Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Як вибрати фільтр: переваги та недоліки сучасних систем очищення води

Як вибрати фільтр: переваги та недоліки сучасних систем очищення води

Серед великої різноманітності фільтрів для питної води сучасній людині іноді складно вибрати те, що дійсно потрібно для вирішення конкретно її питання на шляху отримання чистої і якісної води. Ми розкриємо плюси і мінуси існуючих сьогодні на ринку систем фільтрації, а також особливості їх застосування в побутовому і комерційному секторах.

Найпростіший і доступний за ціною - фільтр-глечик, оснащений спеціальним картриджем. До числа його переваг відноситься також простота користування та висока мобільність. Фільтр-глечик не потрібно будь-яким чином приєднувати до водопровідної магістралі, досить лише налити в ємність води і почекати п'ять-десять хвилин , поки вона профільтрується Компактні розміри дозволяють легко перевозити такий фільтр і брати його з собою, наприклад, на дачу, на пікнік або в заміський будинок. Картридж являє собою вугільний фільтруючий елемент, досить ефективно очищує воду від більшості забруднень і усуває неприємний запах.

Недоліком фільтра-глечика є повільне очищення води і дуже маленький ресурс картриджа (не більше 200-300 літрів питної води) При тривалих простоях відбувається пересихання вугільного фільтра, на його поверхні починають активно розмножуватися мікроби, а структура стає пухкою і якість очищення води різко знижується.

Можна використовувати також фільтруючу насадку, яка одягається прямо на кран і очищає воду, що протікає через неї. Вона дуже просто монтується і відрізняється досить високою швидкістю фільтрації, однак при цьому страждає якість очищення, а фільтруючий елемент швидко виходить з ладу. Так само, як і фільтр-глечик , фільтруюча насадка для крана розрахована на невеликі обсяги очищення води, тому для регулярного використання такі фільтри не підходять.

Набагато більшою продуктивністю і якістю очищення відрізняється обладнання для очищення питної води стаціонарного типу, яке встановлюється і під мийкою або умивальником і підключається до водопровідної мережі. Стаціонарний фільтр очищення питної води може забезпечувати до трьох рівнів очищення, ефективно видаляє практично всі забруднення, а ресурс його фільтруючого картриджа може досягати 150 000 літрів води.

Багатоступенева система очищення води, що застосовується в найсучасніших моделях стаціонарних систем фільтрації, за рахунок використання декількох різних за призначенням картриджів дозволяє враховувати специфічні умови експлуатації, підлаштовуючись під характерні для конкретного регіону забруднення води . Така система ефективно видаляє різні органічні домішки, залишки нафтопродуктів, бензол і хлор, багаторівнева система фільтрації також поглинає всі неприємні запахи.

На жаль, навіть найефективніше обладнання для очищення питної води традиційної конструкції не забезпечує стовідсоткового очищення від забруднень. Вугільний фільтр не звільняє воду важких металів, ртуті та деяких інших речовин, що містться в ній.  Бруд і різні домішки, які осідають на поверхні фільтруючого елемента, знижують ефективність його роботи, сприяють розмноженню бактерій і мікробів. Тому навіть якщо картриджі ще не виробили свій ресурс, їх рекомендується змінювати кожні півроку. Безумовно, система багатоступеневої фільтрації значно покращує якість питної води, проте не дозволяє повністю позбутися абсолютно від усіх домішок.

Повне очищення води від будь-яких забруднень, які можуть в ній містяться, дозволяє здійснити систем фільтрації нового покоління, заснована на ефекті зворотного осмосу. Вона також відноситься до числа проточних фільтрів стаціонарного типу і може застосовуватися разом з традиційними вугільними фільтрами, які виконують в даному випадку функцію попереднього очищення .

Абсолютно новий принцип, на якому заснована зворотноосмотична фільтруюча система, повторює роботу клітинної мембрани, яка пропускає лише молекули кисню і води, затримуючи все інше. Таке очищення, що виконується на молекулярному рівні, дозволяє домогтися ідеальної якості фільтрації. На виході отримуємо абсолютно чисту воду, а всі забруднення і домішки відсіваються при проходженні через мембрану при цьому відбувається поділ води, що протікає через фільтр  на два окремих потоки. Вода, яка пройшла через мембрану і очистилася  подається споживачам, а залишки забрудненої води змивають з мембрани з відфільтрованими домішками в каналізацію.

Таким чином, всі затримані фільтром для води забруднення на відміну від традиційних систем з вугільними фільтрами не залишаються на поверхні картриджа і не знижують його продуктивності, дозволяючи отримувати питну воду найвищої якості, що не погіршується з часом. Єдиним недоліком зворотноосмотичної фільтруючох системи є дещо вища вартість. Проте відмінна якість очищення води вартує витрачених коштів, крім цього такий фільтр практично не потребує обслуговування і не вимагає витрат на його підтримку в робочому стані.

Схожі статті
Як вибрати фільтр для води?
Як вибрати фільтр для води?
Фільтр для води - це предмет розкоші і комфорту або життєва побутова необхідність для вас? Просто задайте собі питання - звідки на..
07.08.2020
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
Водопровідна вода: кип'ятити або очищати?
З метою отримання нешкідливої ​​і чистої рідини використовують різноманітні методи очищення води. Одними з найпоширеніших є кип'ят..
07.06.2021
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023