Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Навіщо потрібен фільтр для води

Навіщо потрібен фільтр для води

Як відомо кожному, вода відноситься до числа найнеобхідніших речовин, без яких людина просто не може існувати Щодня ми випиваємо кілька літрів води, купаємося, а також використовуємо воду для приготування їжі. Однак наскільки корисною і безпечною для здоров'я є в наші дні вода? Адже забруднення навколишнього природного середовища досягло страхітливих масштабів, що, безумовно, позначається на якості питної води.

Підвищений вміст у воді різних сполук важких металів погано позначається на роботі печінки, а надлишок нітратів може пошкодити ниркам. Іншими словами, лише оптимальний і добре збалансований склад природних речовин і мінералів корисний для здоров'я людини, а надлишок або нестача чого-небудь може привести до серйозних проблем. Зрозуміло, що  визначити за зовнішнім виглядом, наскільки корисною є звичайна водопровідна вода, абсолютно неможливо. Щоб перевірити, яку воду ми п'ємо, необхідно зробити її аналіз, тобто виявити, які речовини і в якій кількості входять до складу води, а потім порівняти ці дані з еталонними значеннями.

Чи потрібно робити аналіз води?

Існують особливі нормативи, які обмежують вміст у воді різних шкідливих або не дуже корисних речовин Їх називають «гранично допустимими концентраціями». Найбільш жорсткі вимоги пред'являються до питної води, оскільки від її якості безпосередньо залежить здоров'я людей. За результатами проведеного аналізу можна виявити наявність у воді шкідливих речовин , концентрація яких перевищує допустимі значення, і вжити заходів для вирішення цієї проблеми наприклад, купити систему очищення водопровідної води або купувати для пиття бутильовану очищену воду.

Результати попередньо зробленого аналізу води допоможуть підібрати найбільш відповідний тип фільтра для питної води, оскільки при серйозному забрудненні води фільтри для води, розраховані на досить прості  випадки, просто не зможуть ефективно виконувати своє завдання і забезпечити якісне очищення питної води до необхідного рівня. При сильному забрудненні може знадобитися багаторівнева станція водопідготовки, а також застосування спеціальних фільтрів очищення води, призначених для нейтралізації певних видів шкідливих речовин.

Повторний аналіз води, зроблений після установки фільтра, дозволяє перевірити його ефективність і переконатися в правильності вибору. Не зайвим буде і проведення аналізу отриманої бутильованої води. Бувають випадки, коли якість її очищення не відповідає заявленим значенням, і виявити це можна тільки за допомогою аналізу води. Слід також пам'ятати, що фільтрувальні мембрани, картриджі для фільтрів води та інші робочі елементи будь-якого фільтра мають певний ресурс, після зношування якого значно погіршується якість очищення. Оскільки кількість води, що зазнала фільтрації, а тим більше час експлуатації картриджа є не надто надійними показниками, рекомендується періодично проводити аналіз відфільтрованої питної води. Він дозволить виявити навіть саме незначне погіршення її якості, що сигналізує про те, що ресурс фільтрувального елемента вже під кінець і скоро буде потрібно його заміна.

Проводити аналіз рекомендується не тільки водопровідної води. Дуже важливо також перевіряти склад питної води, яка видобувається з підземної свердловини або колодязя. Крім цього, рекомендується стежити за складом води, яка застосовується для заповнення басейну, акваріума або поливу рослин. Використання для таких цілей забрудненої води дуже небажано, тому якщо аналіз покаже помітне перевищення допустимих концентрацій шкідливих речовин, воду необхідно піддавати очищенню.

Які фільтри знадобляться для попередньої очистки води?

Наступним кроком після виконання детального аналізу води з водопровідної мережі або іншого джерела є підбір необхідного фільтру. Найбільш ефективною є дворівнева система очищення води з використанням послідовних фільтрів для грубої і тонкої очистки. Фільтр першого рівня (груба очистка води) допомагає позбутися від частинок глини, піску, іржі та інших механічних забруднень. З огляду на стан водопровідних магістралей в наших містах і селищах, установка фільтрів для грубої очистки води, що постачається є абсолютно необхідною.

За багато десятиліть магістральні трубопроводи вкрилися товстим шаром іржі, яка потроху відшаровується і потрапляє у воду. Цю проблему неможливо вирішити локальної заміною труб на пластикові в межах однієї квартири або навіть окремого багатоквартирного будинку. Якість води, що подається також часто буває далекою від ідеалу, тому установка магістрального фільтра допоможе уникнути пошкодження змішувачів, водонагрівачів та іншої побутової техніки, а також передчасного засмічення і виходу з ладу фільтру для тонкої очимтки води (якщо такий є в системі).

