Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Шкода водопровідної води і способи її очищення води

Шкода водопровідної води і способи її очищення води

Вода - це джерело життя для всього живого на Землі Вода - друга за значенням речовина після кисню для людського організму Відомо, що наші тіла складаються майже на дві третини з води Для нашого організму життєво важливо, щоб питна вода була чистою і насиченою необхідною кількістю цінних мікроелементів наше самопочуття, зовнішній вигляд шкіри, нігтів, волосся, ротової порожнини, стан внутрішніх органів - загострення сезонних і хронічних захворювань - результат вживання води різної якості.

Проблема якісної питної води - актуальний і відкрите питання на сьогодні.

Вважається, що вода без смаку, кольору і запаху придатна для пиття Але воду, яку споживає більшість жителів України, такий назвати не можна Фактично, вода з кранів наших квартир відповідає вимогам ДСанПіНу Тільки, на жаль, діючі в Україні стандарти давно застаріли: вони оцінюють якість води лише по 28-ми показниками А погіршення екологічної ситуації з кожним роком сприяє зниженню якості води та розвитку все нових і нових бактерій і мікроорганізмів Тому відповідність показникам ДСанПіНу - анітрохи не забезпечення якісною питною водою В світовому співтоваристві поряд з Фінляндією і Новою Зеландією Україна займає 95 -е місце за якістю питної води.

У нашій країні основним джерелом подачі води є р Дніпро Атомні електростанції, сільськогосподарські підприємства, промислові міста харчуються водами Дніпра, при цьому, не забуваючи зливати назад промислові та каналізаційні відходи Відповідно, про якість поверхневих вод річки говорити не варто, часом результат видно на власні очі, особливо під час паводків.

Шлях проходження води з точки А, тобто з Дніпровського басейну, в точку В - водопровідний кран - дуже тернистий і не простий З річки вода надходить на станцію очищення води в відстійник, далі її пропускають через фільтруючий шар піску і антрациту, далі знезаражується вода хлором на виході виходить вода з високим вмістом хлору, що згубно позначається на живих організмах, має своєрідний смак, запах і жовтуватий відтінок як відомо, більшість країн світу відмовилися від такого методу знезараження води як хлорування, замінивши його озонуванням або ультрафильтруванням За економічними мірками метод озонування і ультрафільтрації досить дорогий для нашої країни, тому системи очищення води Києва як і раніше знезаражують воду шоковим хлоруванням.

Далі вода потрапляє в водопровідні мережі, а вони, як відомо, мають давню історію будівництва, на багатьох ділянках вимагають ремонту, а всередині усіяні мікроорганізмами, грибками, шкідливими домішками І весь цей «букет» потрапляє в організм з кожним випитим стаканом води з-під крана.

А адже приблизно 45% українців споживають воду з міських водопроводів, де показники змісту:

  • заліза перевищують норму в кілька разів, що тягне за собою захворювання печінки, статевих органів, викликає свербіж і сухість шкіри;
  • марганцю - понад 0,1 мг / л-негативний вплив на кісткову систему;
  • фтору - понад 0,7 мг / л викликає захворювання шлунково-кишкового тракту і суглобів;
  • хлору - підвищує ризик захворювання раку, викликає мутації на генному рівні, сприяє розвитку гіпертонічних захворювань та ін.
  • солей жорсткості - наводить в несправність електронагрівальні прилади, осідає на стінках чайника, на шкірі проявляється у вигляді дерматитів.

Але проблему вживання чистої питної води легко вирішити, чи варто лише купити фільтр для води На сьогоднішній день асортимент води не обмежений: вода бутильована, очищена осмотична з-під фільтра або артезіанська вода, тала вода і т.д Вибір за водоспоживачів.

Якщо вірити статистичним даним, вода з пляшки або бутильована вода - найпопулярніша і затребувана в світі Спосіб очищення такої води може бути різним від фільтрації на механічних фільтрах до часткової або повної демінералізації Бутильована вода може бути застосована для щоденного пиття має збалансований склад мінералів і ідеально засвоюється організмом людини .

