Меню
Прийом дзвінків та замовлень
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні

Який магістральний фільтр обрати

Який магістральний фільтр обрати

Магістральні фільтри є окремою категорією водоочисного обладнання, яке призначене для фільтрації всієї води, що надходить у житлове або комерційне приміщення. Обладнання цього типу можуть разюче відрізнятися один від одного залежно від типу домішок, що очищають, режиму роботи, температурних характеристик та інших функціональних особливостей.

Переважно магістральні фільтри застосовуються для створення складних багаторівневих систем водоочищення – в результаті комбінування 3-7 етапів фільтрації майстрам сантехнічної сфери вдається досягти високої якості очищення води, вживання якої стає абсолютно безпечним для всієї родини.

Як правильно вибрати магістральний фільтр?

Основне завдання магістральних фільтрів полягає в очищенні води, що надходить у житлове або комерційне приміщення, від механічних, хімічних і мінеральних домішок, а також з'єднань важких металів. Відповідно до загальноприйнятої класифікації, виділяють два основні види магістральних фільтрів – грубого та тонкого очищення.

Фільтри грубого очищення – це пристрої, що використовуються для попередньої фільтрації та підготовки води для використання в технічних або побутових цілях. Головна мета фільтрів полягає у відсіюванні великих частинок бруду, піску, сміття та інших нерозчинних суспензій. Це допомагає убезпечити домашні побутові пристрої від передчасного зношення та розвитку корозії.

Залежно від цілей застосування та функціональних особливостей, фільтри грубого очищення поділяються на кілька підвидів:

  1. Сітчасті фільтри. Фільтруючим елементом пристрою виступає сітка, здатна затримувати механічні суспензії розміром від 20 до 500 мікрон. Такі вироби встановлюються в системах із високим рівнем забруднення води – вони легко відсівають великі частинки мулу, піску та іржі. Пристрої цього типу вимагають регулярного обслуговування – ця процедура здійснюється шляхом ручного або автоматичного промивання сітки, що фільтрує.

  2. Дискові фільтри. Ефективне очищення води здійснюється завдяки особливій конструкції з дрібнодисперсних дисків, які здатні утримувати механічні забруднення розміром від 20 до 200 мікронів. Такі вироби також добре справляються з великими частинками іржі та піску. На відміну від процесу промивання сітчастих фільтрів, дискові пристрої вимагають періодичної заміни фільтруючого елемента.

  3. Мішкові фільтри. У деяких випадках вищезгадані пристрої виявляються нездатними провести ефективне очищення води – це відбувається у випадку, якщо рідина забруднена в'язкими речовинами (наприклад, глиною). Оптимальним рішенням у подібній ситуації є використання мішечних фільтрів - пристрої мають підвищену стійкість до перепадів температур і здатні затримувати домішки розміром від 1 до 100 мікрон.


Фільтри тонкого очищення – являють собою пристрої, що використовуються для відсіювання найменших завислих частинок, газів, мінеральних солей, розчинених хімічних речовин, важких металів та органічних забруднень. Використання таких фільтрів дозволяє досягти високої якості очищення, зробити воду безпечною для приготування та пиття.

Залежно від цілей застосування та функціональних особливостей, фільтри тонкого очищення також поділяються на кілька підвидів:

  1. Поліпропіленові фільтри. Використовуються для уловлювання та фільтрації найдрібніших механічних частинок розміром від 1 до 100 мікрон. Основна мета цих пристроїв полягає у захисті наступних фільтрів від передчасного засмічення.

  2. Пом'якшувальні фільтри. Встановлюються з метою нейтралізації солей твердості шляхом іонного обміну. Для цього фільтр використовує спеціальну синтетичну смолу – при контакті з жорсткою водою вона утримує іони кальцію та магнію, вивільняючи при цьому до складу рідини безпечні іони натрію.

  3. Сорбційні фільтри. Пристрої на основі активованого вугілля здатні усувати розчинені хімічні речовини, органіку, важкі метали та нафтопродукти. Застосовуються у більшості магістральних систем очищення води завдяки своїй багатофункціональності та ефективності.

  4. Знезалізнювальні фільтри. Видаляють з води сполуки органічного та бактеріального заліза, а також частинки марганцю та сірководню.


Таким чином, відповідь на питання "Який магістральний фільтр вибрати?" можна дати лише знаючи вихідні показники хімічного та бактеріального аналізу води у вашій магістральній системі.

