.

Крім користі для здоров'я, використання фільтрованої води допомагає продовжити працездатність приладів. Обратноосмотичні фільтри видаляють домішки, а значить, накип більше не страшний побутовій техніці та посуду, що контактує з водою.

Фільтр зі зворотним осмосом: чи є шкода?

Мембрана фільтруючого обладнання, діюча в якості своєрідного «сита», ефективно видаляє з води різні речовини, в тому числі і мінерали. Звичайна водопровідна вода без очищення містить їх, хоч і в невеликих кількостях. При цьому в ній дуже багато шкідливих речовин, що згубно діють на організм людини.

Щоб зберегти золоту середину - і рідину очистити, і без корисних елементів не залишитися, - варто купити фільтр зворотного осмосу з мінералізатором. Користувачеві не доведеться виконувати додаткові дії: тільки встановити відповідне обладнання і отримувати очищену воду, насичену потрібними організму людини мінералами.

Зворотноосмотичні фільтри без мінералізатора теж можна і потрібно використовувати. Вони видаляють з рідини основну масу хлору, солей важких металів та інших шкідливих речовин.

Навіть без додаткової мінералізації така вода набагато корисніше нефільтрованої. Мінеральні речовини наш організм отримує адже не тільки з рідини, але і з продуктів харчування.

До негативних наслідків використання фільтруючого обладнання з технологією зворотного осмосу часто зараховують і вимивання з рідини фтору. Цей елемент сприяє зміцненню зубної емалі, а його нестача призводить до появи карієсу.

Але фактів виникнення проблем із зубами через вживання очищеної води за довгі роки використання зворотноосмотичних фільтрів в країнах Європи і США виявлено не було. Тому таку «шкоду» інакше, як міф, розцінювати не можна.

Після зворотноосмотичної фільтрації спостерігається зниження pH води. Цей показник зменшується через низький вміст в очищеній рідині розчинених речовин.

Нормою для питної води вважається pH на рівні 6-7,5. Але трохи знижені показники не порушують кислотно-лужний баланс організму. Адже, крім рідини, ми вживаємо в їжу продукти з різним рівнем pH.

Хочете отримати воду з нейтральними водневими показниками? Використовуйте фільтри з мінералізатором, які наситять рідину іонами кальцію, натрію, калію. Завдяки цьому скоректується рівень pH.

Незважаючи на всі доводи за і проти, безсумнівним залишається одне - чиста вода безпечна для здоров'я людини.

Тепер ви знаєте, що таке зворотний осмос, прочитали про його користь і можливу шкоду. Останній скоріше міф, ніж реальність. На практиці споживачі отримують якісно очищену воду, яку не страшно пити без попереднього кип'ятіння.

Вам потрібна вода без шкідливих домішок? Встановлюйте насосні установки.

Системи, що працюють за технологією зворотного осмосу, можна купити в Києві або будь-якому іншому місті України, звернувшись в наш інтернет-магазин. Менеджери допоможуть вибрати відповідний фільтр, враховуючи необхідну продуктивність, кількість споживачів та інші фактори.

Схожі статті
Зворотний осмос і нанофільтрація у водопідготовці
Зворотний осмос і нанофільтрація у водопідготовці
Зношеність водопровідних магістралей, почастішання аварійних викидів, зростаюча кількість техногенних забруднюючих речовин призвел..
18.09.2017
Зворотний осмос для свердловин
Зворотний осмос для свердловин
Факти і численні дослідження говорять про те, що якість води із свердловини не відповідає технічним характеристикам і нормам. Кіль..
31.07.2017
Класичний або прямоточний фільтр зворотного осмосу: який обрати?
Класичний або прямоточний фільтр зворотного осмосу: який обрати?
У неочищеній воді містится велика кількість шкідливих для споживачів речовин: хлор, солі жорсткості, важкиі метали тощо. Якщо біль..
11.03.2021
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу
Монтаж системи зворотного осмосу закритого типу
Встановлення системи зворотного осмосу Puricom Binature..
30.08.2021
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023