У домашніх умовах з водопровідної води отримувати якісну чисту воду можна якщо купити фільтр для води.

Способи очищення води

Одним з найбільш затребуваних методів очищення води є система зворотного осмосу Вона гарантує пятиступенчатую очищення води, видаляє хлор, солі жорсткості і інші суспензії і домішки, усуває запах і мутність, що містяться в первинній воді На сьогоднішній день фільтр води зі зворотним осмосом - це флагман серед способів очищення води на території України Ціна за такі фільтри варіюється від 1 500 до 15 000 тис грн.

Більш здешевлений варіант - глечики фільтри, насадки на кран і душ, проточні фільтри з установкою на кран або під мийку Такі фільтри частково прибирають надмірну дозу хлору в проточній воді, рятують від органічних домішок, покращуючи зовнішній вигляд і смак очищеної води Основним фільтруючим шаром в фільтрах даного типу виступає активоване вугілля Вартість фільтрів цієї категорії залежить від ступенів очищення і становить від 300 до 800 грн.

Окрему групу становлять системи комплексного очищення води на всю водопровідну систему Для таких фільтрів необхідно окреме приміщення з постійним температурним режимом Вода, очищена таким способом, подається безпосередньо у всю водопровідну систему будинку або котеджу Вона придатна для прийняття душу, прання, миття посуду і, звичайно ж , пиття При цьому, не робить негативного впливу на роботу побутової техніки і електронагрівальних приладів, не кажучи вже про вплив на організм людини Вартість таких фільтрів від 11500 тис грн.

Ще одним із способів вирішення проблеми споживання очищеної питної води служить буріння артезіанської свердловини можна не погодитися, що вода з надр Землі значно чистіше водопровідної, але не варто забувати, що і артезіанська вода вимагає доочистки Найчастіше свердловини, глибиною від 20 до 100 м, дуже перенасичені солями жорсткості (кальцієм і магнієм), залізом марганцем, сірководнем, і якщо не встановити систему очищення води для свердловини, то вміст домішок в ній може тільки зростати Тому артезіанську воду не рекомендується зберігати кілька діб, т.к вже через 12 годин на ній рівень бактерій значно перевищує норму, і таку воду обов'язково перед вживанням необхідно прокип'ятити.

Що ж, якщо вірити історії і посилатися на практиків, то вода має свій код, і людині підвладне подумки зарядити її любов'ю, передати їй добрі помисли, прочитати молитву про здоров'я і світі, і вода поверне це з лишком.

Тому ще одним способом очищення води є спосіб заморозки Необхідно взяти очищену або відфільтровану воду, довести до кипіння, вилити в посудину (пляшку 1,5 л) і помістити в морозильну камеру Увечері вийняти з камери ємність і залишити відтавати Вранці вийде 1,5 склянки талої води Її необхідно випити на голодний шлунок з добрими помислами в серце, зарядивши позитивною енергією Тала вода приводить організм в тонус і сприяє активній життєдіяльності організму Свої властивості така вода записує не більше 8 годин, тому «свіжу порцію енергії» морозити потрібно щодня Талу воду можна використовувати для вмивання, тим самим позбутися від «гусячих лапок», поліпшити колір обличчя.

Ну і нарешті, якщо вірити нашим предкам, то ранкова роса, купання в озері на Івана Купала і в ополонці на Водохреща - джерело отримання чистої і корисної води для організму людини Ця вода має цілющі і молодильні властивості.

Важливо пам'ятати, що добовий запас рідини дорослої людини - 2,5 л., З них чистої води доводиться 1л, а в іншому - це рідкі страви, різновиди чаю, соків тощо У природі запасів прісної води з кожним роком стає все менше і менше, тому не варто забувати про збереження життєво необхідних запасів води як для людини, так і для природи.

Схожі статті
Який магістральний фільтр обрати
Який магістральний фільтр обрати
Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних,..
21.06.2022
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023