Якщо ваша майбутня магістральна система вже була спроектована спеціалістами сантехнічного профілю – для покупки відповідних елементів варто звертати увагу на такі нюанси:

  • продуктивність системи – підбирається на основі кількості людей, що проживають у приміщенні, а також числа активних точок забору води;

  • розмір – існує кілька стандартів (Slim Line діаметром 61-73 мм та Big Blue діаметром 114-117 мм), важливо точно розрахувати відведений під систему фільтрації вільний простір перед покупкою фільтрів;

  • температура води – структура та матеріал виготовлення фільтрів значно відрізняється залежно від призначення їх установки (холодний або гарячий водопровід).

Підбір системи магістральних фільтрів вимагає від людини високого рівня розуміння нюансів та особливостей обладнання цієї категорії – краще довірити цю справу фахівцям ТОВ «ІВІК Формула Води». Висока кваліфікація співробітників нашої компанії забезпечить вас найкращим обладнанням для домашньої системи доочищення, а також дозволить використовувати у побуті відмінну якість.

Схожі статті
Очищення води в котеджі
Очищення води в котеджі
Підземні води забруднені солями кальцію і магнію, залізом, механічними домішками і різними органічними сполуками. Вживання такої в..
10.06.2015
Шкода водопровідної води і способи її очищення води
Шкода водопровідної води і способи її очищення води
Вода - це джерело життя для всього живого на Землі. Вода - друга за значенням речовина після кисню для людського організму. Відомо..
05.12.2014
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Система очищення води для квартири: навіщо вона потрібна та як вибрати?
Чиста вода - це необхідність для здоров'я та комфортного життя кожної людини. Але що робити, якщо вода з-під крана не відповідає с..
29.05.2023
Останні новини
Розвінчуємо міфи про очищення води
Розвінчуємо міфи про очищення води
Дистильована вода шкідлива для здоров'я? Якщо вода прозора, значить, вона чиста? Фільтри для води не потрібні, адже водо..
13.03.2025
Фільтр зворотного осмосу: чи безпечна вода з-під крана в Україні та як її очистити?
Фільтр зворотного осмосу: чи безпечна вода з-під крана в Україні та як її очистити?
Якість водопровідної води в Україні залишається серйозною проблемою. Незважаючи на очищення на місцевих водоканалах, у воду можуть..
27.02.2025
Чи справді вода має смак? Як система очищення впливає на органолептику води
Чи справді вода має смак? Як система очищення впливає на органолептику води
Багато хто вважає, що вода — це рідина без кольору, запаху і смаку. Однак насправді вона має смакові характеристики, які залежать ..
27.01.2025
Вода і здоров’я: як якість води впливає на ваш організм і чому це важливо
Вода і здоров’я: як якість води впливає на ваш організм і чому це важливо
Якість води напряму впливає на здоров’я людини, оскільки кожна клітина нашого організму залежить від води. Однак забруднення води ..
15.01.2025
Ультрафіолетові лампи для води: надійний захист від бактерій
Ультрафіолетові лампи для води: надійний захист від бактерій
Ультрафіолетові лампи є одним із найбільш ефективних засобів для очищення та знезараження води. Вони дозволяють видалити до 9..
09.01.2025
Для чого потрібно робити аналіз води перед покупкою систем для очищення?
Для чого потрібно робити аналіз води перед покупкою систем для очищення?
На жаль, багато споживачів вважають, що будь-яка система очищення може бути універсальною, незалежно від хімічного складу та джере..
19.12.2024
Очищення та знезараження води з колодязя або свердловини
Очищення та знезараження води з колодязя або свердловини
Без якісного очищення вода зі свердловини або колодязя може стати джерелом забруднення небажаними домішками, мікроорганізмами та н..
05.12.2024
"ІВІК Формула Води" на LVIV ECO FORUM’24: рішення для майбутнього!
"ІВІК Формула Води" на LVIV ECO FORUM’24: рішення для майбутнього!
Нещодавно команда "ІВІК Формула Води" взяла участь у LVIV ECO FORUM’24, де продемонструвала інноваційні розробки для забезпечення ..
04.10.2024
Вплив відключень світла на системи водопостачання та якість води
Вплив відключень світла на системи водопостачання та якість води
У сучасних умовах, коли відключення електроенергії стали частим явищем, надійність цих систем піддається серйозним випробуванням. ..
30.07.2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
ІВІК Формула Води на WorldFood GastroDays-2024
Нещодавно наша компанія прийняла участь у престижній виставці WorldFood GastroDays-2024, де представлені наші найновіші розробки в..
09.04.2024