Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: вихідні

Методи очищення питної води

Методи очищення питної води

Вода, як і будь-який продукт харчування, який вживається людиною, повинна відповідати правилам і нормам. Для питної води вони затверджені МОЗ України і викладені в ДСанПіН. І тому, перш ніж вода буде використана за призначенням, вона мусить пройти певні методи очищення питної води.

Механічна фільтрація

Механічна фільтрація - початковий і незамінний етап підготовки води. На цьому етапі відбувається видалення великих механічних суспензій: піску, глини, іржі. Якість фільтрації на цьому етапі залежить від фільтруючого елементу, який практикується.

Система знезалізнення води і деманганації

Видалення з води розчинених солей заліза і марганцю відбувається в кілька етапів:

Перехід розчиненого заліза і марганцю у зважений стан, Осадження (фільтрація) суспензій на фільтруючому шарі напірного або безнапірного фільтра.

Для переходу солей заліза і марганцю у зважений стан застосовують різні окислювачі, до них відносяться: кисень повітря, гіпохлорит натрію, озон. Окислювачі дозуються безпосередньо в трубопровід вихідної води. Виходячи з аналізу води, застосовуються контактні ємності, статичні міксери та індивідуально підбирається фільтруючий шар.

Метод очищення води за допомогою активованого вугілля

Фільтри з активованим вугіллям ефективно видаляють з води органічні речовини, вільний хлор і хлорорганічні сполуки.

В ході експлуатації вугільних фільтрів очищення води, вода звільняється від неприємного «аромату» і смаку. Але варто пам'ятати, що дехлорація води може привести до повторного мікробіологічного забруднення, і, можливо, вона стане непридатною до вживання. Але додаткова УФ-дезінфекція вирішить цю проблему.

Система пом'якшення води для будинку

Видалення солей жорсткості шляхом іонного обміну - це і є метод пом'якшення води. Солі жорсткості видаляються на завантаженні сильнокислотного катіоніта під час фільтрації води через шар катіоніту. Катіони кальцію (Ca2 +) і магнію (Mg2) замінюються в процесі іонного обміну на катіони натрію (Na +). Коли іонообмінна здатність завантаження вичерпується, її необхідно регенерувати розчином кухонної солі (NaCl). При підвищеному вмісті заліза і марганцю, перед етапом пом'якшення вода обов'язково повинна пройти етап знезалізнення води і деманганаціі.

Дозування хімічних реагентів

Дозування хімічних реагентів - загальноприйнятий метод очищення води в промисловій індустрії і при різних технологіях водопідготовки. Дозування реагентів здійснюється за допомогою дозуючих станцій. Вони являють собою: дозуючий мембранний насос, що містить інсталяційний комплект і видатковий бак. При запуску насоса-дозатора можна запрограмувати частоту імпульсів за певний відрізок часу, обсяг імпульсу, також можливе управління насосом від зовнішніх пристроїв, наприклад: імпульсний витратомір, датчики якості води, сенсори протоки, реле часу, контролери вузлів водопідготовки та ін. Дозування реагентів залежить від моделі насоса.

Очищення води від нітратів

Для видалення нітратів з води застосовують два способи - демінералізація води на установках зворотного осмосу і заміщення нітрат-іонів (NO3-) на хлорид-аніон (Cl-), за допомогою аніонообмінних установок.

Принцип роботи установок аніонного обміну схожий з установками пом'якшення, тільки в даному випадку застосовуються аніоніти селективні до нітратів.  Відновлення іонообмінних властивостей іоніту проводиться за допомогою розчину кухонної солі (NaCl).

Знесолення

Знесолення води або демінералізація - процес видалення солей з первинної води. Сумарна кількість всіх солей визначає загальну мінералізацію води і електропровідність. Для демінералізації води застосовуються установки баромембранного очищення, установки електродіалізу, та іонообмінні установки, як з однорідним іонітом, так із сумішшю іонітів різної дії.

Дезінфекція

Процес дезінфекції здійснюється двома способами - фізичним (ультрафіолетовий знезаражувачі води) і хімічним (хлорування, озонування).

УФ стерилізатор для питної води є пріоритетним, з огляду на те, що не призводить до змін фізико-хімічних показників води, смак і «аромат» води. Для ефективної дезінфекції мікроорганізмів оптимальною дозою опромінення УФ-променів вважається 40 мДж / см2.  При цьому, в оброблюваної УФ променями воді не повинні міститися зважені і колоїдні речовини, інакше ефект дезінфекції буде дорівнює нулю.

Хлорування - найбільш поширений і загальнодоступний метод дезінфекції води. Знезараження здійснюється шляхом введення в воду газоподібного хлору або рідких хлор-вмісних реагентів. Флагманом серед хлор-вмісних реагентів виступає гіпохлорит натрію (NaOCl). Необхідні пропорції визначають станції дозування хімічних елементів.

Як ви вже зрозуміли, методів очищення води існує досить багато, і всі вони, так чи інакше, пов'язані між собою, і покладатися на те, що вибравши один - ви отримаєте чисту воду, помилково. Тому перш ніж приступити до очищення води  для побутових цілей або промисловості, не зайвим буде здати вихідну воду для аналізу.

Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023