Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Методи очищення питної води

Методи очищення питної води

Вода, як і будь-який продукт харчування, який вживається людиною, повинна відповідати правилам і нормам. Для питної води вони затверджені МОЗ України і викладені в ДСанПіН. І тому, перш ніж вода буде використана за призначенням, вона мусить пройти певні методи очищення питної води.

Механічна фільтрація

Механічна фільтрація - початковий і незамінний етап підготовки води. На цьому етапі відбувається видалення великих механічних суспензій: піску, глини, іржі. Якість фільтрації на цьому етапі залежить від фільтруючого елементу, який практикується.

Система знезалізнення води і деманганації

Видалення з води розчинених солей заліза і марганцю відбувається в кілька етапів:

Перехід розчиненого заліза і марганцю у зважений стан, Осадження (фільтрація) суспензій на фільтруючому шарі напірного або безнапірного фільтра.

Для переходу солей заліза і марганцю у зважений стан застосовують різні окислювачі, до них відносяться: кисень повітря, гіпохлорит натрію, озон. Окислювачі дозуються безпосередньо в трубопровід вихідної води. Виходячи з аналізу води, застосовуються контактні ємності, статичні міксери та індивідуально підбирається фільтруючий шар.

Метод очищення води за допомогою активованого вугілля

Фільтри з активованим вугіллям ефективно видаляють з води органічні речовини, вільний хлор і хлорорганічні сполуки.

В ході експлуатації вугільних фільтрів очищення води, вода звільняється від неприємного «аромату» і смаку. Але варто пам'ятати, що дехлорація води може привести до повторного мікробіологічного забруднення, і, можливо, вона стане непридатною до вживання. Але додаткова УФ-дезінфекція вирішить цю проблему.

Система пом'якшення води для будинку

Видалення солей жорсткості шляхом іонного обміну - це і є метод пом'якшення води. Солі жорсткості видаляються на завантаженні сильнокислотного катіоніта під час фільтрації води через шар катіоніту. Катіони кальцію (Ca2 +) і магнію (Mg2) замінюються в процесі іонного обміну на катіони натрію (Na +). Коли іонообмінна здатність завантаження вичерпується, її необхідно регенерувати розчином кухонної солі (NaCl). При підвищеному вмісті заліза і марганцю, перед етапом пом'якшення вода обов'язково повинна пройти етап знезалізнення води і деманганаціі.

Дозування хімічних реагентів

Дозування хімічних реагентів - загальноприйнятий метод очищення води в промисловій індустрії і при різних технологіях водопідготовки. Дозування реагентів здійснюється за допомогою дозуючих станцій. Вони являють собою: дозуючий мембранний насос, що містить інсталяційний комплект і видатковий бак. При запуску насоса-дозатора можна запрограмувати частоту імпульсів за певний відрізок часу, обсяг імпульсу, також можливе управління насосом від зовнішніх пристроїв, наприклад: імпульсний витратомір, датчики якості води, сенсори протоки, реле часу, контролери вузлів водопідготовки та ін. Дозування реагентів залежить від моделі насоса.

Очищення води від нітратів

Для видалення нітратів з води застосовують два способи - демінералізація води на установках зворотного осмосу і заміщення нітрат-іонів (NO3-) на хлорид-аніон (Cl-), за допомогою аніонообмінних установок.

Принцип роботи установок аніонного обміну схожий з установками пом'якшення, тільки в даному випадку застосовуються аніоніти селективні до нітратів.  Відновлення іонообмінних властивостей іоніту проводиться за допомогою розчину кухонної солі (NaCl).

Знесолення

Знесолення води або демінералізація - процес видалення солей з первинної води. Сумарна кількість всіх солей визначає загальну мінералізацію води і електропровідність. Для демінералізації води застосовуються установки баромембранного очищення, установки електродіалізу, та іонообмінні установки, як з однорідним іонітом, так із сумішшю іонітів різної дії.

Дезінфекція

Процес дезінфекції здійснюється двома способами - фізичним (ультрафіолетовий знезаражувачі води) і хімічним (хлорування, озонування).

УФ стерилізатор для питної води є пріоритетним, з огляду на те, що не призводить до змін фізико-хімічних показників води, смак і «аромат» води. Для ефективної дезінфекції мікроорганізмів оптимальною дозою опромінення УФ-променів вважається 40 мДж / см2.  При цьому, в оброблюваної УФ променями воді не повинні міститися зважені і колоїдні речовини, інакше ефект дезінфекції буде дорівнює нулю.

Хлорування - найбільш поширений і загальнодоступний метод дезінфекції води. Знезараження здійснюється шляхом введення в воду газоподібного хлору або рідких хлор-вмісних реагентів. Флагманом серед хлор-вмісних реагентів виступає гіпохлорит натрію (NaOCl). Необхідні пропорції визначають станції дозування хімічних елементів.

Як ви вже зрозуміли, методів очищення води існує досить багато, і всі вони, так чи інакше, пов'язані між собою, і покладатися на те, що вибравши один - ви отримаєте чисту воду, помилково. Тому перш ніж приступити до очищення води  для побутових цілей або промисловості, не зайвим буде здати вихідну воду для аналізу.

Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021