Зношеність водопровідних магістралей, почастішання аварійних викидів, зростальна кількість техногенних забруднювальних речовин призвело до того, що очищення води стала державною проблемою в усьому світі.
Традиційні побутові магістральні фільтри не справляються з якісної обробкою, так, і процес цей досить трудомісткий.
Одним з нових і перспективних способів водопідготовки є метод ультрафільтрації.
В основі методу очищення води нанофільтрації лежить принцип роботи системи зворотного осмосу. Це процес фільтрації рідини через ультратонку напівпроникну мембрану, що затримує різного роду забруднення на молекулярному рівні.
Зворотній осмос заснований на створенні високого тиску з боку води, що поступає і продавлювання її через напівпроникну мембрану. В результаті - частина рідини очищається від забруднень на 95%, інша (концентрат) скидається в каналізаційну систему, частково подаючи воду на вхід установки (рециркуляція).
Установки для нанофільтрації - це складна система, де основними елементами є мембрана і насос, що подає воду в корпус фільтра. Основне завдання насоса - підтримувати необхідний тиск для нанофільтрації в корпусі обладнання. Без нього процес дифузії неможливий.
Насос також з'єднує корпус фільтра з водопроводом. Встановлюється він за допомогою спеціальних патрубків. Особливу увагу необхідно приділяти герметичності з'єднання, через те, що негерметичність може стати причиною зміни тиску.
Корпус установки для нанофільтрації - це міцний чохол, в якому і розміщується мембрана. Міцність матеріалу має велике значення. В основному застосовують міцний пластик. Матеріал повинен витримувати високі температури, тому, що від цього залежить можливість його застосування в системах гарячого водопостачання.
Селективна мембрана - це тонка плівка, яка складається з двох шарів: перший - суцільний матеріал, який бере участь в активованої дифузії, другий - грубий пористий, службовець для зміцнення активного шару мембрани для нанофільтрації.
Вибираючи тип зворотноосмотичної мембрани потрібно враховувати природу розчинних речовин.
Сфера застосування таких установок досить широка: енергетика, харчова промисловість, судочинство, фармакологія і медицина, муніципальне водопостачання.
Для збільшення терміну служби мембран і зниження планових промивань, обладнання може комплектуватися система попередньої обробки води.