Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00

Мікропластик у питній воді. Шляхи попадання та вплив на організм людини

Мікропластик у питній воді. Шляхи попадання та вплив на організм людини

Ви до сих пір п'єте воду з пластикових пляшок?

Тоді будьте впевнені: разом із водою ви споживаєте мікропластік!

У своїй новій доповіді СВІТОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я проаналізувала шкоду мікропластіка на здоров'я людини при його попаданні з питною водою. У питну воду він надходить, як правило, з дощовою або стічною водою. Як підсумок - така вода надходить в систему забору води.

Що таке мікропластик?

Мікропластік - це дрібні частинки пластику, розміром менше 5 міліметрів. У більшості випадків він накопичується в водних і морських екосистемах. Для розкладання пластику знадобиться близько сотні, а то й тисячі років. Існує 2 види мікропластіка:

  1. Первинний. Він виникає при зносі автомобільних шин, деяких видів фарб і дорожнього покриття.
  2. Вторинний. Утворюється в результаті розпаду одноразового посуду, пляшок, пакетів.

Медики виділяють 3 види факторів, які можуть нести небезпеку для людини: фізичний вплив частинок, хімічні речовини, які виділяються пластиком, і бактерії, які на поверхні частинок утворюють біоплівки.

Потрапляючи в організм людини, мікропластік пошкоджує внутрішні органи, а також виділяє всередині організму небезпечні хімічні речовини:

- бісфенол А, який руйнує гормональний фон;

- пестициди.

В цілому, це може привести до порушення захисних властивостей організму, розмноження клітин, а також до уповільнення зростання. А ще частки мікропластіка можуть стати причиною утворення тромбів. Згідно з висновком доктора Герберта Тильго, президента Австрійського товариства гастроентерології, одним із факторів, який досить часто зустрічається у молоді і сприяє запаленню кишечника, а також раку товстої кишки, є мікропластік.

На сьогоднішній день за висновком ВООЗ немає необхідності в моніторингу рівня мікропластіка у воді питного призначення. Проте не можна безконтрольно продовжувати викидати пластик в навколишнє середовище, так як це впливає не тільки на здоров'я і благополуччя людини, а й на стан навколишнього середовища в цілому.

Чи впорається побутовий фільтр зворотного осмосу з мікропластиком?

Саме час знизити ризик потрапляння в організм мікропластіка і купити фільтр зі зворотним осмосом. У даній ситуації для очищення рекомендується використовувати побутовий фільтр зворотного осмосу, де одним із головних фільтруючих елементів є мембрана, розмір пор якої становить менш 0,0001 мікрон.

Крім фільтра для очищення води зі зворотним осмосом рекомендується уникати використання пластикових пляшок і контейнерів для їжі.

З більш детальним описом систем зворотного осмосу під мийку ви можете ознайомитися у нас на сайті, або зателефонувати нам по телефону +38 (044) 333 87 28.

Схожі статті
Зворотний осмос і нанофільтрація у водопідготовці
Зворотний осмос і нанофільтрація у водопідготовці
Зношеність водопровідних магістралей, почастішання аварійних викидів, зростаюча кількість техногенних забруднюючих речовин призвел..
18.09.2017
Особливості експлуатації зворотного осмосу
Особливості експлуатації зворотного осмосу
Ринок водоочисного обладнання представлений широким вибором. З усіх існуючих систем, що володіють високими показниками чистоти кін..
16.06.2017
Останні новини
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
Небезпека водопровідної води – причини, шкода для людини, шляхи вирішення проблеми
28.04.2021 Кабінетом Міністрів України було оприлюднено концепцію схваленої соціальної програми "Питна вода України", спрямованої ..
23.11.2021
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Споживання води з низьким TDS: які наслідки?
Ми неодноразово чуємо від людей, що вживання води, очищеної методом зворотного осмосу, TDS якої становить менше 100 мг/л..
17.08.2021