Не має абсолютно ніякого значення, дорогий або дешевий встановлений змішувач, наскільки сучасна у Вас пральна або посудомийна машина. Частинки піску і різного бруду вельми швидко виведуть їх з ладу. Розкривши через кілька місяців після установки фільтр для грубої очистки водопровідної води, можна на власні очі  побачити, як багато осаду залишилося на ньому і це незважаючи на те, що з вигляду водопровідна вода здається прозорою і чистою, без сторонніх запахів. Система первинного очищення допоможе прибрати з води велику частину шкідливих домішшок, зробити її дійсно чистою і цілком придатною для різних побутових потреб.

Однак первинний фільтр, який виконує тільки грубу очистку води, не в змозі затримати різні мінеральні добавки і солі, розчинені в ній, мікроскопічні забруднення, бактерії тощо. Для знищення мікробів у водопровідній воді у нас багато десятиліть застосовують метод хлорування. Хлор досить ефективно бореться з бактеріями, однак додає воді неприємний запах і смак, особливо при надто великій концентрації та й назвати його корисним для здоров'я не можна, оскільки хлор може викликати онкологічні захворювання.

З такими забрудненнями і домішками первинний фільтр, розрахований на грубу очистку води, впоратися не в змозі. До того ж далеко не завжди водопровідна вода проходить належну обробку перед подачею в квартири і будинки, тому якщо вода має неприємний смак або запах, а її аналіз показує підвищений вміст шкідливих речовин, необхідно встановити систему фільтрації другого рівня, призначену для тонкого очищення питної води. В залежності від ступеня фільтрації і обсягу пропускається рідини такі фільтри буваю дуже різними.

магістральний фільтр грубої очистки, проточний магістральний фільтр, фільтр очистки водопровідної води

Схожі статті
Навіщо і від чого треба фільтрувати воду
Навіщо і від чого треба фільтрувати воду
Ринок фільтруючого обладнання сьогодні представлений в широкому асортименті. Дуже багато людей, розуміючи всю важливість вживання ..
24.04.2018
Фільтр для питної води: переваги та особливості вибору
Фільтр для питної води: переваги та особливості вибору
Сьогодні складно знайти дійсно якісну і по-справжньому смачну воду. Особливо дана проблема стосується великих міст, де чистих джер..
05.12.2013
Останні новини
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024
Привітання з Міжнародним жіночим днем
Привітання з Міжнародним жіночим днем
У цей прекрасний день ми хочемо привітати вас із святом 8 Березня.Ваша сила, терпіння і непохитність в умовах нинішньої ситуації в..
08.03.2024
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
Весняний старт: Навчання водопідготовці на виробництві
У перший день цього сезону ми вирушили на наше виробництво, щоб поринути у світ знань по пересувним водоочисним комплексам&nb..
07.03.2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Інновації в водопідготовці на водному форумі у Яремче 2024
Розпочинаємо рік з важливої події - участь компанії "ІВІК Формула Води" у Міжнародному водному форумі "Яремче 2024". Представ..
16.02.2024
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Нова пілотна установка в «Лабораторії води» КНУБА від «ІВІК Формула Води»
Фахівці нашого сервісного центру «ІВІК Формула Води» змонтували пілотну установку в «Лабораторії води» кафедри Водопостачання та в..
16.02.2024
Презентація мобільної станції очистки води
Презентація мобільної станції очистки води
31 січня 2024 року ми презентували робочу модель водоочисного пересувного комплексу на онлайн-конференції, присвяченій  темі ..
02.02.2024
Фільтр для води в екстремальних умовах
Фільтр для води в екстремальних умовах
Масовані ракетні атаки призводять до пошкодження гідротехнічних споруд та об'єктів централізованого водопостачання. Як наслідок, у..
30.01.2024
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Як знезаразити та очистити забруднену воду у польових умовах?
Згідно офіційних повідомлень МОЗ на дні Каховської ГЕС є багато небезпечних для здоров’я речовин, які спричиняють захворюванн..
16.06.2023
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Деснянська водопровідна станція у Києві: пілотна установка очищення та знезараження води
Вплив роботи промислових об’єктів, екологія та зміна клімату призводять до щорічного погіршення якості води у річках. Зокрема, річ..
12.06.2023
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023