Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-20:00
  • сб-нд: 10:00 - 18:00
+38 (067) 531 05 55 - відділ продажу +38 (067) 310 69 90 - сервіс

Як вибрати фільтр: переваги та недоліки сучасних систем очищення води

Як вибрати фільтр: переваги та недоліки сучасних систем очищення води

Серед великої різноманітності фільтрів для питної води сучасній людині іноді складно вибрати те, що дійсно потрібно для вирішення конкретно її питання на шляху отримання чистої і якісної води. Ми розкриємо плюси і мінуси існуючих сьогодні на ринку систем фільтрації, а також особливості їх застосування в побутовому і комерційному секторах.

Найпростіший і доступний за ціною - фільтр-глечик, оснащений спеціальним картриджем. До числа його переваг відноситься також простота користування та висока мобільність. Фільтр-глечик не потрібно будь-яким чином приєднувати до водопровідної магістралі, досить лише налити в ємність води і почекати п'ять-десять хвилин , поки вона профільтрується Компактні розміри дозволяють легко перевозити такий фільтр і брати його з собою, наприклад, на дачу, на пікнік або в заміський будинок. Картридж являє собою вугільний фільтруючий елемент, досить ефективно очищує воду від більшості забруднень і усуває неприємний запах.

Недоліком фільтра-глечика є повільне очищення води і дуже маленький ресурс картриджа (не більше 200-300 літрів питної води) При тривалих простоях відбувається пересихання вугільного фільтра, на його поверхні починають активно розмножуватися мікроби, а структура стає пухкою і якість очищення води різко знижується.

Можна використовувати також фільтруючу насадку, яка одягається прямо на кран і очищає воду, що протікає через неї. Вона дуже просто монтується і відрізняється досить високою швидкістю фільтрації, однак при цьому страждає якість очищення, а фільтруючий елемент швидко виходить з ладу. Так само, як і фільтр-глечик , фільтруюча насадка для крана розрахована на невеликі обсяги очищення води, тому для регулярного використання такі фільтри не підходять.

Набагато більшою продуктивністю і якістю очищення відрізняється обладнання для очищення питної води стаціонарного типу, яке встановлюється і під мийкою або умивальником і підключається до водопровідної мережі. Стаціонарний фільтр очищення питної води може забезпечувати до трьох рівнів очищення, ефективно видаляє практично всі забруднення, а ресурс його фільтруючого картриджа може досягати 150 000 літрів води.

Багатоступенева система очищення води, що застосовується в найсучасніших моделях стаціонарних систем фільтрації, за рахунок використання декількох різних за призначенням картриджів дозволяє враховувати специфічні умови експлуатації, підлаштовуючись під характерні для конкретного регіону забруднення води . Така система ефективно видаляє різні органічні домішки, залишки нафтопродуктів, бензол і хлор, багаторівнева система фільтрації також поглинає всі неприємні запахи.

На жаль, навіть найефективніше обладнання для очищення питної води традиційної конструкції не забезпечує стовідсоткового очищення від забруднень. Вугільний фільтр не звільняє воду важких металів, ртуті та деяких інших речовин, що містться в ній.  Бруд і різні домішки, які осідають на поверхні фільтруючого елемента, знижують ефективність його роботи, сприяють розмноженню бактерій і мікробів. Тому навіть якщо картриджі ще не виробили свій ресурс, їх рекомендується змінювати кожні півроку. Безумовно, система багатоступеневої фільтрації значно покращує якість питної води, проте не дозволяє повністю позбутися абсолютно від усіх домішок.

Повне очищення води від будь-яких забруднень, які можуть в ній містяться, дозволяє здійснити систем фільтрації нового покоління, заснована на ефекті зворотного осмосу. Вона також відноситься до числа проточних фільтрів стаціонарного типу і може застосовуватися разом з традиційними вугільними фільтрами, які виконують в даному випадку функцію попереднього очищення .

Абсолютно новий принцип, на якому заснована зворотноосмотична фільтруюча система, повторює роботу клітинної мембрани, яка пропускає лише молекули кисню і води, затримуючи все інше. Таке очищення, що виконується на молекулярному рівні, дозволяє домогтися ідеальної якості фільтрації. На виході отримуємо абсолютно чисту воду, а всі забруднення і домішки відсіваються при проходженні через мембрану при цьому відбувається поділ води, що протікає через фільтр  на два окремих потоки. Вода, яка пройшла через мембрану і очистилася  подається споживачам, а залишки забрудненої води змивають з мембрани з відфільтрованими домішками в каналізацію.

Таким чином, всі затримані фільтром для води забруднення на відміну від традиційних систем з вугільними фільтрами не залишаються на поверхні картриджа і не знижують його продуктивності, дозволяючи отримувати питну воду найвищої якості, що не погіршується з часом. Єдиним недоліком зворотноосмотичної фільтруючох системи є дещо вища вартість. Проте відмінна якість очищення води вартує витрачених коштів, крім цього такий фільтр практично не потребує обслуговування і не вимагає витрат на його підтримку в робочому стані.

Схожі статті
Як вибрати фільтр для води?
Як вибрати фільтр для води?
Фільтр для води - це предмет розкоші і комфорту або життєва побутова необхідність для вас? Просто задайте собі питання - звідки на..
07.08.2020
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Останні новини
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Пом'якшення води – яку систему вибрати?
Жорсткість – досить поширена негативна особливість проточної води, викликана високим рівнем вмісту іонів магнію та кальцію у її ск..
16.06.2022
Установка зворотного осмоса
Установка зворотного осмоса
У спробі вирішення проблеми постачання води, непридатної для пиття, мешканці приватних та багатоквартирних будинків приходять до н..
11.05.2022
Системи зворотного осмосу для квартири
Системи зворотного осмосу для квартири
Залежно від ступеня забруднення води, доцільність встановлення певних систем фільтрації можуть відрізнятися: проточне, магістральн..
15.02.2022
Побутові фільтри для води під мийку
Побутові фільтри для води під мийку
Використання побутових фільтрів для води під мийку – найкращий варіант вирішення цієї проблеми. Таке обладнання дозволить вам забе..
14.02.2022
Картридж для проточного фільтра
Картридж для проточного фільтра
В залежності від вартості та якості, картридж для проточного фільтра може передбачати один або кілька етапів очищення води від дом..
20.01.2022
Фільтр для води в офіс
Фільтр для води в офіс
Створення комфортних умов для роботи в офісі – ключ до високої продуктивності та загальної задоволеності працівників. Одним із най..
17.01.2022
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос із насосом (помпою)
Зворотний осмос – це сучасний метод фільтрації проточної води, в процесі якого забруднений розчин під тиском пропускається через с..
14.01.2022
Фільтр для пом'якшення питної води
Фільтр для пом'якшення питної води
Пом'якшення – це хімічний процес очищення води, внаслідок якого відбувається зниження концентрації солей кальцію та магнію. Викона..
13.01.2022
Проточні фільтри для питної води
Проточні фільтри для питної води
Наше здоров'я та загальне самопочуття багато в чому залежить від якості питної води, яку ми вживаємо щодня. Захистити себе та свою..
09.12.2021